Medikal

Elipse Mide Balonu Fiyatı

Elipse mide balonu fiyatı kilo vermek üzere kullanmayı düşünen herkes tarafından merak ediliyor. Dünyanın en iyi mide balonu olarak bilinen elipse mide balonunun güncel fiyatlarını sizler için derledik.

Mide balonu ameliyatı ne kadar, nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir gibi tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

Elipse Mide Balonu Fiyatı Nedir?

Elipse mide balonu fiyatı değişkenlik gösteriyor. Kilo vermek isteyen ve bir türlü veremeyen kadın-erkek herkesin oldukça dikkatini çeken elipse mide balonu dünyanın her yerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Anestezi ya da cerrahi operasyon gerektirmeden midenize yerleştirilen bu balon sayesinde kilo verebilirsiniz.

elipse mide balonu fiyatları
elipse mide balonu fiyatları

Medikal malzeme gurubunda yer alan elipse mide balonu tamamen döviz endeksli bir üründür. Bu nedenle fiyatları döviz kurlarına göre sıklıkla değişiyor. Mide balonları 6 aylık ya da 12 aylık şeklinde ayrılır. Güncel fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

  • 6 Aylık Elipse Mide Balonu Fiyatı: 2.600 USD
  • 12 Aylık Elipse Mide Balonu Fiyatı: 3000 – 3300 USD

Elipse mide balonu uygulaması için ülkemizde genel olarak 5.000 TL-15.000 TL aralığında fiyat seçenekleri sunuluyor. Bu fiyatlar uygulamayı yapacak doktor ve hastanenin fiyat politikasına bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir.

İlginizi çekebilir: Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Elipse Mide Balonu Nasıl Takılır?

Yutulabilir mide balonu olarak bilinen elipse mide balonlarının uygulaması oldukça basittir. Diğer mide balonları gibi anestezi altında yapılan ameliyatlara gereksinim duyulmaz. Bu nedenle de dünyanın en sık tercih edilen mide balonu olarak dikkat çekiyor. Mide balonu uygulamasına girerken endişe etmenize gerek yoktur.

Ayakta tedavi şeklinde sadece doktor gözetimi altında balonu yutmanız sağlanıyor. Bu nedenle de kilo verme amacı güden herkes tarafından elipse mide balonu diğer seçeneklere göre daha sık tercih ediliyor. Takıldığı süreden sonra hastada kilo kaybı süreci başlıyor.

Obezite tedavisinde sıkça kullanılan yutulabilir mide balonunun yan etkileri de bulunmuyor. Tamamen kendiliğinden eriyerek zamanda dışkı ile atılabilir özelliktedir. Çok nadir olmakla beraber şu yan etkileri görebilirsiniz;

  • Mide balonu takıldıktan sonra nadir şekilde bulantı kusma görülebilir.
  • Elipse balon mideyi ve doğal dengesini bozmazken nadir olmakla beraber ülser gibi sorunlara neden olabiliyor.
  • İlginizi çekebilir: Mide Balonu Kullanıcı Yorumları
elipse mide balonu zararlı mı
elipse mide balonu zararlı mı

Elipse Mide Balonu Nerede Takılır?

Mide ameliyatı yapılmadan sadece birkaç dakikalık uygulama neticesinde mideye yerleştirilen elipse mide balonunu taktırmak için hastanelerin obezite ve genel cerrahi bölümlerine girmeniz gerekiyor. Bu bölümlerde yer alan uzman doktorlar tarafından mide balonu midenize yerleştiriliyor.

Hem özel hem de devlet hastanelerinde uygulama yapılıyor. Özel hastanelerde tamamen ücretli olan bu uygulama devlet hastanelerinde ise ücretsiz olarak takılıyor.

İlginizi çekebilir: devlet hastanesinde silikon fiyatları

Elips Yutulabilir Mide Balonu Ne Kadar?

Elipse yutulabilir mide balonları medikal ürün gurubundadır. Bu nedenle fiyatları döviz endeksli olup sürekli değişkenlik gösteriyor. Güncel fiyatları için 6 aylık balon için 2.600 USD iken 12 aylık balon seçeneği için ise 3000 USD ile 3500 USD aralığında değişmektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Kaç Kilo Verilir?

Yutulabilir mide balonu uygulamasından sonra hastanın yaklaşık 20-25 kilo vermesi hedeflenir. Bu kilo verilip mide balonu çıkarıldıktan sonra hastanın beslenmesine dikkat etmesi halinde daha fazla kilo vermesi de mümkün olur.

Yutulabilir Mide Balonu Zararlı Mı?

Yutulabilir mide balonları için gerekli bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar neticesinden insan sağlığını tehdit eden hiç risk taşımadığı kanıtlanmıştır.

Mide Balonundan Sonra Kilo Alınır Mı?

Mide balonundan sonra balon çıkana kadar yaklaşık 20-25 kilo verilir. Bu süreçten sonra hasta beslenmesine dikkat eder ve spor yaparsa kilo alımı gözlenmez.

Yutulabilir Mide Balonu Kimler Kullanabilir?

Yutulabilir mide balonu obezite ve kilo sorunu olan kişilere uygulanır. Uzman doktor hastanın mevcut vücut kitle indeksi detaylarını baz alarak mide balonu için uygunluğunu tespit eder. Genel olarak vücut kitle endeksi 27-35 aralığında olan kişiler için uygundur.

SGK Mide Balonunu Karşılıyor Mu?

Devlet hastanelerinde mide balonuyla yapılan uygulamalar için ücret talep edilmez. Tamamen ücretsiz yapılan bu işlemin SGK tarafından karşılanması için hastanın bazı kriterleri taşıması gerekiyor. Talep edilen bu kriterlerden en önemlisi ise hastanın obezite gurubunda olup vücut kitle endeksinin 40 üzerinden olmasıdır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu