Kullanıcı Yorumları

Neruda İlaç Yorumları

Çeşitli epilepsi (sara) tiplerinin tedavisinde ve ağrılı diyabetik sinir sistemini etkileyen durumlarda kullanan ilacı; kullanıcıların Neruda ilaç yorumlar olarak bahsettiği etkileri sizlerle paylaşacağız.

Neruda İlaç Yorumlar

Etkin maddesi gabapentin olan ilaç, yardımcı maddelerle desteklenmektedir. Sinir sistemi liflerinin doğrudan hasar görmesinden kaynaklanan epilepsi ve ağrı tedavisi için tercih edilen tablet; genellikle diyabetik hastalarda duyu ve motor sinirlerin hasar görmesine bağlı ağrı (ağrılı diyabetik nöropati), zonaya bağlı olarak sinirlerde meydana gelen hasarların neden olduğu sinir hasarına bağlı uzun süreli ağrıya (postherpetik nöropati) bağlı olarak kullanılır.

Neruda İlaç Nedir?

Neruda, diğer antiepileptik ilaçlar adı verilen bir ilaç grubu içindedir. Bu ilaçlar epilepsi ve sinir dokusu hasarının neden olduğu ağrıyı (nöropatik ağrı) tedavi etmek için kullanılır. Oval, kirli beyaz, film kaplı bir tablet içinde yer almaktadır. Neruda, başlangıçta beynin belirli bölümleriyle sınırlı olan ve beynin diğer bölümlerine yayılmayan birçok nöbet tipini tedavi etmek için kullanılır.

Neruda 600 mg kullanıcı yorumları bahsedilen bir diğer önemli konu ise; mevcut tedavi yeterli olmazsa, doktorunuz size ve 6 yaşın üzerindeki çocuğunuza Neruda ilaç reçete edebilir. Neruda, doktorunuz tarafından önerilmedikçe sadece siz veya 6 yaşından büyük çocuğunuz tarafından mevcut tedavilere ek olarak kullanılmalıdır. Neruda, sinir dokusundaki hasarın neden olduğu ağrıyı (nöropatik ağrı) tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Ağrı hissi; birçok farklı şekilde tanımlanabilir, örneğin: ateş, yanma, zonklama, çarpıntı, ateş, kramp, karıncalanma, uyuşma ve donma. Neruda ilaç yorumlar bahsedilen bu ağrı tanımlarını sıklıkla yaşadıklarını göstermektedir. Yani kronik hale gelmediği sürece endişe edecek herhangi bir durum yoktur. Sürekli ağrıya dönüşürse mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

neruda ilaç kullananların yorumları
neruda ilaç kullananların yorumları

Neruda İlaç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neruda kullanımı ile pazarlama sonrası bağımlılık ve madde kullanımı vakaları bildirilmiştir. Bağımlılık veya madde bağımlılığı geçmişiniz varsa doktorunuzla konuşun. 65 yaş ve üstü kişilerde uyku hali, uzuvlarda şişme (periferik ödem), halsizlik hissi, dışkılama vb. görülebilir. Neruda gibi antiepileptik ilaçlarla tedavi edilen birkaç kişide kendine zarar verme veya kendini öldürme düşüncesi meydana gelmiştir. Neruda 600 mg kullanıcı yorumları henüz bu konuda bir yorumda bulunmamıştır. Bu tür düşünceleriniz varsa hemen doktorunuzla konuşun.

Neruda tedavisi sırasında nefes darlığı, dudaklarda, boğazda ve dilde şişme ve hipotansiyon gibi ani aşırı duyarlılık belirtileri gözlenmiştir ve acil müdahale gerektirir. Bu semptomlardan herhangi birini yaşarsanız, ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuzu arayın veya en yakın hastanenin acil servisine gidin. Tedaviye başlamadan önce doktorunuz size deri döküntüsü, ateş veya şişmiş lenf düğümleri (boyun, koltuk altı veya kasıktaki bezlerin şişmesi) gibi aşırı duyarlılık belirtilerinin ciddi bir tıbbi olayı gösterebileceğini söylemelidir ve bu durumlardan en az birisini yaşarsanız doktorunuza hemen bildirin.

Kas zayıflığı, hassasiyeti veya ağrısı, özellikle yüksek ateş ve halsizlik, anormal kas yıkımından kaynaklanabilir ve yaşamı tehdit edici olabilir veya böbrek sorunlarına neden olabilir. Ayrıca idrar renginde değişiklikler ve kan testi sonuçlarında farklılıklar (kan kreatin fosfokinazda önemli artış) fark edebilirsiniz. Bu belirtilerden veya semptomlardan herhangi birini fark ederseniz hemen doktorunuzla iletişime geçin.

Neruda ilaç yorumlar gösteriyor ki bu ilaç tedavisi, kazara yaralanma (düşme) insidansını artırabilen sersemlik ve baş dönmesine neden olabilir. Pazarlama sonrası deneyimde bilinç kaybı, konfüzyon ve bilişsel bozukluk bildirilmiştir. Bu nedenle, ilacınızın üzerinizdeki tüm etkilerini tam olarak deneyimleyene kadar dikkatli olunmalıdır. Geçmişte bu uyarılardan herhangi birini aldıysanız, doktorunuza mutlaka söylemelisiniz.

Neruda İlaç Yan Etkileri

Tüm diğer ilaçlar gibi Neruda kullanımı sırasında da bazı yan etkilere rastlanılabilir. Neruda 600 mg kullanıcı yorumları bu yan etkilere az sıklıkla karşılaştıklarını bildirmiştir.

 • Azalmış kan pıhtılaşma hücreleri (trombositler)
 • Halüsinasyon durumunu yaşama
 • Sertlik, kıvranma ve sarsıntılı hareketler gibi anormal hareketlilik sorunları
 • Kulak çınlaması
 • Şişmiş lenf düğümleri (deri altındaki küçük şişliklerle ilgili olmayan), ateş, kızarıklık ve hepatit gibi bir grup yan etkinin bir arada bulunması
 • Hepatit, sarılık ve sarı gözler (sarılık)
 • Deride ve göz çevresinde kanlı iltihaplanma, şişlik ve kızarıklık (Stevens Johnson sendromu)
 • Ellerde, yüzde ve ayaklarda gözyaşı benzeri kızarıklığa neden olan ve genellikle kendi kendine düzelen abartılı bir kızarıklık, hassasiyet
 • Kas dokusu hasarı nedeniyle iskelet kası dokusunun ani bozulması
 • Bir kasın veya kas grubunun ani, kısa süreli spazmı
 • Akut böbrek yetmezliği, idrar/idrar kaçırma
 • Göğüs büyütme, meme büyütme
 • Neruda’nın aniden kesilmesinden sonra bildirilen yan etkiler (anksiyete, uyku hali)
 • Kan testi sonuçlarındaki değişiklikler (artan kan kreatin fosfokinaz seviyeleri)
 • Saç dökülmesi
 • Alerji nedeniyle yüzün ve boğazın şişmesi
 • Cinsel işlev bozukluğu (cinsel istekte değişiklik, boşalma bozukluğu)
 • Kan sodyum seviyesinde azalma.

Solunum yolu enfeksiyonları, orta kulak enfeksiyonları, konvülsiyonlar (konvülsiyonlar) ve bronşit sadece çocuklarda klinik çalışmalarda bildirilmiştir. Ek olarak Neruda ilaç yorumları, çocuklarda sıklıkla agresif davranış ve hiperaktivite bildirmiştir. Bu kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki yaşarsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

neruda ilaç yorumlar
neruda ilaç yorumlar

Neruda 600 mg Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumu: Sinirsel sorunları olanlara verilir. El uyuşması ve diğer uzuvlarda ortaya çıkan duyu kaybına karşı en etkili çözümdür.

Kullanıcı Yorumu: Etken maddesi gabapentin olan 600mg nöropatik ağrı kesici ilaçtır. Mide ilacıyla içmek etkisini azalttığından aralarına iki saat süre koymakta fayda var. Uzun vadede nöropatik ağrıları ciddi derecede yok ediyor.

Kullanıcı Yorumu: 800 mg çok ağır geldi. Bu yüzden kırıp yarım yarım için.

Kullanıcı Yorumu: Sanovel ilacın ürettiği nöropatik ağrı ilacıdır.

Kullanıcı Yorumu: Epilepsi (sara) hastalarına ve ortopedik kaza ve ameliyatlar ardından oluşan sinir hasarı ve felci geçiren hastalara nöroloji uzmanları tarafından verilen bir ilaç. Doktor biraz sersemlik yapabilir der. İlaca başladıktan sonra 9 ay kesintisiz kullanmak gerekir.

Neruda 600 mg kullanıcı yorumları bu şekildedir. Neruda alan çoğu insan hiçbir yan etki yaşamaz. En yaygın olanları uyuşukluk, baş dönmesi veya yorgunluktur. Genellikle hafiftirler ve vücudunuz ilaca alıştıkça kendiliğinden geçerler. Yan etkilerin çoğu ciddi değildir ve tıbbi müdahale gerektirmez. Bu yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya sizi endişelendiriyorsa doktorunuzla iletişime geçiniz.

Neruda kullanımında hastalığın iyileşme süresi kişiden kişiye değişir. Bazı insanlar ağrının hafiflediğini fark etmeden önce yaklaşık bir veya iki hafta sürer. Oysa bazı insanlar hemen iyileşme sürecine girebilir. Neruda ilaç yorumlar sağlayan kullanıcılar sayesinde içeriğimizi noktalıyoruz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu