BankalarKredi KartıZiraat Bankası

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Ziraat Banka Kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusu üzerine bu yazısı yayınladık. Uzun zamandır bu soruyu ziyaretçilerimiz çok sıklıkla sormaya başladılar. Günümüzde banka kartları ve kredi kartları pek çok alanda kullanılmaktadır.

En çok da internet alışverişlerinde kullandığınız kartların güvenlik açısından sorun oluşturmaması için belli başlı önlemleri almak gerekiyor.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat banka kartının temininden sonra ancak onayla internetten alışveriş yapılması da bu önlemlerdendir. Kartların online kullanıma açılmamış olması durumunda herhangi bir çalınma durumunda internetten kullanım mümkün değildir. Kullanıma onay verilen kartlar;

 • Online alışverişlerde,
 • Vergi ödemede,
 • Para transferinde,
 • Fatura ödemede rahatlıkla değerlendirilebilmektedir.

Kişiler mobil cihazlarından Ziraat Bankası e ticaret açma işlemlerini kolay olarak tamamlayabilirler.  Ziraat Bankası uzun zamandan bu yana sağlamış olduğu imkanlar çerçevesinde tercih edilmektedir.

Son yıllarda bankanın özellikle internet sistemleri üzerine yoğunluk gösterdiği bilinmektedir. Kullanıcıların gerek alışverişlerinde gerek fatura ödemelerinde web işlemlerini tercih etmeleri bu durumun temel nedenlerinden biridir.

Banka da isteğe göre kartlarını güvenebileceğiniz bir şekilde internet alışverişine açma yoluna gitmektedir. Siz de Ziraat Bankası ayrıcalığı ile e ticaret işlemleri yapabilmek için;

 • Müşteri hizmetlerine danışarak,
 • İnternet şubesine giriş yaparak,
 • Bir şubeye giderek,
 • Mobil uygulamalardan istifade ederek,
 • SMS sisteminden yararlanarak hareket edebilirsiniz.

Sayılan yöntemler arasında en basit ve kısa süreli sonuçları mobil sistemler ve internet bankacılığı vermektedir. Aynı zamanda bundan ötürü Ziraat Bankası e-ticaret açma kullanım oranları iki ana başlık üzerinde yoğunlaşmıştır.

Ayrıca, Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma yöntemlerini linkteki sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma Yolları Nelerdir?

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusuna farklı yanıtlar verilmesi mümkündür. Bu alanda kullanılan yöntemler;

 • Müşteri hizmetleri,
 • İnternet şubesi,
 • Mobil banka uygulaması,
 • SMS olarak sıralanabilmektedir.

Müşteri hizmetlerini arayan kullanıcılar kendilerinden istenen kişisel bilgileri eksiksiz bir şekilde vererek işe başlamaktadır. Onayın da alınması ile birlikte kartlar internetten alışverişe uygun hale getirilebilmektedir.

İnternet bankacılığından ise giriş yapıldıktan sonra kartlar bölümüne gelinmelidir. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartın bilgisi seçilerek onay verildikten sonra kart kullanıma hazır hale gelmektedir.

İşlemlerini mobil bankacılıktan yapmak isteyenler de kartlar menüsünden istedikleri kartın üzerine basmalıdır. Böylelikle işlem limiti alanından kart tercihleri yapılarak aktiflik pasiflik ayarları tamamlanabilmektedir.

Mobilden Nasıl Açabilirsiniz?

Bunun için ilk olarak bankanın ücretsiz olarak tasarlamış olduğu mobil uygulamanın temin edilmesi gerekmektedir. İşletim sistemine göre değişim gösteren market uygulamalarından anlık olarak aplikasyon temini mümkündür.

Mobil uygulama girişi yapan kişilerin atması gerekli olan adımlar;

 • Kartlarım bölümünü açmak,
 • Kart türünü seçmek,
 • Kart ayarlarına basmak,
 • E ticaret onayını vermek şeklinde sıralanmaktadır.
Ziraat Bankası e ticaret açma
ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır

Ziraat Bankası internet alışveriş açma olarak da bilinen online ticaret için farklı başlıklar da bulunmaktadır. Mobilden yönlendirme yapılan sayfada yurtiçi yurtdışı seçeneklerinin olması da bu durumu kanıtlamaktadır. Tercih edenler her iki sekmeyi de aktif hale getirebilmektedir. Ya da sadece işlem görülmek istenen alan aktif hale getirilebilmektedir.

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır
ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır

Kart kullanıcıları Ziraat Bankası online alışveriş onayı verebilmek için 4757’ye mesaj atmak zorundadır. Mesajlar bölümüne giriş yapan kullanıcılar doğru sonuçları almak için EONAY yazarak işe başlamak zorundalar. Sonrasında ise bir boşluk bırakılarak istenen kartın son altı hanesi eksiksiz olarak yazılmalıdır. Çünkü mesajın gönderilmesi halinde işlemi tamam sayıyoruz. Özellikle onayın verilmesi için kullanılan numara ile bankada kayıtlı olan numaranın aynı olması lazımdır.

Ayrıca sizler için Ziraat Bankası cebe havale yöntemlerini de araştırdık. İlgili yazımızı da mutlaka okumanızı öneriyoruz.

ziraat bankası
ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır yöntemleri

Ziraat Banka Kartını E-Ticarete Kapama

İnternet üzerinden alışveriş onayının verilmesi kadar kapatılması da önemlidir. Böylelikle Ziraat banka kartı internet alışverişine kapama işlemleri açılma ile benzer adımlardan oluşmaktadır.

Yukarıda açıkladığımız yöntemlerdeki adımların tam tersinin izlenmesinden sonra istenen kartlar alışverişe kapalı olacaktır. Kapama işleminin yapılmasından sonra kartların yeniden online alışverişe açılması pekâlâ mümkündür. Son olarak banka, bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmiş değildir.

Ziraat Bankası’nda İnternetten E Ticaret Açma

Bireyler internet üzerinden Ziraat Bankası’nda e ticaret açma işlemlerini görebilmek için bankanın resmi internet sitesine girmelidir. Bu alanda bireysel bankacılık işlemleri için verilen şifreye ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanıcı girişinden sonra Ziraat Bankası’nda e-ticaret açma işlemleri için sol menü üzerinden hareket edilmelidir. Kartlarım kısmına tıklayan kullanıcılar sonrasında kredi kartlarım bölümüne gelmelidir.

Hangi kartın internet alışveriş sistemi aktif edilecekse bu adımda o kart seçilmelidir. Son olarak açıklan sayfada tik kısmına tıklanarak işlemler tamamlanmış olacaktır. Görüldüğü gibi e ticaret onaylarının verilmesi oldukça basittir. Bahsedilen adımların tam tersini takip etmek ise verilen onayların geri alınmasını sağlamaktadır.

Son olarak, siz de aşağıdaki yorum kısmından görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu