İnşaat

Beton Direk Fiyatları

Beton direk fiyatları 2023 hakkında bilgiler almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Beton direk fiyatları için sizlere yanıltıcı bilgi vermek istemeyiz. Yerlere göre değişiklik gösterebildiği gibi, farklı fiyat çeşitliliği de bulunuyor. Gelin hep birlikte beton direk fiyatları 2023 yılında nasıl olmuş inceleyelim.

Beton Direk Nedir?

Beton direk, genelde boş ve büyük arazilerin bina güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir çit türüdür. Metal boru direklerine göre daha sağlamdır ve çok tercih edilmektedir.

Beton direkli tel çit’in tercih edilmesinin ana sebeplerin başında çit türleri arasında sağlamlığı ve dayanıklılığı gelmektedir. Beton direk tel fiyatları, boru direkli tel çit fiyatlarına kıyasla maliyetlidir fakat ömrü bir o kadar da uzundur.

Beton Direk İmalatı

Beton direk, genellikle 240 cm boyunlu ve 290 cm boyunlu olmak üzere üretilir. 200 cm düz, 250 cm düz ve 200 cm payanda olarakta üretilen beton direk, içerisine 6 mm’lik demir konularak piyasaya sunulur. Müşterinin isteklerine göre, beton direğin içerisine kalın demir ya da ince olarak etreli veya etresiz olarakta üretilebilmektedir.

beton direk fiyatları
beton direk fiyatları, 2 metre düz beton direk fiyatları

Beton Direk Fiyatları 2023

Beton direk fiyatları 2023, farklılık gösterebilir. Sürekli güncellenen ve dalgalanan kurlardan dolayı beton direk fiyatlarında direğin boyuna, tipine ve adetine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Beton direk fiyatları 2023 güncel fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz. 2 metre düz beton direk fiyatları da aşağıdaki gibidir;

Beton Direk Fiyatları 2023 Güncel
Ürün AdıFiyat
Beton Direk Düz 200 CM39,00 + KDV
Beton Direk 240 CM40,00 + KDV
Beton Direk 290 CM65,00 + KDV
Beton Mobil Çit Ayağı 38LİK/48 LİK40,00 + KDV
Payanda Direk39,00 + KDV

Beton Direk Kullanım Alanları

Genellikle boş arazilerin hava alanlarının ve bina güvenliğini sağlamak isteyenlerin tercih ettiği beton direkler, kullanım ve sağlamlık konusunda epey başarılıdır. Bu yüzden de birçok kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Maliyeti diğer çit türlerine göre fazla olsa da, sağlam olması, beton olmasından dolayı da uzun ömürlüdür ve tercih edilmektedir.

Çit sistemleri arasında yer alan beton direkleri tercih ederken önce neye göre yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Mesela, arsanızı çevrelemek isterseniz ilk olarak beton direk uzunluğuna karar vermelisiniz.

Daha sonra tipine göre hareket ederek, boş arsanızı beton direkler ve tel örgü ile kapatabilir ve çevreleyebilirsiniz.

Beton direk
Beton direk

Beton Direkler Uzun Ömürlüdür

Sağlam çit sistemleri arasında yer alan beton direkler, hem yanmaz hem de yıkılmaz özelliğe sahiptir. Montajı ise oldukça basittir. Dayanıklı çit için beton direkler, güvenlik açısından da önemli bir yere sahiptir. Halı saha kullanımı içinde epey uygundur.

Aynı zamanda meyve bahçelerinde ve villaların bahçelerini çevrelemek içinde kullanılmaktadır.

Beton Direk Nasıl Seçilir?

Beton direk almak istiyorsanız ve nasıl seçim yapacağınızı bilmiyorsanız hemen sizlere açıklayalım. Beton direk tel ve çit yaptırma kararı aldıysanız, düz beton direk boyunu 2 metre seçmiş olursanız 1,5 m boyunda tel örgü almalısınız.

Eğer 2,5 metre seçmiş olursanız 2 metre boyunda tel çit kullanmanız gerekmektedir.

Beton direk fiyatları 2023 güncel fiyatlarını yukarıda yazmıştık. Beton direk fiyatları hesaplamak içinde yüzeysel olarak şöyle yöntem kullanabilirsiniz; Beton direkler genelde 3 metre aralıklarla dikildiğinden arsanızın veya bahçenizin uzunluğunu 3’e bölerek beton direk sayısını hesaplayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak;

200 CM beton direk aldığınızı varsayarsak ve bahçemizin de genişliği 500 metre olarak hesaplarsak, sizin ortalama 170 adet beton direk almalısınız. Beton direk fiyatları 2023 baktığımızda ise 190 * 29 = 5.510 TL + KDV olarak bir fiyat ortaya çıkıyor.

Beton direklere tel örgü yaptıracaksanız eğer;

  • 2 metre uzunluğunda ki beton direklere 10 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel,
  • 1,5 metre uzunluğunda ki beton direklere 8 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel,
  • 1,5 metre uzunluğundaki düz beton direklere 6 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmektedir.

Beton direkler ile tel örgü yapacaksanız, tel örgü uzunluğunu da 150 cm ya da 200 cm olarak karar vermeniz gerekmektedir. Buna göre hesap yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı ve görüntü bakımından düz beton direk tercih edebilirsiniz. Panel çit çeşitlerine göre daha kullanışlı olduğunu da söyleyebiliriz. Bu sayede bütçenizi de etkilememiş olursunuz. Beton direk fiyatları 2023 araştırmadan asla ve asla almanızı önermemekteyiz. Mutlaka iyice bir araştırma yapın, karar verdikten sonra da en uygun fiyatı araştırıp satın alın.

Sizlere beton direk fiyatları 2023 hakkında bilgiler verdik. Güncel fiyatları daima sitemizde bulabilirsiniz.

Videoda Büyükdağlı Tel Örgü tarafından gösterilmiş çit direği uygulamasını izleyebilirsiniz.

2 metrelik beton direk kaç para?

2 metrelik beton direk fiyatları 8 TL ile 23 TL arasında değişmektedir. Kullanılan hammaddenin cinsi ve yoğunluğuna göre fiyat değişmektedir.

Beton direk kaç metre ara ile dikilir?

Toprak zeminlerde beton direkler 3 metre aralıklı olarak dikilmelidir. En sağlıklı uygulama yöntemi 3 metrelik mesafelere göre ayarlanır.

Beton çit direği kaç kilo?

Kaliteli bir beton çit direğin ( 240 cm eğri boyunlu ) en az 41 Kg ağırlığında olması gerekiyor. Bu ağırlığın altında üretilmiş olan çit direklerinin kalitesinden emin olmamalısınız.

Beton direk araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3.5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hayırlı işler kolay gelsin bana 320 metre düz 2 metrelik6direk ve 1.50 metre çit teli ihtiyacımız var tel kalınlığı nedir bilgi verirseniz memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu