Bireysel EmeklilikTeb Bankası

TEB BES İptal 444 43 23 Telefon Ayrılma Formu

2017 senesinde çıkarılan bir yasayla mecburi hale getirilen Bireysel Emeklilik Sistemi, çalışanların tasarruf yapmasını ve öbür taraftan da birikimlerinin değer kazanmasını amaçlıyordu. Fakat sistemin işleyişinde meydana gelen bir takım problemler ve hususi nedenlerle geçen her gün çok daha fazla kişi cayma hakkından yararlanarak BES iptali yapmaya başladılar.

Bu neticede TEB’in yan kuruluşu olan Cardiff BNP Paribas Sigorta vasıtasıyla poliçe imzalayan çalışanların da farklı yollarla TEB BES iptal etmeleri söz konusudur.

TEB BES İptal – Otomatik Katılım Sistemi Nasıl İptal Edilir?

Çalışanlar otomatik katılım sisteminin işleyişi neticesinde firmaya BES katılımı sebebiyle ödenmiş olan ilk fonun ödemesinin yapılmasının ardından 1 iş günü geçtikten sonra ödemenin yapıldığıyla ilgili bilgilendirme yapar.

Kendi adına emeklilik sistemine fon ödemesi yapıldığının bilgisini alan çalışan bu tarihten itibaren istediği zaman cayma hakkından yararlanarak BES iptalini işleme koyabilir. Ancak Hazine Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu şartlar çerçevesinde söz konusu mesajın kendisine ulaşmasının ardından 2 ay içerisinde cayma hakkından yararlanan çalışanlar herhangi bir kesinti söz konusu olmadan 2 ayın üzerinde zaman geçen çalışanlar ise bir takım kesintiler yaşamış bir şekilde birikimlerini geri alabilirler.

TEB BES iptal
TEB BES iptal

Telefon Yoluyla TEB BES İptal Etme

Her ne kadar TEB olarak bilinse de söz konusu emeklilik firması TEB (Türk Ekonomi Bankası)’e bağlı olan Cardiff Emekliliktir. Bu neticede TEB BES iptali telefon vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Bunun için 444 43 23’ü veya 0850 200 0 666’yı arayıp ilgili çalışanlarla görüşüp Bireysel Emeklilik sözleşmenizi sona erdirebilirsiniz.

Cardiff BES İptal Etme

BNP Paribas Cardiff vasıtasıyla uygulanan bireysel emeklilik sözleşmesini sona erdirmek isteyen katılımcıların faydalanabileceği üç tane alternatif yol bulunmaktadır.

Şube Aracılığıyla TEB BES İptali

Sözleşmesini sona erdirmek isteyen katılımcılar herhangi bir TEB veya Cardiff Emeklilik şubesini ziyaret ederek iptal etme sürecini başlatabilirler. Başvuru esnasında iptal dilekçesi yazılacak ve niçin BES’in iptal edildiğiyle alakalı açıklama yapılması beklenecektir. Dilekçenin teslim edilmesinin ardından en fazla 10 iş günü içerisinde kesinti yapılmış olan maaşın yattığı hesaba iade yapılacaktır.

İlginizi çekebilir: Anadolu Hayat BES iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Mail Aracılığıyla TEB BES İptal Etmek

İptal sürecinin başlaması için katılımcılar info@bnpparibascardif.com.tr adresine mail göndererek bu işlemi başlatabilirler. Maile cevap olarak hazır olan bir dilekçe yollanacak ve alakalı bölümlerin doldurularak yeniden aynı adrese mail gönderilmesi istenecektir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu