A101 Fiyat Listesi

A101 Ton Balığı Fiyatları

Balık, besin değeri oldukça yüksek ve haftada bir kez tüketilmesi gereken bir ürün. A101 ton balığı fiyatları konusunda yardıma ihtiyacınız var ise doğru yerdesiniz.

Deniz ürünleri birçok kişi tarafından sevilerek tüketilen gıdalardır. Gerek besleyici özellikleri gerek lezzetli olmaları nedeniyle birçok kişi deniz ürünlerine ilgi duyar. Bu noktada deniz ürünleri en çok balık olarak sofralarımıza yer almakta.

A101 Ton Balığı Fiyatları 2023 Ne Kadar Oldu?

Balık her ne kadar çok sevilen ve besleyici olan bir gıda olsa da temizlemesinin zor olması, her mevsimde bulunamıyor olması ve hijyen problemlerinin olması nedeniyle birçok kişi tarafından sıkça tüketilemiyor.

İnsanlar bu noktada bu besleyici ve lezzetli gıdayı daha fazla tüketebilmek için ton balığı gibi temizlenmiş, hijyenik ve lezzetli balık türlerine yöneliyor.

Ton balıkları günümüzde konserve halinde satılıyor ve birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu yazıda ton balığı satışında önemli bir yere sahip olan A101 ton balığı hakkında bilgi vereceğiz.

a101 ton balığı
a101 ton balığı

A101 Ton Balığı

Yemesi kolay ve bir o kadar da lezzetli olan ton balığı konserve ürün olarak A101 marketlerde satılıyor. A101 markette birçok deniz ürünü satılıyor olsa da bu gıdaların yemesinin ve kullanılmasının kolay olması nedeniyle birçok kişi A101 mağazasından ton konserve ton balığı almayı tercih ediyor.

İlginizi çekebilir: Bim ton balığı Dardanel ve Derya markaları ile raflarda yerini aldı.

A101 Market Ton Balığı Türleri

Ton balıkları konserve halinde satılırken farklı formlarda satılmakta. Bunlardan en bilineni ayçiçek yağı içerisinde satılanıdır. Ton balığı diyetlerin vazgeçilmez parçalarından olduğu için bazı kişiler konservelerdeki ayçiçek yağı kullanımına sıcak bakmıyor. Bu nedenle A101 ton balığı kalorisini düşüren yağsız ve sulu ton balığı konservelerini satıyor.

A101 Market Ton Balığı Markaları

A101 market gıda maddelerinde marka çeşitliliğini sağlamaya özen gösteren bir market. Bu nedenle kendi markalarının yanı sıra diğer markaların da gıda ürünlerini satmaya dikkat ediyor. A101 marketin sergilemiş olduğu bu politika ton balıklı konserveler için de geçerlidir.A101 wawa ton balığı, Dardanel ton balığı ve Derya ton balığı markalarını satıyor.

A101 Ton Balığı Fiyatları 2023

A101 markette satılan ton balıklarının fiyatları hakkında bilgi vermeden önce şunu belirtmeliyiz ki A101 market birçok ürününde olduğu ton balıklarında da uygun fiyat garantisi sunuyor. Müşterileri için her zaman uygun fiyatlı etiketler kullanmaya dikkat eden A101 ton balıklarındaki fiyat artışını en son 2020 tarihinde yapmıştır. A101 ton balığı fiyatı 2023 tarihinde şu şekildedir;

A101 Ton Balığı Fiyatları
ÜrünBirimFiyat
Dardanel Ton Balığı185 gr66,00TL
Wawa Ton Balığı3×80 gr46,90TL
Wawa Ton Balığı2×160 gr35,90TL
Dardanel Konserve Ton Balık75 gr45,90TL
Dardanel Ton Balığı Zeytinyağlı75 gr42,90TL

Görüldüğü üzere ton balığı fiyatları A101 marketlerde oldukça uygun fiyatlıdır. Birçok kişinin severek tükettiği ton balık markası olan Dardanel zaman zaman farklı türlerdeki balık konservelerini aktüel ürün olarak A101 marketlerde satışa sunabiliyor.

A101 Ton Balıkları Nasıl Tüketilir?

A101 markette satılan ton balıkları her türlü kullanıma uygundur diyebiliriz. Ton balığı kalorisinden en az şekilde faydalanmak isteyen kişiler ton balığı salatası, bu muhteşem lezzeti diğer lezzetler ile harmanlamak isteyen kişiler pizza ve makarna içerisinde bu gıdaları tüketebilirler.

Aperatif olarak ton balığı yemek isteyenler ise konserve içerisindeki yağ ve suyu süzerek bu balıkları tüketebilir.

a101 ton balığı fiyatları
a101 ton balığı fiyatları

A101 Ton Balığı Besin İçeriği

A101 marketten ton balığı satın almak isteyen kişiler A101 ton balığı kaç kalori, kaç gram protein var vb. sorular yöneltmekte. A101 marketlerde satılan 100 gram ton balığının ortalama besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori (kcal) 129
 • Toplam yağ 0,6 g
 • Doymuş Yağ 0,2 g
 • Trans yağ 0 g
 • Kolesterol 47 mg
 • Sodyum 54 mg
 • Potasyum 527 mg
 • Karbonhidrat 0 g
 • Diyet Lifi 0 g
 • Şeker 0 g
 • Protein 29 g
 • C Vitamini0 mg
 • Kalsiyum4 mg
 • Demir 0,9 mg
 • D Vitamini82 IU
 • B6 Vitamini1 mg
 • Kobalamin2,4 µg
 • Magnezyum42 mg

A101 Ton Balığı Faydaları

A101 ton balığı, Omega 3 yağ asidi içeriği ile sağlıklı bir beslenme programlarında kullanılmaktadır. Bu sayede kalp sağlığınızı önemli derecede korur. Kandaki pıhtılaşmayı önler ve kan akışınızı hızlandırır. Böylece felç riskini de minimuma indirir. Ton balığı protein değeri oldukça yüksektir.

Ton balığını sıklıkla olmasa da hafta bir kez tüketmenizi öneririz. Sağladığı proteinler ile vücuttaki dengeyi sağlar ve sağlıklı yaşam sürmenize olanak tanır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu