İnşaat

Rulo Çim Fiyatları

Rulo çim fiyatları hakkında sorgulama yapacak kişileri bilgilendirecek yazımızı sunduk. Sayfamızda rulo çim özelliklerinden fiyatlarına kadar her şeyi ayrıntılı şekilde bulabilmeniz mümkündür.

Hazır ve Doğal Rulo Çimler

Rulo çim kullanımı her geçen gün daha fazla yaygın hale gelmeye başlamıştır. Rulo çim, bir alanda yetiştirildikten sonra yapılmış olan bakımla kök haline gelerek çimlenmiştir. Çimin kök kısmından kesilerek hazır hale getirilme işlemidir. Rulo hazır çimleri satın alarak istediğiniz her yerde sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlamanız mümkün olacaktır. Çimler, rulo çim kesim makinası eşliğinde hazırlanarak kullanıcılara sunulur.

Her mevsime uygun şekilde özelliğe sahip olan rulo çimleri, sorunsuz şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Rulo mevsim çimleri hangi dönemlerde kullanılacak olduğu da önemlidir. İlk bahar- sonbahar ve kış mevsimleri rulo çimleri kullanabilmeniz için idealdir. Fakat rulo çimi sonbahar kış mevsiminde hemen açıp kullanmalı ve kullanım süresi de 12 saat içinde olmalıdır.

Rulo Çim Metrekare Fiyatları 2022

Rulo çim metrekare fiyatları 2022 yılında da güncellenmiştir. Rulo çimlerin metrekare fiyatı şehirden şehire göre farklılık gösterebiliyor. Ülkemizde hazır rulo çim fiyatı kalitesine göre metrekaresi 10-20 TL arasında değişebiliyor. Çim türü fiyatları etkileyen faktörlerden biri olurken, çim kaliteli olmasına kullanıcıların daha yüksek fiyattan satın alabilmelerine zemin hazırlıyor.

Hazır rulo çim rahatlıkla kullanılabilir özelliğe sahip olduğundan dolayı ve pek çok yerde güvenle kullanılıyor. 4 mevsim rulo çim fiyatları listemizde güncel şekilde hazırlanmıştır. Hazır rulo çim isteyenler için fiyatları şu şekilde belirtebiliriz;

 • Bermuda Tifway 419 tipi çim fiyatı: 25 TL
 • Bermuda Tifway 419 tipi çim: 26 TL
 • Paspalum tipi çim: 45 TL
 • St Augustine tipi çim: 55 TL
 • Zoysia tipi çim: 55 TL

Rulo çim pek çok farklı çeşide sahip olurken sizlerde istediklerinize kolayca ulaşarak sahip olabilirsiniz. İzmir’de hazır çim arayışında olanlarda kaliteli sayfamız aracılığıyla ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir. Türkiye’nin pek çok farklı şehirlerine hazır rulo çim konusunda kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

İzmir Hazır Rulo Çimler

İzmir şehrinde de hazır rulo çimleri kolaylıkla bulabilmeniz mümkündür. Hazır rulo çim fiyatları ekonomik rakamlarla kullanıcılara özel şekilde sunulur. Böylece geniş bir kullanım alanına sahip olan hazır rulo çimleri güvenle kullanabilirsiniz. Hazır rulo çimlerin kullanım alanları nereler diye bakıldığında;

 • Belediye’nin peyzaj çalışmaları
 • Bulvar
 • Yol Kenarları
 • Bahçe süslemeleri
 • Villa

Bulabilirsiniz. Sağlıklı, canlı şekilde ayarlanmış olan rulo çimleri kullanarak daha güzel bir görünüm ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz yere sorunsuz bir şekilde sererek hazır çimlerle daha güzel görüm elde etmeye başlayabilirsiniz. Rulo çim m2 fiyatı İzmir şehrinde nasıl olduğunu merak edebilirsiniz. İzmir’de rulo çim fiyatlarının metrekaresi 10-20 TL arasındadır. Rulo çim m2 fiyatı Urla bölgesinde de bularak sipariş verebilirsiniz.

Rulo Çim Üretimi Nasıl Yapılır?

Rulo çim üretimi için organik topraklara başvurulur. Rulo çim için gübre ve çim bitkisine ihtiyaç duyulur. Hazırlanan sağlıklı tohumlar, iklim şartları göz önünde tutularak serilir. Özellikle çim için hazırlanacak tohumların, ekolojik koşul ve kullanım şartlarına göre hazırlanması gerekir. Rulo çim yüksek kalite standartlarında özel olarak hazırlanır. Rulo çim hazır hale geldikten sonra ise her mevsime uygun kullanıma sahip olacaktır.

Rulo çim kullanımı, 7-14 gün içerisinde basmaya hazır hale gelmeye başlanır.  Rulo çimler aracılığıyla kısa süre içerisinde yaşam alanlarında yeşil görünümler elde edilmiş oluruz. Böylece yaşam alanlarını rulo çim kullanımıyla daha da güzel hale dönüştürmeye başlarız. Çim üretimi yapılırken hava su, besin maddeleri, güneş ışınları göz önünde tutulacak faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılacak şekilde rulo çimler hazırlanmış olur.

Hazır Çim Kullanımının Avantajları

Hazır çimin yaşam alanlarında kullanılmasının ne gibi avantajları olduğunu merak edebilirsiniz. Hazır çim uygulaması yapıldığı zaman avantajlarının şu şekilde olacağını belirtebiliriz;

 • Güçlü kök hücresine sahip çim kullanabilirsiniz
 • Hazır çimler Kısa süreli çözümler sunar
 • Rulo çim, yaşam alanlarının yeşil, güzel görünmesine yardımcı olur
 • Hazır çim her mevsim kullanılabilir özelliğe sahiptir
 • Hazır çimlerin geniş kullanım alanları vardır

Hazır çim kullanımı ile artık ortamlarınızın yeşilin muhteşem tonuna büründürmeye başlayabilirsiniz. Hazır çimlerinizle ilgili bakım yapmak istediğiniz zaman ise çim biçme makinalarını kullanmanız yeterli olacaktır. Çim kalıp kesme makinası ile hazır çimleriniz ideal kullanıma kolayca ulaşmaya başlamış olur. Rulo çim kalıp kesme işlemlerini yapabilmeniz içinde iletişime geçerek hizmet alabilmeniz mümkündür.

Türkiye Hazır Çim Fiyatları 2022

Türkiye’nin birçok yerinde hazır çim uygulaması yapılırken, şehirlere göre de fiyatlandırmalar değişebiliyor. Alıcılar rulo çim m2 fiyatı İstanbul şehrinde ne kadar ya da rulo çim m2 fiyatı Ankara, Sakarya, rulo çim metrekare fiyatları, Bursa, rulo çim kesim makinası fiyatı gibi bilgileri araştırıyor. Sayfamızda hem rulo çim hem de rulo çimler için ihtiyaç duyacağınız çim kesim makinalarına yer verilmiştir. Herkese tavsiye etmiş olduğumuz hazır çim ve çim kesim makinalarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Rulo çim fiyatları hakkında çim ekim ve üretim yapacak olanlara bilgilendirme yaptık. Hepkredi sayfamızda hazır çimlere dair bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Rulo Çim Hangi Ayda Yapılır?

Rulo çim kış aylarının sonlarına doğru yapılır. Fakat ilkbahar- yaz aylarında da yapılabilir. Yalnızca rulo çim, karlı çok donmuş olan toprağın üzerine yapılmaz.

1 Rulo Çim Kaç Kg?

1 rulo çim 750 ile 1.500 kg arasında değişkenlik gösterir.

Rulo Çim Kaç Gün Sonra Biçilir?

Rulo çim, iki gün süre zarfından sonra 1 cm kadar uzama yapar. Bu sebepten dolayıdır ki çimin boylanması sonrasında 2 gün gibi bir süreyle biçme yapabilirsiniz.

Rulo Çim Ne Zaman Kesilir?

Rulo çim kesme işleminin 7-8 cm kadar uzama yaptığında kesilme durumu söz konusudur. Her 2 günde 1 cm kadar uzayan çimi, biçme yapabilirsiniz.

Rulo Çim Kaç Günde Kurur?

Rulo çim için sulama önemlidir. Çünkü rulo çimlerde bakım ve sulamanın yapılmaması kurumanın meydana gelmesine neden olur. Rulo çim kurumaması için serin havalarda 1-2 hafta kadar, sıcak havalarda ise 1-2 gün içinde yapılmalıdır.

Rulo Çim Uzar Mı?

Rulo çim uzayabilen bir özelliğe sahiptir. 2 günde 1 cm kadar uzama yapar. Rulo çimin kök kısmı topraklarda oluşmaya başlar ve bu durumda uzamasına neden olur.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu