Medikal

Siemens İşitme Cihazı Fiyatları 2022 Ne Kadar

Bu yazıda Siemens işitme cihazı fiyatları ve daha birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Eğer kendinize ya da başka birine Siemens marka işitme cihazı satın almak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Siemens İşitme Cihazı Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Günümüzde insanların karşı karşıya kaldığı birçok sağlık sorunu vardır. Ancak yaşam kalitesinin ve kişinin genel durumunun etkilendiği sağlık sorunlarını göz önünde bulundurduğumuzda işitme kaybının en önemli problemlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte burada Siemens işitme cihazı fiyatları uygunluğu ile size yardımcı oluyoruz.

siemens işitme cihazı fiyatları tüm modeller
siemens işitme cihazı fiyatları tüm modeller

İşitme kaybı günümüzde birçok şekilde görülebiliyor. Çoğu zaman yaş ilerledikçe ortaya çıkan bir durum olarak görülse de doğuştan gelen ya da bazı hastalıklar sonucunda ortaya çıkabilen işitme kayıpları söz konusu olabiliyor.

Bu durum kişinin yaşam kalitesini oldukça düşüren ve hayatın hemen hemen her alanında sorun yaratabilen bir durumdur. Ancak iyi haber şu ki teknolojinin de gelişmesiyle birlikte birçok işitme cihazı ortaya çıkmış ve işitme kayıpları büyük oranda azalma göstermiştir.

Aslına bakacak olursak işitme cihazları yeni bir teknoloji değil. Yaklaşık 25 yıllık bir geçmişi olan bu işitme cihazları kademe kademe gelişim göstererek insanların duyabilmesini büyük oranda geliştirmiş durumda.

Öyle ki ilk çıkan ve sadece çınlama yapmasıyla bilinen işitme cihazları ile şimdilerde telefondan yönetilebilen akıllı işitme cihazlarını göz önünde bulundurduğumuzda bu gelişmenin etkilerini görebiliriz.

2022 yılı itibariyle işitme kaybı yaşayan ya da bazı sağlık sorunları nedeniyle duyma problemleri yaşayan kişilerin kullanabileceği birçok işitme cihazı markası bulunuyor. Bu markalar farklı niteliklere ve çalışma prensiplerine sahiptir ve hepsinin asıl amacı kişinin duyma gücünü arttırmaktır.

İlginizi çekebilir: Andulasyon cihazı fiyatı ne kadar?

siemens işitme cihazı fiyatları
siemens işitme cihazı fiyatları

Bu noktada KBB uzmanlarının en çok önerdiği ve işitme kaybı yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği marka Siemens markasıdır. Yazımızın devamında Siemens marka işitme cihazları ile ilgili birçok bilgiyi vereceğiz ancak öncesinde gelin en çok merak edilen fiyat konusunu açığa kavuşturalım. Siemens işitme cihazı fiyatları güncel olarak şu şekildedir;

 • Styletto X Kulak İçi Hoparlörlü: 16.700 TL
 • Styletto Connect Kulak İçi Hoparlörlü: 17.000 TL
 • Pure 312 X Kulak İçi Hoparlörlü: 11.500 TL
 • Pure 312 Nx Kulak İçi Hoparlörlü: 6.600 TL
 • Pure 10 Nx Kulak İçi Hoparlörlü: 6.600 TL
 • Motion 13P Nx Kulak Arkası: 6.600 TL
 • Motion 13 Nx Kulak Arkası: 6.600 TL
 • Insio Nx Kanal İçi: 6.600 TL
 • Insio Nx Tam Kanal İçi: 6.600 TL
 • Silk Nx Kanal İçi Görünmez: 5.900 TL
 • Pure Nx CROS Cihazı: 3.900 TL
 • Pure 312 Nx CROS Cihazı: 3.900 TL

Bu işitme cihazları Siemens markasının güncel olarak üretimini yaptığı ve satışa sunduğu işitme cihazlarıdır. Verilen fiyatlar ise ülkemizdeki satış noktalarındaki ortalama fiyatlardır. Sizin alacağınız mağazada bu fiyattan daha uyguna ya da daha pahalıya işitme cihazı bulmanız mümkündür.

Eğer bu işitme cihazlarını uygun fiyatlı bir şekilde satın almak istiyorsanız yurt dışındaki satış noktalarını inceleyebilirsiniz. Siemens işitme cihazlarının fiyatları hakkında bilgi verdiğimize göre bu ürünlerin genel özelliklerinden bahsedebiliriz.

İlginizi çekebilir: evde fizik tedavi ücretleri ne kadar?

Siemens İşitme Cihazlarının Özellikleri

İşitme cihazlarının temel amacı duymayı kolaylaştırmak olsa da markalar arası rekabet olabilmesi ve kullanıcı deneyiminin kolaylaştırılması için ek özellikler eklenebilmekte. Bu noktada Siemens markası işitme cihazlarına pek çok nitelik kazandırarak sektörde önemli bir yere gelmeye çalışmıştır.

Siemens markasına ait yeni teknoloji işitme cihazlarında karşılaştığımız özellikler şu şekilde sıralanabilir;

 • Minimum çınlama ile yüksek ses kalitesinin yakalanması
 • Birçok kanal ve bant seçeneği
 • Kişinin kendi sesini doğal olarak duyması
 • İOS ve Android telefonlarda bağlantı kurma
 • Şarj edilebilir olma
 • Neme ve terlemeye dayanıklı olma
 • İnsan cildine zarar vermeyen maddelerden üretilmiş olma
 • Akustik hareket sensörleri
 • Bluetooth bağlantısı
 • Birçok yaş aralığına uygun olma
 • Kulağın anatomik pozisyonuna uygun olma
 • Maksimum yankılı ortamlarda bile kolay duymayı sağlama

Siemens marka işitme cihazlarının özelliklerindendir. Ancak şunu söylemeliyiz ki bu özelliklerin tamamı bir işitme cihazında bulunmayabilir. Sizin satın alacağınız işitme cihazında daha fazla özellik olabileceği gibi daha az özellik de bulunabilir. Bunun için satın alma esnasında ürünün özellikleri ile ilgili bütün bilgileri öğrenip ona göre satın almanızı öneriyoruz.

En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisi?

Günümüzde iyi olarak çalışan birçok işitme cihazı var ancak Siemens ve Earnet Nano2 marka işitme cihazları daha çok öneriliyor.

İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İşitme cihazı alınırken alerjik olup olmaması, nasıl çalıştığı, kanal ve bant sayısı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Signia Siemens Mi?

Signia Siemens değildir ancak Siemens gibi birçok markanın ürününü satan bir firmadır.

Devlet İşitme Cihazının Ne Kadarını Karşılıyor 2022?

Devlet SGK aracılığı ile yaşa göre değişmekle birlikte 891 TL ila 1603 TL arasında bir ödeme yapıyor.

Signia Ne Malı?

Signia Danimarka, İsveç ve Singapur ortaklı bir firmadır.

İşitme cihazları konusunda en iyi marka önerisini odyologlardan alabilirsiniz. Peki devlet hastanesinde veya özelde çalışan uzman odyolog maaşları ne kadar oldu? Doktorunuz ile ilgili bilgi edinmek için size bir fırsat sunuyoruz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu