Teknoloji

Para Kazandıran Oyunlar – Finansportali

İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlamasından itibaren para kazanma seçenekleri de oldukça gelişti. İnternetten para kazanmak için birçok kişi oyunları tercih ediyor.

Peki, para kazandıran oyunlar nelerdir? Yazımızda bunları açıklayacağım.

Para kazandıran oyunlar için hemen hepsinde aynı sistem mevcut. Birçoğunda görev yaparak para kazanma sağlayabilirken, aynı zamanda puanları paraya dönüştürme sistemi de mevcut.

Fakat oyunların büyük bir çoğunluğunda oyun içi eşya (item) satışından gerçek para kazanma sağlanıyor. Bunların tümünün yer aldığı oyunları sizler için listeledim.

1- Dota 2

Dota 2, internetten para kazanmak için oynanabilecek oyunların başında geliyor. Oyunda profesyonel oldukça daha fazla kazanıyorsunuz.

Oyun içi eşya satışı yapabileceğiniz gibi karakterleri geliştirip bunların satışını da gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece Dota 2 oyununda geliştirmeniz için özel olarak hazırlanmış 100’den fazla karakter bulunuyor. Oyun, savaş oyunları kategorisinde değerlendirilebilir.

Daha fazla kazanmak için iyi oynamanız ve bunun için de biraz yatırım yapmanız gerekebilir.

Oyun içi eşyaların satışı dolar bazında gerçekleştiriliyor. Nadir bulunan kıymetli bir eşya düşürdüğünüzde 200 $ gibi kazançlar sağlayabiliyorsunuz.

Bu yazımızı da okuyunuz: Müzik dinleyerek para kazanmak

2- League of Legends

Kısaca LoL adı verilen dünyaca ünlü bir oyun ile devam edelim. Kült oyunlar arasında gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunlardan birisi League of Legends’dir.

Oyunda, para kazanmak için tüm sistemler mevcuttur. Hesap satışı, oyun içi eşya satışı vs. tümü kullanılabilir. Ayrıca her yıl yaklaşık 2 milyon dolar ödülü olan turnuvalar da düzenleniyor.

İlgili oyunun takipçisi çok olduğu için Twitch ve YouTube üzerinden canlı yayın ve video paylaşarak da ek kazanç sağlayabilirsiniz.

3- PUBG

Dünyaca ünlü bir diğer savaş oyunu olan PUBG ile devam ediyoruz. PUBG, son zamanların en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

Gerek PC, gerekse de mobile formatta sıkça oynandığını görüyoruz. Oyun oynayarak para kazanmak için en iyi seçeneklerden birisi PUBG’dir.

Oyunda değerli eşyalara sahip olarak bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca oyun parası satışı, hesap satışı gibi seçenekler de mevcut.

4- Counter Strike GO

Kısaca CS GO olarak biliniyor. Efsane Counter Strike serisinin devamı niteliğindedir. Oyunda temel olarak iki takım yer alıyor ve kişiler bu iki takıma göre savaşıyor.

Oyun içerisinde değerli eşyaların elde edilmesi için çeşitli sistemler mevcut. Sonrasında bu eşyaları gerçek parayla satarak yüksek kazanç elde edilebiliyor.

Para kazandıran oyunlar arasında en fazla kazandıran seçeneklerden birisi CS GO’dur.

Turnuvalardan canlı yayın gelirlerine, oyun içi eşya satışından hesap satışına kadar pek çok para kazanma seçeneği mevcut. Para kazandıran uygulamalar için düşünülebilir.

5- Exodus 3000

Oyun oynarken strateji yapmayı seviyorsanız sevebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir diğer oyun Exodus 3000’dir.

Oyun, 1.000 yıl sonrasında başlar ve dünyanın artık yaşanmaz hâle gelmiş olmasıyla hikâye başlıyor. Volkanları patlatarak, diğer oyunculara saldırarak, yıkıntıları arayarak para kazanabiliyorsunuz.

Oyunun Mars Doları adında kendi para birimi var. 300.000 Mars Doları, gerçek parayla 20 $’a eşitlenmiş durumda.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Para kazandıran oyunlar aracılığıyla para kazanmak mümkün. Bunu sağlamanız için birçok seçenek mevcut. En çok kullanılan yöntemler ise sırasıyla şu şekilde;

  • Oyun içi item satışı,
  • Hesap satışı,
  • Oyun parası satışı,
  • Oyun parasını gerçek paraya çevirme.

Oyun Oynayarak Ne Kadar Kazanılır?

Bu tamamen size bağlı. Para kazandıran oyunlar içerisinde en fazla kazandıran oyunu seçip ne kadar fazla oynarsanız, o kadar fazla kazanırsınız.

Oyunu oynadığınız süreye bağlı olarak değerli eşya düşürme şansı artar. Örneğin günde 1 saat oynarken bu eşyaları düşürme şansınız az iken 4 saat oynadığınızda daha fazladır. Dolayısıyla ne kadar fazla oynarsanız o kadar iyi.

Fazla oynamanız durumunda hesabınızı geliştirebilir, daha iyi oynayabilir, daha fazla puan kazanabilir ve daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Eğer boş vaktiniz varsa, değerlendirmek için bu oyunları tercih edebilirsiniz. Eğlenerek para kazanmak için en ideal seçeneklerden birisi oyun oynayarak para kazanmaktır.

Kaynak: https://www.finansportali.net/para-kazandiran-oyunlar/

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu