Medikal

Vajinoplasti Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı nedir sorusu sıklıkla merak ediliyor. Özellikle de cinsel haz duygusunu vajinal sorunlardan kaynaklı yaşayamayan kadınların sıkça başvurduğu operasyonlardan biri vajina daraltma operasyonlarıdır. Özel hastanelerde sıklıkla uygulanan bu operasyonun fiyatları 2023 yılının başında güncellendi. En güncel vajina daraltma fiyatlarını sizler için bu içeriğimizde derlerdik.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı
Vajina daraltma ameliyatı fiyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı doktor, hastane ve operasyon detaylarına göre değişkenlik gösteriyor. Estetik amaçlı operasyonlar arasında yer aldığı için özel hastanelerde sıklıkla uygulanıyor. Vajina dokusunda gevşeme, vajinal esnekliğin azalması ve benzeri durumları gidermek amacıyla uygulanır. Özel hastanelerde genel olarak vajina daraltma ameliyatı fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı 2023: 6000 TL-8000 TL arasındadır.
  • (Lazerle Vajina Daraltma Ameliyatı) Vajinoplasti Fiyatı 2023: 4000 TL-8000 TL arasındadır.

Lazerle vajinoplasti vajina daraltmak için en sık kullanılan operasyon seçeneğidir. Açık vajina daraltma operasyonlarına oranla daha etkili ve kolay olduğu için sıkça tercih edilir. Ayrıca fiyat açısından da diğer normal vajina daraltma operasyonlarına oranla daha caziptir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Neden Yapılır?

Vajina yapısı cinsel yaşam kalitesini doğrudan etkiler. Kadınlarda doğum, yaşın ilerlemesi ve benzeri etkenler vajina yapısında bozulmalara neden olabiliyor. Bu bozulmalar genel olarak vajina dokusunda gevşeme ve vajinanın genişlemesi şeklinde açığa çıkıyor. Vajinada gevşeme ve genişleme durumları ise doğrudan cinsel ilişki sırasında cinsel hazzın hissedilmemesine ve cinsel hayat düzeninin bozulmasına neden oluyor.

Öte yandan vajina dokusundaki gevşemeler idrar kaçırma gibi istenmeyen sonuçlara da neden olur. Tüm bu durumlarda en iyi çözüm vajina daraltma ameliyatı olarak dikkat çekiyor. Vajinoplasti ameliyatlarının iyi bir doktor tarafından yapılması tüm bu soruları ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır. Daha önce bu operasyonu geçiren kadınların yorumlarından vajina daraltma ameliyatı en iyi doktor seçeneğine kolayca ulaşabilirsiniz.

vajinoplasti daraltma ameliyatı fiyatı
vajinoplasti daraltma ameliyatı fiyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cinsel hayat kalitesini arttırmak ve vajinayı eski haline getirmek üzere yapılan vajina daraltma operasyonları genel anestezi altında uygulanır. Bu nedenle hastalar operasyon sırasında hiçbir ağrı ya da sızı hissetmez. Ameliyat türüne bağlı olarak lokal anestezi uygulaması da yapılabilir. Vajina daraltma operasyonuna vajina girişinden başlanır. Vajinanın 6-7 cm içerisindeki dokular çıkarılır ve bu kısım dikilir.

Dikilen dokular katlanarak bir araya getirilir. Bu işlemelere bağlı olarak vajina daraltılır.  Ameliyat sonrasında iyileşme süreci oldukça kısadır. Yaklaşık bir iki hafta içerisinde iç kısma atılan dikişler regl olduğunuz zaman kendiliğinden eriyerek dökülecektir. Ancak ameliyattan sonraki ilk bir hafta cinsel ilişkiye girmemek ve bolca dinlenmek gerekiyor.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatı ve operasyonu hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aktardık. Eğer siz de daha evvel vajina daraltma operasyonu yaptırdıysanız fiyat ve ameliyat sonrası süreçler hakkında bildiklerinizi yorum kısmında bizimle ve ameliyat yaptırmak isteyen ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Vajina Daraltma Yapılıyor Mu?

Devlet hastanesinde vajina daraltma operasyonları uygulanmıyor. Çünkü tamamen estetik alana giriyor. Sadece özel hastanelerde vajina daraltma estetiği yaptırabilirsiniz.

Vajina Kaç Cm Daralır?

Vajina daraltma operasyonlarında vajinanın sarkan, genişleyen ve doku hissi azalan kısımlarının tamamen alınması gerekiyor. Bu sarkma miktarları kişiden kişiye göre değişiyor. Ancak genel olarak vajina daraltma operasyonlarında vajinanın en az 6-7 santim kadar daralması sağlanır.

Vajinoplasti Fiyatı Nedir?

Vajinoplasti ameliyatları iki şekilde yapılabilir. Eski yöntemle normal ameliyat olarak yapılan operasyonların güncel fiyatı 6000 TL-8000 TL arasında değişmektedir. Lazerle yapılan vajina daraltma operasyonlarının fiyatı ise 4000 TL-8000 TL arasında değişmektedir. Vajina daraltma operasyonlarının fiyatı tercih edeceğiniz hastane ve doktora göre de farklılık gösterebilir.

Vajina Daraltma Ne Zaman Yapılmalı?

Vajina daraltma operasyonlarına genelde doğum sonrası ihtiyaç duyulur. Eğer doğum kaynaklı vajinada genişleme ve his kaybı varsa vajina daraltma ameliyatı yapılabilmesi için en son ki doğum sürecinin üzerinden en az 1 yıl geçmesi gerekiyor.

Vajina Daraltma Hangi Doktora Gidilir?

Vajina daraltma operasyonları uzman jinekologlar tarafından uygulanıyor. Bu nedenle operasyon için hastanelerin jinekoloji bölümlerine gitmeniz gerekiyor.

Vajina Daraltmak İçin Ne Yapmalıyım?

Vajina daraltmak için vajina daraltma operasyonu yaptırabilirsiniz. Eğer aşırı bir hissizlik ya da vajinal genişleme bulunmuyorsa Kegel egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Kegel egzersizleri vajinayı daraltmak için uygulanan ve net sonuç veren egzersiz seçeneğidir.

Vajina Daraltma Egzersizleri Nelerdir?

Vajina daraltma egzersizleri Kegel egzersizleri adıyla biliniyor. Bu egzersizleri uygulamak için ön kısımdan başlayarak önce pelvik kaslarınızı iyice sıkın. Ardından ise anüsünüzü sıkarak bunu 10’ar saniye kadar tekrar edin.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu