Bireysel Emeklilik

Cigna Finans BES İptal Telefon Numarası, Ayrılma Formu

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin zorunlu duruma gelmesiyle birlikte maaşlarında kesinti yapılan yüzbinlerce katılımcı Cigna Finans BES iptal etmek için hangi adımlar atılması gerektiğini araştırmaya başladı.

Yapılan bu araştırmaların farklı şikayetlerle beraber yetkili kişilere ulaştırılmasının ardından cayma hakkıyla alakalı bir açıklama yayınlandık. Katılımcıların 2 ay içinde söz konusu haktan faydalanmaları durumunda hiç katılım yapılmamışçasına fona yatırılan paralarını iade almalarına olanak sağladılar.

Bu neticede Cigna Finans üzerinden BES katılımı yapan müşterilerin iptal koşullarını yerine getirmesi olasıdır. Şimdi Cigna Finans BES iptali ayrılma talep formunu ve telefon numarasını sizlere aktaralım.

Cigna Finans BES İptal Etme Yolları 2023

Cigna Finans üzerinden BES iptali yapmak isteyenlerin ne zamandır sistemde yer aldıklarını bilmeleri gerekmektedir. Eğer 2 ay geçmediyse mevcut birikimin herhangi bir kesinti yaşanmadan geri alınması söz konusudur. Ancak iki aydan daha uzun zamandır sitemde kayıtlı olanların birikimleri kesintilere uğrar. Ödenen miktardan daha az biçimde iade ediliyor.

Eğer kesinti yapılacak olan miktar, mevcut birikimin büyük bir kısmını kapsarsa, BES’in dondurulması hususunda bilgi edinebilirsiniz. BES’in dondurulmasına yönelik ödeme gücü tekrar sağlandığında ödemelere devam ederek 3 senenin sonrasında %15 devlet desteğiyle beraber geri alınması bir takım hususlarda çok daha mantıklı olabilmektedir.

İlginizi çekebilir: TEB BES iptal etme nasıl yapılır?

cigna finans bes iptal

 

Cigna Finans Ayrılma Formu

Cigna Finans BES ayrılma işlemlerini isterseniz ayrılma talep formunu doldurarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken söz konusu formu doldurup alakalı birime e posta veya faks yoluyla iletmeniz olacaktır.

İlginizi çekebilir: NN Hayat BES iptali nasıl yapılır?

Cigna Finans Telefonla BES İptali

Cigna Finans katılımcıları BES sözleşmelerini iptal etmek için 0216 468 03 00 veya 0850 222 0 860 numaralı çağrı merkeziyle irtibat kurabilirler. Müşteri temsilcisiyle bir görüşme yapmak zorunda olan katılımcılar iptal işlemini başlatmak istediklerini bildirdiklerinde yasalar gereği kendisine hazır olan bir form yollanıyor.

Bu formun eksiksiz doldurulmasının ardından yeniden Cigna Finans’a iletilmesi istenecektir. Prosedürler yerine getirildikten sonra en fazla 10 iş günü içerisinde maaşın kesinti yapıldığı hesaba iade işlemi yapılacaktır.

 

Şubeler Aracılığıyla İptal

Cigna Finans şubeleri veya QNB Finansbank şubeleri üzerinden de cayma haklarından faydalanabilirler. İptal dilekçesini elde ettikten sonra ilgili kısımları eksiksiz bir şekilde doldurun. İlettikten sonra en fazla 7 iş günü içinde BES iptali yapabilirsiniz. 10 iş günü içerisinde de birikim hesabındaki parada kesinti yaparlar. Sonra, maaş hesabına geri iade edilecektir.

Ayrıca ilgili yazımızı okuyarak Garanti bes iptal etme yolları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cigna Finans dahilinde Bes iptali gerçekleştirmek isteyenler ve bu aşamada sıkıntı çekenler, yorum kısmından görüşlerini belirtebilirler. İptal etmek isterken ne gibi problemler ile karşılaşıyorsunuz? Cigna Finans hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Cigna finans bes iptal etmek aslında çok kolay ama bazı insanlar beceremiyor. Ben 2 yıl önce üye olmuştum normalde 5 yıldan önce çıkarsan bize şu kadar cayma bedeli ödemek zorundasın demişlerdi ödemeden çıktım çok memnunum

  2. Cigna finansı çözemiyorum bes iptal etmek istedim ama beni çok uğraştırdılar başkalarını uğraştırmadan paralarını geri vermişler hayret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu