Bireysel Emeklilik

NN Hayat BES İptali Telefon ve Ayrılma Formu

Bu yazımızda tanınmış BES firmalarından bir tanesi olan NN Hayat BES İptali Telefon Numarası ve ayrılma istek formu bilgilerini sizlere aktaracağız.

NN Hayat BES İptali Nasıl Yapılır?

NN Hayat Emeklilik vasıtasıyla düzenlenmiş olan Bireysel Emeklilik Sistemi anlaşmalarının iptal edilebilmesi hususunda faydalanılabilecek farklı yollar mevcuttur. Bahsettiğimiz bu kanallar vasıtasıyla BES iptalini yapacak olan sigortalıların kesin olarak sistemden ayrılış sebeplerini bildirmeleri gerekmektedir.

NN Hayat BES İptali
NN BES İptali

Bireysel Emeklilik sisteminin mevcut katılımcısı olan ve ikinci poliçeyi yaptırmak istemeyen çalışanlarla herhangi bir bireysel emeklilik sistemi sözleşmesi düzenlenmesini yaptırmak istemeyen çalışanların BES iptali için cayma haklarından yararlanmaları söz konusudur.

Emeklilik planı neticesinde başlayan poliçelerin 2 ay içinde iptal edilmesi durumunda herhangi bir kesinti yapılmadan iade yapılabilir ancak 2 ayın üstünde bir zamandır aktif olan BES hesapları için giriş aidatı ödemelerinin kesinti olarak alınması gerekmektedir. Geri yatırılacak olan para hukuki sınırlar içerisinde en fazla 10 iş günü içinde maaşın yattığı hesaba geri yatırılır.

İlginizi çekebilir: Garanti BES iptal etme yolları

NN Hayat BES İptali Telefon İle

NN Hayat Sigorta A.Ş’nin bireysel emeklilik sistemi ve otomatik katılım hesabı için meydana getirdiği hususi bir çağrı merkezi hattı mevcuttur. Bu hususta BES iptal etmek için başvuru yapmayı düşünen sigortalıların NN Hayat BES iptali numarası 0850 210 66 94 numarasını aramaları ve müşteri temsilcisi ile iletişime girmeleri gerekmektedir.

NN Hayat BES İptali
NN Hayat BES İptal etme yolları

Müşteri temsilcisi ile yapılacak olan görüşme esnasında sigortalının kullanmakta olduğu bir e-posta hesabını bildirmesi istenir. Ya da kendisine verilen bilgiler neticesinde ulaşabileceği ayrılma formunu eşinmesi istenir.

Bu formu edinen ve uygun olarak eksiksiz bir biçimde dolduran sigortalı bu evrakı faks veya mail olarak NN Hayat Emeklilik A.Ş’ye ilettikten sonra iptal süreci boyunca yapması gerekenleri yapmış olacaktır. Bahsedilen prosedürlerin katılımcı tarafından yapılmasının sonrasında en fazla 10 gün içerisinde iade yapılır.

İlginizi çekebilir: TEB BES iptal etme yolları

Şubeler Aracılığıyla NN Hayat Emeklilik BES İptal E

NN Hayat Emeklilik şubelerini ziyaret eden katılımcı buradan aldığı ayrılma formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra iptal sürecini başlatabilir. Bahsedilen form doldurulup şubeye iletilir. Ardından en fazla 10 gün içinde yapılacaksa giriş aidatı kesintisi gerçekleştirilerek, eğer yapılmayacaksa direkt olarak maaşın yattığı hesaba iade yapılır.

Ne Kadar Kesinti Yapılacak?

BES hesabında birikmiş olan paraya ne kadar kesinti yapılacağı hesabın ne kadar süredir aktif olduğu ve ödemelerin tutarına bağlı olarak farklılık gösterir. Bu neticede yapılacak olan iadenin hangi tutarda kesintili olarak yapılacağını bilmek isteyen katılımcılar 0850 210 66 94 numaralı çağrı merkezlerini arayarak bilgi alabilir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu