Kamu Maaşları

Bekçi Maaşları

Bekçi maaşları ne kadar? İlkokul mezunu bekçi ne kadar maaş alıyor? Gece bekçileri haftada kaç saat çalışır? Bekçiler başka kuruma geçebilir mi? Yapılan zamlardan sonra bekçi maaşı ne kadar oldu? Bu soruların cevaplarını ve bekçi maaşları ile ilgili diğer detayları sizler için araştırdık.

Bekçi Maaşları 2023 Ne Kadar Oldu?

Bekçi maaşları, 6.100 TL ile 6.600 TL arasındadır. Bekçi maaşları, eğitim seviyesine göre ciddi anlamda farklılık gösteriyor. İlkokul mezunu olanlar 6.110 TL, lise mezunu olanlar 6.290 TL ve üniversite mezunu olanlar ise 5.520 TL maaş alıyor. Ayrıca eşi çalışmayan ve çocuğu olan bekçilere aile ve çocuk yardımı da yapılıyor.

Bekçi maaşları 2023 yılında 6.200 TL ile 65.600 TL arasındadır. Yapılan son zamların ardından bekçi maaşları ortalama 750 TL arttı ve 6.100 TL üzerine çıktı.

Bekçi Maaşları
Bekçi Maaşları

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından maaşlara yapılacak zam oranı belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan verilerden sonra maaşlara Temmuz ayında %8,45 oranında zam yapıldı. Zammın ardından ilkokul mezunu bekçilerin maaşları 6.108,221 TL oldu.

2020 yılının Aralık ayında gerçekleşen enflasyonun belli olmasının ardından Ocak ayında da zam yapılmıştı. 2023 yılında yapılan toplam zam miktarı %16 seviyesini aştı.

İlginizi çekebilir: 2023 yılında bekçi nasıl olunur, bekçi alımlarında hangi şartlar aranıyor?

İlginizi çekebilir: bekçilere özel kredi

İlginizi çekebilir: komiser maaşı

Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bekçi maaşı, 6.100 TL ile 6.600 TL arasında değişiyor. İlkokul mezunu olan bekçiler yaklaşık 5.000 TL maaş alırken, üniversite mezunu olanların maaşları ise 5.400 TL civarındadır. Eğitim seviyesi ile birlikte bekçilerin maaşları da artıyor.

Bekçiler, ortalama 6.200 TL maaş alıyor. Çarşı ve mahalle bekçileri Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olup eğitim seviyelerine göre 6.600 TL’ye kadar maaş alıyor.

Lise Mezunu Bekçi Maaşı 2023

Lise mezunu bekçi maaşı, 6.280 TL’dir. Ancak bu rakam bekar ve çocuğu olmayan bekçiler için geçerlidir. Evli, eşi çalışmayan ve çocuğu olan bekçilere aile ve çocuk yardımı yapılır. Bu şartlara sahip olan lise mezunu bekçiler 5.600 TL’ye yakın maaş alabilir.

Kadrolu Bekçi Maaşı 2023

Kadrolu bekçi maaşı, ortalama 6.350 TL’dir. İlkokul mezunu bekçiler 6.100 TL civarında maaş alırken, üniversite mezunu olanlar ise yaklaşık 6.500 TL maaş alıyor. Yapılan görev ve benzeri unsurlara bağlı olarak bekçilere ek ödeme yapılabilir. Bu ek ödemeler sayesinde bekçi maaşları biraz daha yükseliyor.

Evli Bekçi Maaşı 2023

Evli bekçi maaşı, 6.400 TL ile 6.800 TL arasındadır. Burada belirtilen rakamlar, eşi çalışmayan bekçiler için geçerlidir. Eşi çalışmayan bekçilere yaklaşık 550 TL aile yardımı yapılır. Bu sayede maaşlar bahsedilen seviyeye kadar gelir.

Bekçilerin Maaşları ne kadar
Bekçilerin Maaşları ne kadar? Lise mezunu, evli ve kadrolu bekçilerin maaşları [year] yılında ne kadar?

Mahalle Bekçisi Maaşı 2023

Mahalle bekçi maaşları, 6.100 TL ile 6.600 TL arasında değişiyor. Aile ve çocuk yardımı ile maaşlar 6.600 TL seviyesine yaklaşabiliyor.

Bekçiler Eğitimde Maaş Alıyor Mu?

Bekçiler, 2 aylık eğitim süresince maaş alır. Polis Akademisi tarafından verilen eğitimler yaklaşık 2 ay sürüyor. Resmi olarak bekçilik kadrosuna alınanlar eğitim sürecinden itibaren maaşlarını almaya başlar.

Bekçi Maaşı Kaç TL?

Bekçi maaşı, 6.100 TL ile 6.600 TL arasında değişir. Aile ve çocuk yardımı ile eğitim seviyesi bekçi maaşlarını en fazla etkileyen unsurlardır. Bu unsurlara bağlı olarak maaşlar 6.600 TL seviyesine kadar yükselebilir.

Gece Bekçisi Maaşı Ne Kadar?

Gece bekçisi maaşı, ortalama 5.400 TL’dir. Bekar ve ilkokul mezunu bir gece bekçisi 5.100 TL maaş alırken, evli ve üniversite mezunu bir bekçi 5.900 TL maaş alabilir.

Bekçi Kaç Yaşında Emekli Olur?

Mahalle ve çarşı bekçileri, 55 yaşını doldurmaları halinde emekli olabilirler. Ancak gerekli şartların oluşması durumunda 60 yaşına kadar çalışmaları da mümkündür.

2023 Bekçi Maaşları Ne Kadar Olacak?

2023 Bekçi maaşları, enflasyon oranına göre zamlanacak. Mevcut enflasyon verileri dikkate alındığında ortalama bekçi maaşları 6.600 TL kadar olacak. Zamlı bekçi maaşı, 2023 yılının Ocak ayından itibaren hesaplara yatmaya başlayacak.

İlginizi çekebilir: düz memur maaşı ne kadar?

Gece Bekçisi Kaç Saat Çalışır?

Gece bekçisi; günlük 8 saat, haftalık ise 40 saat çalışır. Gerekli durumlarda 1 gün istirahat verilmesi şartı ile çalışma süreleri daha da arttırılabilir.

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Hangi Sigorta?

Çarşı ve mahalle bekçileri, 506 sayılı kanun kapsamında sosyal güvenceye sahiptir. Statü bakımında 4/A’ya benziyor. Sosyal güvenceleri bu şekilde olan bekçilerin yine ilgili kanuna göre farklı bir kurma geçme imkanları bulunmuyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu