İnşaat

BoardeX Fiyat 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

Yapı malzemelerinin vazgeçilmezlerinden olan boardex fiyat bu yıl ne kadar oldu gelin hep birlikte bakalım. Yapılarda kullanılan malzemeler zaman içinde değişmiştir. Isı ve ses yalıtımı gibi ihtiyaç ve beklentilerin artması üzerine yeni dış cephe kaplama yöntemleri geliştirilmiştir. Kaplama için ise farklı malzemeler kullanılmaya başlanmıştır.

Boardex, bahsedilen sürecin sonunda ortaya çıkan bir üründür. Peki, boardex nedir? Boardex m2 fiyatı ne kadar? Bu malzemenin özellikleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Yazımızın devamında boardex ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları bulabilirsiniz.

Boardex Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Boardex fiyat hakkında bilgi vermeden önce bu özel malzemenin özelliklerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Boardex; başta dış cepheler olmak üzere farklı alanlarda kullanılan cam elyaf malzemesinden üretilen bir üründür.

Cam elyaf şilte kaplaması olarak da ifade edilen bu malzemenin kullanım alanı oldukça geniştir. Su ve neme karşı güçlendirilmiş bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı ıslak bölge ve saçak altı gibi bölümlerde dahi kullanılabilir.

Boardex üzerinde yer alan özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeği ile tam olarak bütünleşmesi sayesinde yüksek dayanım gücü ortaya çıkmıştır. Burada bahsedilen özellikler sayesinde, alternatiflerine göre birçok üstün yanı ortaya çıkmıştır.

Güçlendirilmiş çekirdeği ve özel yapısı sayesinde küf oluşumuna karşı dayanıklıdır. İlgili özellik ve üstün yanlar, laboratuvar ortamında yapılan testlerin sonucunda elde edilmiştir. Herhangi bir dış etkiye maruz kalmayan bağımsız ve özel bir laboratuvar tarafından ASTM D 3273 kriterlerine göre test edilmiş ve en yüksek not olan 10 puanı almayı başarmıştır.

Boardex ölçüleri ve fiyatları konusuna tam olarak girmeden önce, bu ürünün bir diğer özelliğinden bahsedilmelidir. Boardex, A1 sınıfı yanmaz malzeme olarak kabul edilir. Neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği, yangın esnasında bünyesinde tuttuğu suyu ortama verir.

İlginizi çekebilir: sunta fiyatları ne kadar oldu?

Böylece yangının büyümesi ve yayılmasını engellemiş olur. Yangına dayanıklılık konusunda çimento bazlı rakiplerine göre daha üstün olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Boardex özelliklerinden bir kısmının direkt olarak dış yalıtımla ilgili olduğu söylenebilir. Bilindiği gibi yapılardaki ısı yalıtımının ortalama %40’lık bölümü direkt olarak dış cephe ile ilgilidir. Bundan dolayı binaların inşasında dış cephe kaplamalarına ayrı bir önem verilmesi gerektiği belirtilir.

Boardex ile gerçekleştirilen dış cephe üretimleri sayesinde düşük yoğunluğa sahip olan yalıtım malzemeleri kullanılabilir. Buna ek olarak Boardex sayesinde 25 cm’e kadar olan yalıtım malzemelerinin dış cepheye uygulanması mümkündür. Öte yandan, bir diğer ısı yalıtımı ürünü olan Bims briket fiyatları yazımızı da okuyabilirsiniz.

boardex fiyat ne kadar
boardex fiyat ne kadar

İlginizi çekebilir: MDF fiyatları ne kadar oldu?

Boardex Kullanım Alanları

Boardex kullanım alanları, oldukça geniştir. Öncelikle bu ürünün dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhası olduğu unutulmamalıdır. Boardex dış cephe kaplamasında oldukça başarılıdır ve bundan dolayı genel olarak dış cephelerde kullanılır. Bu ürünün kaplaması ile dış duvar, yalıtım ve yangına dayanıklılık konusunda adeta sınıf atlamaktadır. Boardex’in kullanım alanları genel olarak şu şekildedir:

 • Dış cephe duvarlarda
 • Havalandırmalı cephe sistemlerinde
 • Seramik alt kaplamalarda
 • Saçak altı uygulamalarında
 • Şaft duvarı imalatında
 • Islak bölgelerde
 • Kaplama altlarında

Buradan da anlaşılacağı üzere bahsedilen özel maddenin kullanım alanları oldukça geniştir. Bunların haricinde de birçok alanda etkili olarak kullanıldığından söz edilebilir.

İlginizi çekebilir: demir fiyatları ne kadar oldu?

Boardex Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

Boardex fiyat olarak çok pahalı bir ürün değildir. Ancak bazı alternatiflerine göre fiyatının nispeten yüksek olduğundan söz edilebilir. Dış cephelerin aranan ürünü olan boardexler, yapı marketlerden satın alınabilir.

Koçtaş başta olmak üzere ülkemizde faaliyet gösteren yapı marketlerdeki fiyatlar incelenebilir. Boardex fiyat Koçtaş ve benzeri yapı marketlerinde dönemsel olarak değişim gösterebilir. Bundan dolayı satın almaya gittiğiniz dönemdeki fiyat seviyelerini dikkate almanız daha doğru olacaktır.

Boardex alçıpan fiyatı, ürünün genel özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Buradaki ürün, farklı ebatlara ve kalınlıklara sahip olabilir. Bundan dolayı öncelikle istenilen ebadın ve kalınlığın belirtilmesi gerekir. Bunun ardından verilen rakamlar daha sağlıklı olacaktır. Lafarge boardex fiyatları için bunların haricinde bir de işçilik ücreti ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Boardex fiyat listesi genel olarak şu şekildedir:

Boardex 2022 Fiyat Listesi
Ürün M2 Fiyatı
1200 x 2400 x 12,5 mm Boardex 93,25TL
1200 x 2400 x 15 mm Boardex 114,60TL
1200 x 1830 x 15 mm Boardex Roof 123,76TL

Boardex Koçtaş Fiyatı 2022

Boardex Koçtaş Fiyatı
Ürün Fiyatı
Boardex Roof 15 mm 120*183 165,00TL
Boardex 12,50 mm 120×240 120,00TL

Yukarıda her ürünün 1 adetinin fiyatı verildiği gibi Boardex m2 fiyatı da verilmiştir. Söz konusu listeye bakıldığında, ilgili ürünün kendi içinde farklı çeşitleri olduğu görülecektir. Kullanım yerine, ihtiyaç ve beklentilere göre bunlardan uygun olanlar tercih edilebilir.

boardex fiyat listesi değişti
boardex fiyat listesi değişti

İlginizi çekebilir: trapez saç fiyatları ne kadar?

Boardex İşçilik Fiyatı Ne Kadar?

Boardex fiyat bilgisinden sonra bir de işçilik fiyatlarına değinilmesi gerekir. Nihayetinde uygulamanın yapılması için işçilik gerekmektedir. Bundan dolayı Boardex işçilik fiyatı da dikkate alınmalıdır. İlgili fiyatlar, yine farklı unsurlara göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktadaki fiyat farklılıkları çok daha fazladır.

Öncelikle işçilik fiyatlarını etkilen temel unsurun ustanın deneyimi ve kalitesi olduğu ifade edilebilir. Nihayetinde buradaki uygulamanın ciddi bir ustalık istediği unutulmamalıdır. Duvar imalatlarına hakim bir usta ile uygulamalar daha sorunsuz ve daha uzun ömürlü olacaktır. Güçlendirilen çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış cephelerin aranan malzemesi için kaliteli işçilik önemlidir.

Boardex uygulama fiyatları hesaplanırken, kullanılan malzemeler de hesaba dahil edilir. Nihayetinde uygulama için farklı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. O malzemelerden bazıları şunlardır:

 • Kutu profil
 • Matkap uçlu vida
 • 8’lik inşaat demiri
 • Kesme taşı
 • Mineral yün

Bunların haricinde farklı malzemelere de ihtiyaç duyulabilir. Ancak maliyetleri etkileyen malzemeler genel itibari ile bunlardır. Bütün bunlar dikkate alındığında boardex işçilik fiyatı şu şekildedir:

 • Yalıtımsız uygulama fiyatı: 150 TL/m2
 • Yalıtımlı uygulama fiyatı: 200 TL/m2

Tekrar vurgulamakta yarar var. Burada yer alan rakamlar, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Boardex levha fiyatları her ne kadar her yerde yakın seviyede olsa da, işçilik fiyatlarında ciddi farklılıklar olabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca fiyatları etkileyen hususlardan birisinin de uygulamanın nasıl yapılacağıdır. Yalıtımlı ve yalıtımsız seçenekler olduğu gibi kullanılacak profile göre de farklı seçenekler olabilir. Bundan dolayı boardex uygulama fiyatları daha da farklı olabilir. Bahsedilen hususlar mutlaka dikkate alınmalıdır.

Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretimi yapılan ve genellikle dış duvarlarda kullanılan ürünün fiyatlarına ilişkin genel bilgilendirmeler bu şekildedir. Sitemiz, her zaman sizler için en güncel fiyatlara ulaşma konusunda büyük bir titizlik göstermektedir. Ancak piyasadaki dalgalanmaların her an meydana gelebileceği unutulmamalıdır. Bundan dolayı Boardex fiyat bilgisinin en güncel hali yerinde öğrenilebilir.

Boardex araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 4]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu