Özel Sektör Maaşları

A101 Maaşı Ne Kadar? Part Time ve Tam Zamanlı 2022

Bu yazımızda A101’de çalışmayı düşünen kişiler için A101 maaşları hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında A101 markette çalışan kişiler hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

A101 Pozisyonları

Ülkemizin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101 market her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu da pek çok kişi için yeni iş imkanlarının oluşmasına neden oluyor.

A101 markette çalışmak isteyen kişiler hangi pozisyonların açık olduğunu merak ediyor. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki A101 markette yalnızca şubelerde kasiyer vs. olarak çalışmıyorsunuz. Bunun yanı sıra mağaza dışında da birçok pozisyon mevcut.

İşte A101 market zinciri tarafından belirlenen pozisyonlar;

 • Kasa reyon personeli
 • Depo görevlisi/Ambar görevlisi
 • Satış elemanı
 • Bölge taze gıda personeli
 • Satış danışmanı
 • Kozmetik personeli
 • Kasiyer
 • Reyon görevlisi
 • Beden işçisi
 • Meyve ve sebze personeli

Birçok kişi A101 market çalışanlarının bu yönlerini bilmese de aktif olarak A101 bu pozisyonlarda personel alımı için iş başvuru kabul ediyor. Öte yandan, bu linkten A101 fiyat listesi hakkında bilgi alabilir, tüm ürünleri inceleyebilirsiniz.

a101 maaşı ne kadar
a101 maaşı ne kadar

A101’de Çalışanlar Ne İş Yapar?

A101 markette çalışan kişiler mağaza düzeni, fiyat değişimleri, ürün kabulü, muhasebe, stok kontrolü, taşıma, kasa işleri, müşteri hizmetleri, depo yönetimi ve daha birçok görevi yerine getiriyor.

A101 market bu pozisyonlara ve görevlere personel alırken kişinin deneyimini ve eğitim düzeyini göz önünde bulunduruyor. A101 çalışanlarının en iyi nerede görev yapacağını belirledikten sonra görevlendiriyor.

A101 Çalışma Şartları

A101 markette çalışmak istiyorsanız şu koşulları yerine getirmiş olmanız gerekiyor;

 • En az lise mezunu olmak
 • İletişim yeteneği iyi olmak
 • 30 yaşını geçmiş olmamak
 • Erkeklerin askerlikle ilişkisinin olmaması
 • Satış konusunda ve pazarlamada yetenekli olunması
 • Hizmet sektöründe veya markette deneyime sahip olmak

Bunlar en alt kademedeki çalışanlar için istenen şartlardır. Eğer yönetici olarak iş başvurusu yapmak istiyorsanız daha fazla koşul aranabilir.

a101 maaşları ve çalışma şartları
a101 maaşları ve çalışma şartları

A101 Maaşları Ne Kadar?

A101 personel maaşları belirlenirken asgari ücretin o dönemki tutarı göz önünde bulundurulur. Yani çalışanlar asgari ücretin altında maaş almaz.

2021 yılı sonunda yapılan zamlarla birlikte 2022 yılında bekar ve çocuksuz olan kişiler için ödenecek en düşük maaş 4.253 TL’dir. Bu maaşa ek olarak başta çalışma saatleri olmak üzere (çalışma süresi vardiya sistemi ile belirlendiğinden artış olabilir), görev yapılan pozisyon ve yemek yardımı gibi ödemelerle birlikte %15 civarında artış olur. Yani ne kadar çok çalışırsanız ve yardım alırsanız maaşınız o kadar fazla olur.

A101 markette part time çalışan kişilerin maaşları normal tutarın biraz daha aşağısındadır. A101 part time maaşı güncel olarak 2800 TL civarındadır.

A101 markette yönetici ve müdür olarak çalışan kişilerin maaşları kendileri arasında değişiklik gösterir. Şu an itibariyle en düşük yönetici ve müdür maaşı 6.500 TL civarındadır.

Bu yazımızda part time ve tam zamanlı A101 maaşları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Diğer meslek gruplarının maaşları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız web sitemizi inceleyebilirsiniz.

A101 kaç saat çalışıyor?

A101 09.00 ve 21.00 saatleri arasında çalışıyor.

A101 elemanları ne kadar kazanıyor?

A101 elemanları asgari ücretin bir miktar üstünde maaş alır. Bu rakam çalışma süresine ve evlilik durumuna göre değişiklik gösterir.

A101’de nasıl çalışabilirim?

A101 markette çalışmak istiyorsanız A101 insan kaynakları ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Mağaza yöneticileri ne kadar maaş alıyor?

Mağaza yöneticileri en düşük 6.500 TL civarında maaş alıyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu