İnşaat

Ahşap Tezgah Fiyatları

Ahşap Mutfak Tezgahlarının Fiyatları

Bu yazımızda sizlere ahşap tezgâhlar ve modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hangi modelin daha kaliteli ve dayanıklı olduğu hakkında ayrıntılı bilgilerden sonra en sık tercih edilen ağaç türlerinden bahsedeceğiz. Sonrasında ise ahşap tezgâh fiyatları hakkında yapmış olduğumuz kapsamlı araştırmayı sizlerle paylaşarak yazımızı sonlandıracağız. Ayrıca ahşap tezgâhlar için bakım önerileri ve yanık lekesi çıkarma tavsiyelerini de bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ahşap Mutfak Tezgâhları

Ahşap mutfak tezgâhları son yılların gözde ürünlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Gerek şık görünümü gerekse kullanışlı olması kişilerin ahşap tezgâhlara olan taleplerini arttırıyor.  Özellikle ahşap MDF olarak kayın, ceviz ve meşe ağaçlarından üretilen tezgâhlar bayanlar arasında en sık tercih edilenler olarak öne çıkıyor.  Bu ürünlerin doğal ağaç işleme olması da tabi ki ona olan talebi daha da arttırıyor.

CNC routerların tezgâhından geçen ve masif ahşap olarak üretilen bu ürünlerin otantik bir görünüme sahip olması sebebiyle evlerin mutfaklarında oldukça sık tercih edildiğini biliyoruz. Ayrıca yazlıklarda ya da kullanımı daha az olan evlerde kaliteli bir görünüme ulaşmak amacıyla ahşap banyo tezgâhı yaptıranlar da vardır. Bunun için CNC adlı kesim makinesi ahşap yüzeyi istenilen incelikte ve uzunlukta keserek monte işlemi sağlanıyor.

Evlerin yeni gözdesi haline gelen ahşap tezgâhların CNC makinalarında kesilmesi hata payını da sıfıra indiriyor. Yani bu ahşap işleme ve CNC ahşap kesim işlemi deyim yerindeyse milimetrik olarak o alana özel olarak yapılıyor. Gelin şimdi bayanların gözdesi haline gelen ahşap mutfak tezgâhı fiyatları hakkında bilgi verelim.

İlginizi çekebilir: Granit tezgah metrekare fiyatları

Ahşap Tezgâhlar Çok Mu Pahalı?

Ahşap CNC tezgâh fiyatları sanılanın aksine çok pahalı değildirler. Yani tezgâhınız eskidiyse ya da evinize yeni bir hava katmak istiyorsanız bu modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ahşap lavabo tezgâhı fiyatları şu şekildedir;

1.Sınıf 62 cm masif tezgâh metretül fiyatı              1.Sınıf 96 cm masif tezgâh metretül fiyatı

MEŞE 40mm: 375.TL                                                        MEŞE 40mm: 562.TL

İROKO 40mm: 525.TL                                                       İROKO 40mm: 787.TL

CEVİZ 40mm: 548.TL                                                        CEVİZ 40mm: 822.TL

VENGE 40mm: 1182.TL                                                     VENGE 40mm: 1.831.TL

Ahşap tezgâhların fiyatları görüldüğü üzere çok yüksek değildir. Hal böyle olunca kişiler de evlerinde bu ürünleri daha fazla tercih edebilme fırsatı buluyorlar. Fiyatları yüksek bulanlar için ise ahşap görünümlü mutfak tezgâhı fiyatlarına bir göz atmalarını öneriyoruz. Bu ürünler diğerlerine göre biraz daha uygun fiyatlı olabiliyor.

Bu yazımızda sizlere evlerin son zamanlardaki vazgeçilmezi haline gelen ahşap tezgâh modellerinden bahsetmiş bulunuyoruz. Siz de evinize değişik bir hava katmak için ahşap tezgâh fiyatlarına sitemiz aracılığıyla göz atabilirsiniz. Her model ve tür ahşap tezgâh bilgisini yukarıda sizler için en ince ayrıntısına kadar açıklamış bulunuyoruz. Son olarak internet üzerinden siparişlerinizde kişisel verilerinizi kimseyle paylaşmamanızı öneriyor ve yazımızı burada sonlandırıyoruz.

İlginizi çekebilir: Kuvars tezgah fiyatları

Ahşap mutfak tezgâhı kullanışlı mı?

Ahşap mutfak tezgâhları oldukça kullanışlı olmasıyla biliniyor. Mermer olanlarına göre biraz daha kolay çizilebilse ve yıpranabilse de kalitelisi tercih edildiğinde oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Ahşap tezgâhlar toz tutmaması ve kolay silinebilmesi ile bayanlar arasında popülerliği oldukça artan ürünlerden.

Ahşap tezgâh suya dayanıklı mı?

Ahşap tezgâhlar amaca uygun olarak suya dayanıklı şekilde üretiliyorlar. Yani üretiminde kullanılan ahşap suya dayanıklı olacak şekilde özel olarak seçiliyor. Ancak buna rağmen okurlarımıza ahşap tezgâhların ıslak değil hafif nemli bir bez ile silinmesi gerektiği bilgisini vermek istiyoruz. Ayrıca ahşap tezgâhların yüzeyinin ıslak bırakılmaması da kullanım ömrünü arttırıyor.

Ahşap tezgâh ısıya dayanıklı mı?

Ahşap tezgâhlar üretiminde belirli bir dereceye kadar ısıya dayanıklı şekilde üretiliyorlar. Ancak kızgın ateşten alınan bir tencere korunmasız şekilde tezgâha konursa bu tabi ki yüzeye zarar verecektir. Her ne kadar ısıya dayanıklı olsalar da yüzeye ahşap koruyucu yağ uygulamak sizler için faydalı olacaktır. Ahşap koruyucu yağ uygulanan tezgâhların 100 dereceye kadar olan ısıya karşı tam koruma sağladığını söyleyebiliriz.

Ahşap mutfak tezgâhına ne sürülür?

Ahşap tezgâhları ısıdan, nemden ve çeşitli deformasyonlardan koruyabilmek için koruyucular bulunuyor. Tezgâhınıza ahşap koruyucu yağ uygulaması yapmanız hem daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir hem de kılcal çizikleri engelleyebilirsiniz. Ahşap koruyucu yağ fiyatları ortalama 250 TL civarındadır.

Ahşap tezgâh yanığı nasıl geçer?

Ahşap tezgâhlarda yüzeyde oluşan yanığı geçirmenin en etkili yolu kolonyadır. Yanık oluşan yüzeye ÇOK AZ miktarda kolonya dökerek yakın. Hafif bir alevlenme sonrasında yanık lekesinin geçtiğini göreceksiniz. Aynı şekilde yanık üzerinde saç kurutma makinesiyle ısıtma yapmanız da lekeyi yok edecektir. Leke biraz daha büyükse kolonya ya da saç kurutma ile işlem yapmamanızı onun yerine tezgâh üzerine bir havlu koyarak üzerinde sıcak ütü gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ahşap tezgâh bakımı nasıl yapılır?

Ahşap tezgâhların bakımı diğerlerine göre biraz daha zahmetlidir. Öncelikli olarak tezgâhı ıslak bezle kesinlikle silmemenizi öneriyoruz. Ayrıca yağ çöz gibi kimyasallar yerine cif ya da su bazlı deterjanlar gibi daha hafif ürünlerle temizleme yapmanız gerekiyor. Her gün çok hafif nemli bir bezle ahşap tezgâhınızı silmeniz de bakımı açısından oldukça önemlidir.

Ahşap mutfak tezgâhı hangi malzemeden olmalı?

Ahşap mutfak tezgâhları birçok farklı ağaçtan üretiliyorlar. Bunların içerisinde en kaliteli olanları ise kayın, ceviz, meşe ve iroko ağaçlarından üretilenleridir. Ayrıca ürünün kaliteli ve kullanışlı olması için hangi ağaçtan üretilirse üretilsin kalınlığının 40 mm olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu