Borsa

Brent Petrol Nasıl Alınır? Bankadan Brent Petrol Almak

Borsa yatırımları için bankadan Brent petrol nasıl alınır, sorusu üzerine sizlere açıklamalar yapacağız. Petrol fiyatlarındaki hareketlilik birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Petrol fiyatlarında son dönemlerde yaşan düşüş yatırımcıların yatırımlarını petrol üzerine yöneltmesine neden olmuştur.

Petrolde fırsat olduğunu düşünen ve bilen insanlar petrol alım – satım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Brent petrol satın almak isteyen kişiler genel olarak bankalar aracılığıyla yatırım yapmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu çeşitli fırsatlar ve imkânlar dâhilinde yatırımcılar araştırmalar yaparak en iyi fırsatı değerlendirmek istemektedir.

Bankadan Brent Petrol Nasıl Alınır
Bankadan Brent Petrol Nasıl Alınır

Brent Petrol Nasıl Alınır? Bankadan Brent Petrol Alma Yolları Nelerdir?

Petrol üzerinde uzun yıllar boyunca yaşanmayan bir gerileme son dönemlerde söz konusu hâline gelmeye başlamıştır. Brent petrol satın alma işlemi için en uygun zamanın olduğunu düşünen kişiler ise bu fırsatı değerlendirmek için her kanalı değerlendirmek için çabalamaktadır. Petrolü fiziki olarak değil de kontrat ile satın alma işlemleri için bankalara müracaat edilmelidir.

Brent petrol alma son dönemlerde oldukça popüler olmasının yanı sıra kâr oranı da oldukça yüksektir. Yüksek bir yatırım yapmak isteyen kişiler kâr oranlarının daha da artması durumunda daha da kâr edeceklerini bildiklerinden en yüksek avantajları sunan kanalları tercih etmektedir.

Petrol almak isteyen kişiler kaldıraçlı işlemlerle birlikte diledikleri takdirde Amerikan ham petrolü veya Brent petrol alabilmektedir. Kontrat sistemi ile gerçekleştirilen satın alma işlemleri vadeli kontratlardan meydana geliyor. Vadeli kontratların başlangıç tarihleri ve bitiş tarihleri bulunuyor.

Vadenin tarihinin son gününe geldiğinde ise kontratlar otomatik olarak sonlandırılıyor ve açık pozisyonlar kapatılıyor. Brent petrol satın alma işlemleri için yeni bir kontrat imzalayarak uzatma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşlerden kaynaklanarak Brent petrol satın alma işlemleri de oldukça yüksek bir şekilde çıkışa geçmiştir. Petrol dünyasında yaşanan bu inişi çıkışlı durum yalnızca Amerikan ham petrol ve Brent petrol dünyasını değil aynı zamanda da ülkelerin sanayi üretimini ve ticari ilişkilerini de etkiliyor.

Brent Petrol Nasıl Alınır
Brent Petrol Nasıl Alınır

Bankadan Brent Petrol Nasıl Alınır – İş Bankası

Birçok bankanın sunmuş olduğu yatırım fırsatlarından birisi olan Brent petrol İş Bankası üzerinden de satın alınabilir. Kendi içerisinde birçok farklı şekilde sınıflandırılan petroller 3 farklı aşamada inceleniyor. Bunlar Brent petrol, WTI, ve OPEC olarak dikkat çekiyor.

Piyasada bulunan petrol çeşitlerinin fiyatları genel olarak Brent petrol üzerinden değerlendirilerek oluşturulmaktadır. Brent petrolün fiyatı İngiltere’nin Londra şehrinde yer alan Uluslararası Petrol Ticareti (IPE) tarafından belirlenmektedir.

İş Bankası Brent petrol satın alma işlemleri ise bankanın kendisine ait olan bir borsası üzerinden gerçekleştirilebilir. İş yatırım aracılığıyla satın alabileceğiniz Brent petrol ile siz de uluslararası petrol borsasına direkt olarak giriş yapabilirsiniz. İş Bankası Brent petrol alma bankanın uluslararası platformu olan TradeMaster International üzerinden gerçekleştirilebilir.

Brent petrol kontratları üzerinde işlem yapma, satın alma veya değişikliğe gitme seçenekleri TradeMaster International üzerinden yapılabilmektedir. Satın alınmak istenen petrol oranına göre yapılacak olan yatırım miktarı da değişiklik göstermektedir.

Brent Petrol Hangi Bankadan Alınır?

Petrol piyasasındaki hareketlilik ile birçok yatırımcının dikkatini çeken petrol dünyası son yıllarda ilgi odağı durumuna gelmiştir. En kârlı ve mantıklı yatırımı yapmak isteyen kişilerin akıllarında ise ‘Brent petrol hangi bankadan alınır’ sorusu canlanmıştır. Birçok banka Brent petrol alma, brent petrol satma veya çeşitli alanlarda yatırım yapma imkânını müşterilere sunmaktadır.

Farklı bankalara ait olan farklı yöntemler ile birlikte bu işlemler kolaylıkla çözülebilir. Kontrat sistemi üzerinden işleyen bu sistem bankalarda mevcuttur. Bankaların sahip olduğu fırsatlar ve güvenilirlik açısından Brent petrol satın alma yatırımcılar için seçim açısından faydalı olmaktadır.

Petrol üzerine yatırım yapmak isteyen kişilerin akıllarında yer alan ‘hangi bankadan alınır’ sorusunun cevabı ise sıralama şeklinde gösterilmiştir.

  • Kuveyt Türk
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank (QNB Finansinvest)
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Akbank
  • Halkbank

Sıralı şekilde verilmiş olan bankalardan Brent petrol satın alma işlemi gerçekleştirilebilirken sağlanmış olan ‘en iyi yatırım fırsatları’ ile de müşteriler için en avantajlı olanaklar belirtilmektedir. Brent petrol satın alma Kuveyt Türk yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Kuveyt Türk birçok yatırım alanında en iyi fırsatları sunarken Brent petrol alanında da müşteriler için en avantajlı fırsatları belirleyerek yardımcı olmaktadır. Forex sistemleri üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemi doğrultusunda uluslararası Brent petrol pazarına direkt olarak giriş yapma şansı bulunmaktadır.

Brent Petrol Hangi Seviyeleri Gördü?

En yaygın yatırım araçlarından biri olan Brent Petrol, 2012 yılında 122,66 değerini gördü.
2013 yılında => 62,72 seviyelerine kadar geriledi.
2014 yılında => 112,36 zirvesini gördü.
2015 yılında => 34,74 seviyelerine kadar geriledi.

Devamı gelecek…

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 5 Anlık Puan: 4.2]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu