KrediEmlak

Konut Kredisi Erteleme – Ziraat Bankası, Halkbank

Pandemi dönemi ile birlikte bankalar müşterilerine konut kredisi erteleme imkanı sunuyor. 2020 yılında yaşanan pandemi nedeni ile kredi ödemelerinde zorlanan vatandaşlara özellikle kamu bankaları büyük kolaylık sağlıyor.

Türkiye’nin en eski ve en büyük bankası olan Ziraat Bankası’da konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel kredilerinizi erteleme fırsatı sunuyor. Söz konusu erteleme hizmeti için tabi ki bazı şartlar yer alıyor.

Konut Kredisi Erteleme Nedir, Hangi Bankalar İmkan Tanır?

Bankalar konut kredisi erteleme konusunda ödeme zorluğu yaşayanlara destek olmak için çalışmalara devam ediyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı tarafında da verilen talimatlar ile zorluk içerisinde olanlara erteleme seçenekleri sunuluyor.

Gerek iş yerlerinin kapatılması, gerekse de diğer maddi yetersizlik ile taksit ödemeleri yapamıyorsanız bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Bu dönem içerisinde konut kredisi faiz oranları sabit yapılır iken erteleme şartları da belirlendi. Kamu bankasının sunduğu bu avantajlar ile ödemesiz dönem içerisinde yeniden plan yapabilirsiniz. Peki, başta konut kredisi olmakla birlikte kredi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme

Ziraat Bankası tarafından çektiğiniz kredinizin taksitlerini ödeyemiyorsanız erteleme talep edebilirsiniz. Türkiye’de onlarca farklı sektöre bankacılık hizmetleri sunan Ziraat Bankası konut kredisi ile birlikte taşıt kredisi ve diğer kredi türlerine de erteleme veriyor. Ziraat Bankası erteleme talep etmek için bu güne kadar kredilerinizi aksatmadan ödemiş olmanız yeterli oluyor.

Banka tarafından sunulmakta olan kredi erteleme talebi 30 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarih öncesinde aşağıdaki yöntemler ile talebinizi iletmiş olmalısınız. Kamu bankasının uyguladığı faiz oranlarını konut kredisinde bu erteleme döneminde sabit kalıyor. Ek bir faiz oranı ve ceza getirilmemesi de ödeme planlarınızı rahat yapmanızı sağlıyor.

Konut Kredisi Erteleme
Konut Kredisi Erteleme

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası konut kredisi erteleme işlemini gerçekleştirmek için şubeye gidebilir veya SMS başvurusu yapabilirsiniz. Ödemesiz dönem için başvuru gerçekleştirmek için SMS atmak isteyenler;

Bankaya kayıtlı cep telefonlarının mesaj bölümüne girerek ERTELE boşluk T.C. Kimlik Numarası yazarak 4757 numarasına SMS göndermelidir.

Ziraat bankası konut kredisi erteleme başvurusu sonucu birkaç dakika içerisinde mesaj olarak bildirilecektir. Banka tarafından sizlere mail yolu ile söz konusu kredinin ödemesiz dönem içerisinde geçerli olacak şartları da iletiliyor.

İlginizi çekebilir: Albaraka Türk konut kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Erteleme Kaç Ay?

Kamu bankasının sunmakta olduğu kredi erteleme talebi şuan da otomatik sistemde 3 ay olarak gerçekleştiriliyor. Ancak gerek bireysel, gerekse de kurumsal müşteriler şubeye başvurarak şartları karşılaması durumunda 12 aya kadar erteleme fırsatından yararlanıyor.

Ziraat Bankası Hangi Hizmetlerde Erteleme Yapıyor?

Ziraat Bankası’nın sunduğu aşağıdaki hizmetlerden yararlanıyor iseniz erteleme talep hakkınız bulunuyor. Bunlar;

  • İhtiyaç Kredisi
  • Konut Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • Çiftçi Kredisi
  • KMH Borcu
Konut Kredisi Erteleme Ziraat Halkbank
Konut Kredisi Erteleme Ziraat Halkbank

İlginizi çekebilir: Ara ödemeli konut kredisi hesaplama

Halkbank Konut Kredisi Erteleme

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank’ta ekonomiye destek programı kapsamında hizmetlerinde erteleme sunmaktadır. Pandemi döneminde müşterilere kolaylık sağlamak ve ekonomik gelişmeler için uygulanan program kapsamında pek çok borç erteleme talepleri kabul ediliyor.

Türkiye’nin ikinci en büyük kamu bankası olarak hizmet veren Halkbank erteleme taleplerini anında işleme alıyor. 2023 yılında bankaların iş birliği ile gerçekleştirdiği erteleme kampanyaları içerisinde yer alarak sizlere destek veriyor.

Halkbank’ta aşağıdaki bankacılık ürünlerinden birini kullanıyorsanız erteleme talep edebilirsiniz;

  • İhtiyaç Kredisi
  • Konut Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • Kredi Kartı Borcu
  • KMH Borcu

Kredinizin taksitlerini ertelemek için mevcut döneme kadar olan borçları eksiksiz, zamanında ödemelisiniz. Eğer borçlarınızı zamanında ödememiş iseniz erteleme talep işlemi reddedilecektir.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi erteleme talepleri aşağıdaki yöntemler ile kabul edilmektedir. Bu yöntemler harici bankaya kredi talep etmeniz durumunda gerçekleşmiyor.

Halkbank Kredi Ertelemesi Kaç Ay Yapılıyor?

Halkbank kredi ertelemeleri şu anda sadece 3 ay olarak gerçekleştiriliyor. Halkbank ürünlerinizdeki erteleme taleplerinizi 30 Haziran ve 30 Temmuz 2023 tarihine kadar yapmış olmanız gerekiyor. Bu tarih öncesinde gerçekleştireceğiniz erteleme talepleri birkaç dakika içerisinde olumlu-olumsuz sonuçlanıyor.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama

Ödemesiz Dönem Nedir?

Ödemesiz dönem, banka tarafından aldığınız krediler veya kredi kartı ürünlerinin borçlarının dondurulması ile geçen süreçtir. 2023 yılında ekonomiye destek programı kapsamında bankalar tarafından sunuluyor. Bu süreç içerisinde kredilerinizin ve kredi kartlarınızın aktif kullanımı devam ediyor. Ancak borçlarınız için gerçekleştirmeniz gereken ödeme tarihi 3 ay ertelenerek devam ediyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çekenler ve ertelemek isteyenler aşağıdaki şekilde mesaj atarak talepte bulunabilir. Bankaya kayıtlı cep telefonlarının mesaj bölümüne girerek KREDİERTELE boşluk T.C. Kimlik Numarası yazarak 4757 numarasına SMS göndermelidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlar için ekonomiye destek programı kapsamında erteleme gerçekleştiriyor. Bu erteleme işleminden faydalanmak için son 6 ay içerisinde ekstre borçlarının düzenli ödenmiş olması gerekiyor. Erteleme talep işlemi için; Bankaya kayıtlı cep telefonlarının mesaj bölümüne girerek KARTERTELE boşluk T.C. Kimlik Numarası yazarak 4757 numarasına SMS göndermelidir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu