KrediOperatörler

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Faturalı hatlara kredi başvurusu nasıl yapılır? Faturalı hatlara ne kadar kredi çekilebilir? Faturalı hatlara kredi konusunda merak ettiğiniz bütün hususları sizler için araştırdık.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu 2023 Yılında Nasıl Yapılır?

Faturalı hatlara kredi başvurusu için öncelikle istenen şartların sağlanması gerekiyor. Şartları sağlayan kişiler operatör bayilerine giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Başvuru, ilgili kişinin durumu dikkate alınarak değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda kredi başvurusu kabul edilir veya reddedilir.

Faturalı Hatlara Kredi
Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı hatlar üzerine alınan kredi 500 TL ile 10.000 TL arasında olabilir. Bu noktada talep ettiğiniz kredi ve fatura puanınız önem taşıyor. Yani burada herkese istediği kadar kredi verilmesi gibi bir durum yok. Bazı kişiler 10.000 TL’ye kadar kredi alabilirken, bazılarına ise kredi verilmez.

Faturalı hatlara krediyi kendi operatörünüz üzerinden alabilirsiniz. Bunun için sağlamanız gereken şartlar şunlardır;

  • Faturalı hat sahibi olma
  • En az 6 aydır faturalı hattı aktif olarak kullanma
  • Faturaları düzenli olarak ödeme
  • Kredi talep eden kişi ile faturalı hattın sahibinin aynı kişi olması
  • Fatura puanının yüksek olması

Faturalı hat üzerine kredi kullanmak isteyenlerin burada belirtilen şartları sağlaması gerekiyor. Sonrasında ise yapılacak başvuru ile kredi kullanılabilir.

Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarınız için genellikle bankaların verdiği kredileri tercih edersiniz. Ancak banka kredilerini kullanmak için yüksek kredi notuna sahip olmak ve resmi bir gelir belgesini sunmak gerekiyor. Bazen bu noktalarda yaşanan sorunlardan dolayı bankalar taleplerinizi kabul etmeyebilir. İşte böyle durumlarda acil nakit ihtiyacı olan kişiler için bir seçenek de faturalı hatların üzerine alınan kredilerdir.

Faturalı hatta kredi almak son derece kolaydır. Bu kolaylıktan dolayı günümüzde ilgili alana olan talep her geçen gün biraz daha artıyor. Sadece yüksek fatura puanının yeterli olması ve kısa sürede sonuçlanması bu kredi türüne olan ilginin temel nedeni olarak açıklanabilir.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hatta kredi almak için başvuru şartlarını sağlamak yeterlidir. Bu aşamadan sonra faturalı hat sahibi müşteri hizmetleri üzerinden veya en yakın bayiden başvuru yapabilir. Başvuru sonucunda hat sahibinin talebi kabul edilir veya reddedilir.

Buradaki kredi faturalı hatlara nakit olarak verilen bir kredi değildir. Dolayısıyla klasik anlamdaki banka kredilerinden daha farklıdır. Banka kredilerinden ihtiyaç kredileri başvuru sahibinin direkt olarak hesabına aktarılır. Ancak konut kredisi alınacak olan konutun ödemesi için konut sahibinin hesabına aktarılır. Dolayısıyla konut kredisi kullanan kişinin eline nakit para geçmez. Faturalı hatta kredi imkanını da böyle görmek yanlış olmaz.

Faturalı hatlara verilen kredi imkanı operatörlerin satışını yaptığı mobil cihazlar içindir. Geçmişte mobil cihaz alım için kredi kartlarının taksit imkanından yararlanılırdı. Ancak günümüzde bu imkan ortadan kaldırıldı. Mobil cihazların fiyatlarının da astronomik seviyelere gelmesi bu noktada faturalı hat kullanıcılarına operatörlerin sunmuş olduğu seçenekleri öne çıkardı.

Burada bahsedilen yöntem bankadan kredi alma yönteminden daha farklıdır. Faturalı hat üzerinden alınabilecek kredi miktarı tercih edilecek cep telefonunun fiyatına göre değişir. Cep telefonunun fiyatı ne kadar yüksek ise sağlanan kredi tutarları da o kadar yüksek olur.

Bu noktaya kadar bahsedilenler basit bir cep telefonu alımı yöntemi olarak gözükebilir. Ancak faturaya kredi ile aldığınız cep telefonunu satarak nakde çevirebilirsiniz. Böylece faturalı hat üzerinden nakit para şeklinde kredi kullanmış olursunuz. Elbette bu yöntemin maliyeti klasik anlamdaki kredilere göre daha yüksektir. Ancak başka bir seçeneği kalmayan kişiler için oldukça etkili bir yöntemdir.

Faturalı hat üzerinden kredi kullanarak pahalı bir cep telefonu alıyoruz. Bu telefonun ücreti tercih edilen vadeye göre faturaya yansıtılıyor. Cep telefonu hattı faturası ile birlikte kredi taksitini de ödüyoruz. Almış olduğumuz sıfır mobil cihazı kutusunu dahi açmadan farklı bir telefoncuya satıyoruz. İşte bu satış ile kullanmış olduğumuz krediyi nakde çeviriyoruz. Seçtiğimiz telefon ne kadar pahalı ise o kadar nakit para elde ediyoruz.

Buradaki yöntem oldukça kolay ve etkilidir. Ancak bu yöntemin maliyeti %60’lara varabilir. Normal banka kredisinin yıllık maliyeti %20 seviyesindeyken, bu yöntemdeki yüksek maliyet en az %50 seviyesindedir. Bu hususu dikkate almadan faturalı hatlara kredi imkanından yararlanmayın.

YouTube video

Faturalı Hatlara Kredi Almak Mantıklı Mı?

Faturalı hatlara kredi almak, kişinin durumuna bağlı olarak mantıklı olabilir ve olmayabilir. Burada kişinin maddi gücü büyük bir önem taşıyor. Eğer maddi olarak peşin telefon alma gücüne sahipseniz buradaki yöntemin sizin için mantıklı olduğunu söylemek zordur. Ancak maddi gücünüz yetersiz ve acil nakit ihtiyacınız var ise bu yöntemi kullanabilirsiniz. Tekrar vurgulamak gerekirse burada bahsedilen yöntemin maliyeti yüksektir ve en son tercih edilecek yöntemlerden biridir.

Faturalı hatlara alınacak kredi maliyeti basit bir örnekle açıklanabilir. Normalde 16.000 TL olan iPhone Pro Max için faturaya kredi aldığınızı varsayalım. 3 taksit halinde operatörler bu telefonu size 19.000 TL’ye satacaktır. Kutusunu açmadığınız bu telefonu siz farklı bir telefoncuya en iyi ihtimalle 13.000 TL’ye satabilirsiniz. Dolayısıyla 13.000 TL için 19.000 TL maliyete girmiş olursunuz. Buradaki maliyet, yaklaşık %50’dir.

Ancak bunun yerine banka kredi kullansaydınız 3 aylık maliyet yaklaşık %6 olacaktı.

Faturalı hatlara verilen kredileri bu şekilde nakde çevirmek mümkündür. Bunun dışında ise bazı firmalar direkt olarak faturalı hat sahiplerinin hesaplarına ödeme yaptığını iddia ediyor. Ancak bu firmaların ne kadar güvenilir olduğu ve dolandırılma riskinin seviyesi önemli soru işaretlerinden. Dolayısıyla bu türden firmalar üzerinde kredi kullanmadan önce detaylı araştırma yapılması yararlı olacaktır. Aksi durumda telafisi imkansız sonuçlar doğabilir.

Faturalı Hatta Nakit Güvenilir Mi?

Faturalı hatta nakit kredi, doğru yöntemler izlendiği zaman güvenli bir işlem olarak nitelendirilir. Ancak güvenli ve şüpheli işlem sonucunda nakit elde etme durumu var ise ilgili işlem güvenli olarak ifade edilemez.

Günümüzde faaliyet gösteren operatör şirketler, müşterilerine cep telefonu alma noktasında farklı kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıkların başında ise faturalı hatlara kredi imkanı geliyor. Faturalı hatlara verilen krediler ile kullanıcılar yüksek fiyatlı telefonları alabiliyor. Daha sonra ise bu kredileri, faturalarına ek ücret ile ödeyebiliyor. Bu şekilde aldığınız telefonu elden çıkararak kullandığınız krediyi nakde çevirebilirsiniz.

Nakde çevirme işlemi kullanıcılar tarafından yapılabilir. Bu noktada herhangi bir riskten söz edilemez. Ancak risk olmamasına karşın maliyetler yüksektir. Yani yüksek fiyattan alınan telefon düşük fiyata satılır. Nakde çevirme, aracı firmalar üzerinden yapıldığında ise maliyetler düşer. Ancak bu noktada da riskler artar. Dolayısıyla kullanıcıların kendilerinin risk ve maliyet dengesi arasında karar vermesi gerekir.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekilir Mi?

Faturalı hat üzerinden kredi çekilebilir. Bu tip krediler operatörlerin cihaz alım kampanyalarında kullanılmak üzere verilir. Yani hat sahiplerine direkt nakit ödeme yapılmıyor. Bunun yerine kullanılan kredi ile istenilen cep telefonunun alınması sağlanıyor.

Faturalı Hatlara Nakit Nasıl Oluyor?

Faturalı hatlara nakit kredi farklı firmalar üzerinden çekilebiliyor. Burada temel mantık, fatura ek ücret ile alınan cep telefonlarının satılarak nakde çevrilmesidir. Bunu firmalar üzerinden yapabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.

Fatura Üzerinden Kredi Güvenilir Mi?

Fatura üzerinden kredi güvenilirdir. Eğer bu noktada aracı bir firma kullanmazsanız herhangi bir güvenlik riski olmadığı söylenebilir. Ancak aracı firmaları tercih ettiğinizde risk seviyesi yükselebilir.

Turkcell Kredi Veriyor Mu?

Turkcell faturalı hatlara kredi veriyor. Turkcell bayilerine giderek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vodafone Kredi Veriyor Mu?

Vodafone, faturalı hatlara kredi veriyor. Operatör şirketinin düzenlemiş olduğu cihaz kampanyalarından yararlanarak kredi kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi Veriyor Mu?

Türk Telekom, faturalı hat sahiplerine kredi veriyor. Şirketin sunmuş olduğu cep telefonu seçeneklerinden herhangi birisini almak için bu krediyi kullanabilirsiniz.

Turkcell Finansman Kredi Ne Demek?

Turkcell finansman, şirketin cihaz kampanyalarından yararlanmak isteyenlere sunmuş olduğu finansman desteğidir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu