Kullanıcı Yorumları

Cedrina 25 mg Kullananların Yorumları

Psikiyatrik tedavilerde sıkça kullanılan ilacın, Cedrina 25 mg kullananların yorumları ile birlikte bilgi edinmenizi sağlayacak içeriğimizi hazırladık. Cedrina, ketiapin fumaratın etken maddesi olan yuvarlak, beyaz, antipsikotik (ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç) olup, hastalara 30’lu ve 60’lı film kaplı tabletler halinde verilir.

Cedrina bir psikiyatrist tarafından yazılmış ve uzman bir psikiyatrist gözetiminde kullanılması gereken bir antipsikotiktir. Psikologlar tarafından reçete edilemez. Cedrina kullanan hastalar kendi tedavileri dışında bir psikoloğa gidebilirler ve bir psikologla devam eden tedavi daha etkili olur. Herhangi bir yan etkisi varsa hasta bir psikiyatriste veya doktora başvurmalıdır.

Cedrina 25 mg Ne İçin Kullanılır?

Cedrina; şizofreni (halüsinasyonlar, kafa karışıklığı, kafa karışıklığı, yalnızlık, zihinsel yetilerin kaybı, korkutucu düşünceler, dünyadan ve gerçeklerden uzaklaşma, kendini soyutlama gibi duygu ve düşünceler) için kullanılır. Bipolar bozukluğun manik dönemleri (uykusuzluk), çok konuşma, gergin ruh hali, artan enerji veya azalan depresif dönemler, aşırı uyarılabilirlik, ara sıra depresif dönemler, iştahsızlık, duygudurum bozuklukları) olarak kendini gösterir. Ketiapinin majör depresif bozukluk, mani ve bipolar bozukluğun depresif epizodları sırasında hastalığın nüksetmesini önlemede yararlı olduğu gösterilmiştir.

Cedrina 25 mg Kullananların Yorumları
Cedrina 25 mg Kullananların Yorumları

Majör depresif ataklarda diğer antidepresanlar tedaviye yanıt vermeyebilir ve bu gibi durumlarda Cedrina kullanılır. Kendinizi iyi hissetseniz bile psikiyatristiniz Cedrina kullanmaya devam etmenize izin verebilir. Bu durumun sebebi, atakların ve semptomların tekrarını önlemek içindir. Cedrina 25 mg kullananların yorumları ilacı iyi hissedildiğinde doktor kontrolü olmaksızın bırakılmasının beklenmedik depresyona ve kötü sonuçlara yol açtığını belirtmektedir.

Cedrina 25 mg Nasıl Kullanılır?

Cedrina’yı yalnızca bir psikiyatrist tarafından yönlendirildiği şekilde kullanın. Psikiyatristiniz size başlangıç ​​tarihinizi ve günlük dozunuzu söyleyecektir. Cedrina 25 mg kullananların yorumları her gün aynı saatte ilacı kullanmanın daha fazla faydası olduğunu göstermektedir.

Uygulama prosedürü; Cedrina tabletleri sadece ağızdan alın. Genellikle günde iki kez kullanmanızı öneririz. Tabletler az miktarda su ile yutulmalıdır. Kendinizi daha iyi hissetmedikçe psikiyatristinize söylemeden kullanmayı bırakmayınız. Cedrina’yı aniden durdurmak mide bulantısı, kusma, uykusuzluk ve diğer semptomlara neden olabilir. Cedrina 25 mg ile tedavi edilirken greyfurt suyu içilmesi önerilmez.

Cedrina 25 mg Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Cedrina 25 mg kullanımının yan etkileri kişiden kişiye değişir. Bazı hastalar uyku yan etkileri yaşarken bazıları yaşamayabilir. Olası yan etkileriniz varsa psikiyatristinizle konuşun. Bu, psikologlar veya pratisyen hekimler tarafından reçete edilmeyen bir ilaçtır. Doktorunuz, siz bildirmedikçe ilacı reçete etme yetkisine sahip değildir. Bir psikiyatrist tarafından yazılan reçete ve talimatlara göre uygulanmalıdır.

Cedrina bir antipsikotiktir. Yan etkilerinden dolayı uykuyu artırıcı etkisi olsa da sadece uyku ilacı olarak kullanılmamalıdır. Antipsikotikler alkolün etkilerine duyarlılığı artırır. Eşzamanlı kullanımın yan etkileri aşırı uyuşukluk olabilir ve alkol ilacın etkinliğini azaltabilir. Bu nedenlerden dolayı, geçici kullanım önerilmez. Cedrina 25 mg kullananların yorumları ilacı alkolle birlikte aldıklarında yan etkilerin daha etkili hissedildiğini söylemektedir.

Cedrina 25 mg Yan Etkileri

  • Baş ağrısı, baş dönmesi, ishal, kusma, uykusuzluk, huzursuzluk, kilo alımı, azalmış hemoglobin, artmış kan yağı, artmış kan kolesterolü.
  • Artan kalp hızı, aritmi, burun tıkanıklığı, mide rahatsızlığı, hazımsızlık, kabızlık, halsizlik, uzuvlarda şişme, baş dönmesi, bayılma, kan basıncında azalma.
  • Bulanık görme, titreme, kas hareketinde zorluk/kas sertliği, olağan ekstra rüyalar ve kabuslar, artış iştah, uyaranlara aşırı duyarlılık, intihar düşünceleri, nefes darlığı, kusma, ateş, eklemlerde ve yumuşak dokularda şişme.
  • Nöbetler, döküntüler ve cilt lezyonları, huzursuz bacak sendromu, cinsel işlev bozukluğu, yutma güçlüğü, istemsiz yüz ve dil hareketleri, diyabetin kötüleşmesi (varsa).
  • Şiddetli uyuşukluk, kas sertliği, artmış kan basıncı ve kalp hızı, karın şişmesi, cilt ve gözlerin sararması, karaciğer iltihabı, meme şişmesi, süt üretimi, düzensiz adet görme, uyurgezerlik ve hipotermi.
  • Şiddetli deri döküntüsü, şişlik, kırmızı yumrular, nefes almada zorluk, daralma, ciltte şiddetli şişlik, yüzde alerjik belirtiler, poliüri, kas ağrısı.
Cedrina 25 mg Kullanıcıların Görüşleri
Cedrina 25 mg Kullanıcıların Görüşleri

Cedrina 25 mg Kullananların Görüşleri

Kullanıcı yorumu: Doktorum almamı söyledi ama yan etkileri nedeniyle yavaş yavaş almayı bıraktım.

Kullanıcı yorumu: Eskiden kendimi çok hasta hissederdim ve günde iki saat uyurdum ama bu ilaç sayesinde artık rahat uyuyabiliyorum.

Kullanıcı yorumu: Çok etkili olduğu için kullanmak istemedim ama tedaviden sonra şimdi daha iyi hissediyorum, bu yüzden çok iyi geldi.

Kullanıcı yorumu: Uykuya dalmakta güçlük çekenler için çok iyi bir ilaçtır. Hemen işe yaramıyor ama en geç bir saat içinde çalışır.

Kullanıcı yorumu: Bipolar bozukluk tedavim sırasında akşamları kullandığım bir ilaçtı. Kısa sürede etkisini gösterdi ve ataklarımın azalmasına yardımcı oldu.

Antipsikotik ilaçların kullanımında doktor randevularını aksatmamak ve ilacı doktor önermeden bırakmamak gerekir. İyileşme sürecine sağlıklı bir şekilde adapte olmak için bu oldukça önemlidir. Cedrina 25 mg kullananların yorumları olası yan etkileri yaşamadığı için faydası daha çok olan bir ilaçtır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu