Beton Direk Fiyatları 2021, Çit Direği Ne Kadar?

Beton direk fiyatları 2021 hakkında bilgiler almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Beton direk fiyatları için sizlere yanıltıcı bilgi vermek istemeyiz. Yerlere göre değişiklik gösterebildiği gibi, farklı fiyat çeşitliliği de bulunuyor. Gelin hep birlikte beton direk fiyatları 2021 yılında nasıl olmuş inceleyelim.

Beton Direk Nedir?

Beton direk, genelde boş ve büyük arazilerin bina güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir çit türüdür. Metal boru direklerine göre daha sağlamdır ve çok tercih edilmektedir.

Beton direkli tel çit’in tercih edilmesinin ana sebeplerin başında çit türleri arasında sağlamlığı ve dayanıklılığı gelmektedir. Beton direk tel fiyatları, boru direkli tel çit fiyatlarına kıyasla maliyetlidir fakat ömrü bir o kadar da uzundur.

Beton Direk İmalatı

Beton direk, genellikle 240 cm boyunlu ve 290 cm boyunlu olmak üzere üretilir. 200 cm düz, 250 cm düz ve 200 cm payanda olarakta üretilen beton direk, içerisine 6 mm’lik demir konularak piyasaya sunulur. Müşterinin isteklerine göre, beton direğin içerisine kalın demir ya da ince olarak etreli veya etresiz olarakta üretilebilmektedir.

beton direk fiyatları
beton direk fiyatları, 2 metre düz beton direk fiyatları

Beton Direk Fiyatları 2021

Beton direk fiyatları 2021, farklılık gösterebilir. Sürekli güncellenen ve dalgalanan kurlardan dolayı beton direk fiyatlarında direğin boyuna, tipine ve adetine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Beton direk fiyatları 2021 güncel fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz. 2 metre düz beton direk fiyatları da aşağıdaki gibidir;

Beton Direk Fiyatları 2021 Güncel
Ürün Adı Fiyat
Beton Direk Düz 200 CM 29,00 + KDV
Beton Direk 240 CM 30,00 + KDV
Beton Direk 290 CM 55,00 + KDV
Beton Mobil Çit Ayağı 38LİK/48 LİK 30,00 + KDV
Payanda Direk 29,00 + KDV

Beton Direk Kullanım Alanları

Genellikle boş arazilerin hava alanlarının ve bina güvenliğini sağlamak isteyenlerin tercih ettiği beton direkler, kullanım ve sağlamlık konusunda epey başarılıdır. Bu yüzden de birçok kişiler tarafından tercih edilmektedir. Maliyeti diğer çit türlerine göre fazla olsa da, sağlam olması, beton olmasından dolayı da uzun ömürlüdür ve tercih edilmektedir.

Çit sistemleri arasında yer alan beton direkleri tercih ederken önce neye göre yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Mesela, arsanızı çevrelemek isterseniz ilk olarak beton direk uzunluğuna karar vermelisiniz. Daha sonra tipine göre hareket ederek, boş arsanızı beton direkler ve tel örgü ile kapatabilir ve çevreleyebilirsiniz.

Beton direk
Beton direk

Beton Direkler Uzun Ömürlüdür

Sağlam çit sistemleri arasında yer alan beton direkler, hem yanmaz hem de yıkılmaz özelliğe sahiptir. Montajı ise oldukça basittir. Dayanıklı çit için beton direkler, güvenlik açısından da önemli bir yere sahiptir. Halı saha kullanımı içinde epey uygundur. Aynı zamanda meyve bahçelerinde ve villaların bahçelerini çevrelemek içinde kullanılmaktadır.

Beton Direk Nasıl Seçilir?

Beton direk almak istiyorsanız ve nasıl seçim yapacağınızı bilmiyorsanız hemen sizlere açıklayalım. Beton direk tel ve çit yaptırma kararı aldıysanız, düz beton direk boyunu 2 metre seçmiş olursanız 1,5 m boyunda tel örgü almalısınız. Eğer 2,5 metre seçmiş olursanız 2 metre boyunda tel çit kullanmanız gerekmektedir.

Beton direk fiyatları 2021 güncel fiyatlarını yukarıda yazmıştık. Beton direk fiyatları hesaplamak içinde yüzeysel olarak şöyle yöntem kullanabilirsiniz; Beton direkler genelde 3 metre aralıklarla dikildiğinden arsanızın veya bahçenizin uzunluğunu 3’e bölerek beton direk sayısını hesaplayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak;

200 CM beton direk aldığınızı varsayarsak ve bahçemizin de genişliği 500 metre olarak hesaplarsak, sizin ortalama 170 adet beton direk almalısınız. Beton direk fiyatları 2021 baktığımızda ise 170 * 29 = 4.930 TL + KDV olarak bir fiyat ortaya çıkıyor.

Beton direklere tel örgü yaptıracaksanız eğer;

  • 2 metre uzunluğunda ki beton direklere 10 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel,
  • 1,5 metre uzunluğunda ki beton direklere 8 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel,
  • 1,5 metre uzunluğundaki düz beton direklere 6 sıra düz 2 sıra çaprak dikenli tel çekilmektedir.

Beton direkler ile tel örgü yapacaksanız, tel örgü uzunluğunu da 150 cm ya da 200 cm olarak karar vermeniz gerekmektedir. Buna göre hesap yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı ve görüntü bakımından düz beton direk tercih edebilirsiniz. Panel çit çeşitlerine göre daha kullanışlı olduğunu da söyleyebiliriz. Bu sayede bütçenizi de etkilememiş olursunuz. Beton direk fiyatları 2021 araştırmadan asla ve asla almanızı önermemekteyiz. Mutlaka iyice bir araştırma yapın, karar verdikten sonra da en uygun fiyatı araştırıp satın alın.

Sizlere beton direk fiyatları 2021 hakkında bilgiler verdik. Güncel fiyatları daima sitemizde bulabilirsiniz.

Videoda Büyükdağlı Tel Örgü tarafından gösterilmiş çit direği uygulamasını izleyebilirsiniz.

2 metrelik beton direk kaç para?

2 metrelik beton direk fiyatları 4 TL ile 13 TL arasında değişmektedir. Kullanılan hammaddenin cinsi ve yoğunluğuna göre fiyat değişmektedir.

Beton direk kaç metre ara ile dikilir?

Toprak zeminlerde beton direkler 3 metre aralıklı olarak dikilmelidir. En sağlıklı uygulama yöntemi 3 metrelik mesafelere göre ayarlanır.

Beton çit direği kaç kilo?

Kaliteli bir beton çit direğin ( 240 cm eğri boyunlu ) en az 41 Kg ağırlığında olması gerekiyor. Bu ağırlığın altında üretilmiş olan çit direklerinin kalitesinden emin olmamalısınız.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

kereste fiyatları 2021

Kereste Fiyatları 2021 – İnşaat, Silinmiş Kereste (Sibirya)

Kereste fiyatları 2021 için ucuz ve en uygun şekilde araştırma yapıyorsan doğru yerdesin. Özellikle çatı yapımlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.