Fiyatlar

Afrika Örgüsü Fiyatları 2022, AFRO Dalgası

Bu yazımızda sizlere son dönemlerin popüler saç modeli olan Afrika örgüsünden bahsedeceğiz. Yazımızda Afrika örgüsü modelini yaptırmak için saçın ne kadar kısa olması gerektiğinden Afrika Örgüsü fiyatlarının ne kadar olduğuna kadar birçok bilgi vereceğiz. Ayrıca erkekler için de Afrika örgüsü model ve fiyat bilgisine de değineceğiz. Son olarak Afrika örgüsü yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktaları belirterek makalemizi sonlandıracağız. Siz de saçınıza yakın zamanda Afrika örgüsü yaptırmayı düşünüyorsanız fiyat bilgisi ve öneriler için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Afrika örgüsü modeli
Afrika örgüsü modeli

Afrika Saç Örgüsü

Afrika örgüsü son zamanlarda oldukça popüler olan bir saç modelidir. Uzun yıllardır farklı ülkelerde kullanılan bu modelin özellikle son 3 yılda ülkemizde bir hayli popüler hale geldiğini görüyoruz. Özellikle bayanlar ister kısa saç kullanıyor olsun ister uzun Afrika örgüsü modellerini oldukça seviyorlar.

Afrika saç örgüsünden kısaca bahsedecek olursak saça zarar vermediğini söyleyerek başlamamız gerekebilir. Özellikle diğer saç modellerinden daha zararsız olduğunu ise kesin olarak söyleyebiliriz. Çünkü Afrika örgüsü yapılırken kendi saçınızın yanında ek saç yani postişte kullanılıyor ama kesinlikle herhangi bir kimyasal ürün kullanılmıyor.

Afrika örgüsünü yapan kişinin saç renginizde örgü işi yapabilmesi gerekiyor. Çünkü Afrika örgüsünde en sık merak edilenler arasında saça zarar verir mi sorusu yer alıyor. Saçlarınıza Afrika örgüsü yaptırdığınızda kimyasal bir ürün kullanılmadığından zararı da yok diyebiliriz. Afrika saç örgünü işinin ehli birine yaptırmanızın önemi burada ortaya çıkıyor.

Afrika örgüsü fiyatları
Afrika örgüsü fiyatları

Afrika Saç Örgüsü Fiyatları

Peki, bu modeli çok beğendik ve yaptırmak istiyoruz. Gelelim Afrika örgüsü saç fiyatlarına. Afrika örgüsü yapımı fiyatları her ilde farklılıklar gösterebiliyor. Çünkü yapan kişinin işini düzgün yapması bu bağlamda oldukça önemli. Afrika saç örgüsü düzgün yapılmazsa saç diplerinde ağrı yapabiliyor. Ayrıca Afrika örgüsünde kullanılan saçlar da oldukça önemli olabiliyor.

Afrika örgüsü için saç fiyatları alışılmışın dışında olan yerleri tercih etmenizi çok fazla önermiyoruz. Çünkü bu yerlerde kullanılan örgü modelleri hem görünüş olarak güzel durmaz hem de kullanışlı olmazlar. Afrika örgüsü için sentetik saç fiyatları ortalama 850 TL civarında seyrediyor. Afrika örgüsü İzmir fiyatı gene bu seviyelerde seyrediyor yani size 400 TL’ye bu işi yaptığını söyleyene itibar etmeyin.

Şimdi gelin birlikte Afrika örgüsü fiyatlarına birlikte göz atalım;

Afrika Örgüsü İşlem Ücretleri

  • Omuz Hizası Afrika Örgüsü: 650 TL
  • Göğüs Hizası Afrika Örgüsü: 750 TL
  • Bel Hizası Afrika Örgüsü: 900 TL
  • Micro Afrika Örgüsü (extra ince) işlem ücreti + 300 TL
  • Afrika Örgüsü Erkek Fiyat: 500 TL (Üst Örgü)

Görüldüğü üzere fiyatlar ortalama olarak 500 ile 850 TL arasında değişiyor. Afrika örgüsü erkek fiyatı da ortalama 500 TL civarındadır. Erkek Afrika örgüsü yaptıranların sayısının da bir hayli fazla olduğunu biliyoruz. 2020 Afrika örgüsü stili erkekler arasında en sevilenidir. Bu modelde örgü saçı uzundur ve saçlar canlı görünürler. Saçlar nasıl bu kadar doğal duruyor derseniz işin sırrı ilmekleri ince atmakta.

Bu yazımızda sizlere son zamanların popüler saç stili olan Afrika örgüsü hakkında bilgi verdik. Siz de bu modeli beğeniyorsanız ve denemeyi düşünüyorsanız yeniliklerden korkmayın kendinize bir fırsat yaratın. Afrika Örgüsü fiyatları yansıttığı tarza göre gerçekten parasına değen bir modeldir. Son olarak sizler de vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda kendinize oldukça güzel bir Afrika örgüsü modeli yaptırabilirsiniz.

Afrika örgüsü kaç ay kullanılır?

Afrika örgüsü yapılan saçın en az 3 ya da 4 ay kullanılabildiğini biliyoruz. Bu zaman diliminden sonra saçlar uzamış olacağından örgünün formu bozulmaya başlayarak saç diplerinde hafif bir ağrıya neden olabiliyor. Afrika örgüsünü ideal kullanma süresini cevaplamak gerekirse en ideal zamanın ortalama 3 ay olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Afrika örgüsü kaç gün kalır?

Afrika örgüsünün kafada bozulmadan kalma süresi ortalama 3 ile 4 ay olarak biliniyor. Bu zaman diliminden sonra en fazla 1 ay daha Afrika örgüsünü kullanmanızı öneriyoruz. Bu süre zarfından daha fazla kullanmak saçı yapısal olarak yıpratabiliyor.

Afrika örgüsü saçı yıpratır mı?

Afrika örgüsünün saçı yıprattığına dair herhangi bir yaklaşım bulunmuyor. Aksine saça boya, krem, jöle gibi kimyasallar sürülmediğinden faydalı olduğunu bile söyleyebiliriz. Çünkü bu tamamen saça doğal yollarla yapılan bir örgü işlemidir.

Afrika örgüsü kime yakışır?

Bu aslında oldukça spesifik bir sorudur. Çünkü Afrika örgüsü tecrübeli bir kuaför tarafından yapıldığında herkese yakışır. Burada önemli olan saçın çok çok kısa olmaması ve işlemin merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde yapılmamasıdır.

Afrika örgüsü kaç cm saça yapılır?

Bir saça Afrika örgüsü yapabilmek için belirli uzunlukta olması gerektiğini biliyoruz. Saçınızın ortalama 6-8 cm uzunluğunda olması Afrika örgüsü yaptırmanız için yeterlidir. Çünkü Afrika örgüsü yapılırken aralara postiş ile ekleme de yapılıyor. Bu yüzden saçınız el ile tutulabilecek kadar bir seviyeye geldiğinde Afrika örgüsü yaptırabilirsiniz.

Afrika örgüsü hangi şampuan?

Afrika örgüsü yaptıran kişinin kafasına en çok takılan sorulardan biri de bu saçın bakımıdır. Afrika örgüsü yaptırdıysanız saçınızı her gün değil 2 ya da 3 günde bir kremsiz bir şampuanla yıkamanızı öneriyoruz. Marka fark etmeksizin kremsiz bir şampuan kullanmanız ve saç diplerinizi ufak dokunuşlarla masaj yaparak yıkamanız sizler için oldukça faydalı olacaktır.

Afrika örgüsü ne zaman yıkanır?

Afrika örgüsü yapıldığı ilk gün kesinlikle yıkanmamalıdır. Mümkünse ikinci gün de kafanıza su temas etmemesini öneriyoruz. Sonrasında her 2 ya da 3 günde bir yavaşça masaj yaparak saçınızı yıkamanız gayet yeterli olacaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

Bir Yorum

  1. Afrika Örgüsü fiyatları gayet uygun seviyelerde gibi. Bakalım 2022 yılında talepler nasıl olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu