Fiyatlar

Pamuk Küspesi Fiyatları

Pamuk küspesi fiyatları sıkça merak ediliyor. Tamamen organik olan ve tüm büyükbaş küçükbaş hayvanların yemi olarak kullanılabilen pamuk küspesinin perakende ve toptan fiyatları farklılık gösteriyor. Bu noktada 2022 yılında düzenlenen pamuk küspesi fiyatlarının en güncel haline hemen içeriğimizin devamından kolayca ulaşabilirsiniz.

Pamuk küspesi fiyatları 2023 yılında güncellendi. Büyükbaş ve küçükbaş tüm hayvanların organik yemi olarak kullanılan pamuk küspesinin hayvanlar için faydaları saymakla bitmiyor. Bu noktada sıkça tercih edildiği için de fiyat detayları araştırılıyor. Marka, ton, perakende ya da toptan olmasına bağlı olarak pamuk küspesinin fiyatları farklılık gösteriyor.

Pamuk Küspesi Fiyatları

En güncel 2023 pamuk küspesi fiyatları ise kısaca şu şekilde yansıyor;

 • Şanlıurfa Pamuk Küspesi Protein %20 Yağ: %8 1 Ton Fiyatı 2023: 4400 TL
 • Mersin Pamuk Küspesi Protein %25 Yağ: %8 1 Ton Fiyatı 2023: 4750 TL
 • Ceyhan Toz Pamuk Küspesi Protein %30-32 Yağ%1 1 Ton Fiyatı 2023: 5100 TL
 • Satın almak için 0506 835 94 65 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Pamuk küspesi fiyatları ton bazlı genel olarak yukarıda listelediğimiz şekildedir. Ancak illere göre de fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin Konya pamuk küspesi fiyatları ile Mersin fiyatları arasında ufak ton üzerinden farklılıklar görebilirsiniz. Ancak ortalama fiyat açısından piyasasının aynı olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Pamuk küspesi ve fiyatı
Pamuk küspesi ve fiyatı

Pamuk Küspesi Nedir?

Pamuk küspesi küçük ya da büyükbaş hayvanların yemi olarak kullanılan organik bir yem seçeneğidir. Pamuk küspeleri organik pamuğun üzerinden alınan elyaftan sonra yağının da çıkarılması ile elde edilir. Bakteri, virüs ya da benzeri zararlı hiçbir şey içermediği ve organik olduğu için de hayvanların sağlığı açısından herhangi bir tehdit oluşturmaz. Genel olarak büyükbaş ya da küçükbaş hayvan besleyiciliği yapan herkesin tercih ettiği yem seçeneklerinden biri olarak dikkat çeker.

Pamuk küspesi fiyatları
Pamuk küspesi fiyatları

Pamuk Küspesi Özellikleri Nelerdir?

Pamuk küspesinin hayvan yemi olarak kullanılmasının belli başlı nedenleri bulunuyor. Bunların başında oldukça sağlıklı ve besleyici özellikler taşıması yer alıyor. Genel olarak pamuk küspesinin özelliklerini ve fiyatlarını aktarmak gerekirse de;

 • Mikrop mantar ve zehirli hiçbir şey içermez.
 • Vitamin ve zehirli toksik maddeler barındırmaz ayrıca sütün kalitesini arttırır yükseltir ayrıca sütün kalitesini arttırır.
 • Et ve süt verimini doğrudan arttırma özelliği taşır.
 • Pamuk küspesi her çeşit büyükbaş hayvan yemi olarak kullanılabilir.
 • İçerisinde bulunan tabii vitaminler a d vitaminleridir.
 • İçerdiği hiçbir vitamin değeri kaybolmadan bünyesinde zararlı madde içermemesi hayvanların sağlığını olumlu açıdan destekler.
 • Hayvanlar açısından pamuk küspesinin hazmı son derece kolaydır.

Pamuk tohumu küspesi yüksek ısıda imal edildiğinden hiçbir zararlı madde içermediği için sıkça küçükbaş hayvan yemi olarak kullanılır. Pamuk küspesi hakkında aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları yorum alanından bizlerle paylaşarak cevap alabilirsiniz. Hep Kredi olarak aktardığınız tüm yorumları inceliyor ve en hızlı şekilde yanıt veriyoruz.

SSS:

Pamuk Küspesinin Proteini Kaç?

Pamuk küspesi oldukça yüksek ısılara maruz bırakılarak üretildiği için içeriğinde hiçbir zararlı bakteri mikrop ve virüs barındırmaz. Öte yandan içeriğinde %26-28 protein barındırırken %23 selüloz ve %7 yağ barındırır.

Pamuk Küspesi Ne Kadar Verilmeli?

Pamuk küspesinin ne miktarda verileceği hayvanın türüne ve kilosuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak pamuk küspesinin elde edildiği tohum türü ve içeriği maddeler de ne kadar verilmesi gerektiğini belirliyor. Nitekim ortalama 300 kilogramlık bir hayvana günde en fazla 1 KG kadar verilmesi tavsiye ediliyor.

Pamuk Küspesi Ne İşe Yarar?

Pamuk küspesi bir tür yemdir. Bu yem büyükbaş ve küçükbaş hayvan türlerinin tamamı için hayvan yemi olarak tercih edilir. Organik ve sağlıklı olan pamuk küspesi yemi A,D ve E vitaminlerini içerir. Ayrıca hiçbir zararlı bakteri, virüs ve mantar içermediği için de hayvanın süt verimini normalinden daha fazla arttırdığı için tercih edilir.

Pakmil Pamuk Küspesi Kaç Protein?

Sektörde en iyi olarak bilinen pamuk küspesi markası Pamil’dir. Pakmil pamuk küspesi yemi tam olarak %29 ile %31 arası protein miktarı içeriyor. Herhangi bir katkı maddesi içermediği gibi protein oranı da hayvan için gerekli olan miktardır.

Pamuk Küspe Nasıl Yapılır?

Pamuk küspesi yemi doğrudan yüksek ısıya maruz bırakılarak elde edilen bir yemdir. Öncelikle tesise giren pamuk çekirdekleri profesyonel makineler ile ayıklanır. Ardından ise dış yüzeyindeki koza, odun ve sap gibi maddelerden arındırılır. Son adımda ise linterleme işlemi yapılarak çekirdeğin dış yüzeyinde yer alan elyaf tamamen temizlenir. Çekirdek temiz hale geldikten sonra ise kırma, pişirme ve presleme işlemlerine tabi tutularak tamamlanır.

Yaş Küspe Nasıl Muhafaza Edilir?

Yaş küspeler dolgu maddesi açısından oldukça fakir ürünler olarak dikkat çeker. Bu nedenle de yaş küspelerin saman ile birlikte kullanılması tavsiye ediliyor. Öte yandan yaş küspeler için en uygun saklama koşulu ise silaj yapım tekniği ile depolanmasıdır. Yani tamamen vakumlanarak, hiçbir şekilde hava almayacak şekilde muhafaza edilmesi tavsiye ediliyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu