Fiyatlar

Soma Kömür Fiyatları 2022, En Ucuzu!

Soma kömür fiyatları 2022 yılının başında güncellendi. En iyi kömür seçeneği ve markası olarak tercih edilen soma kömürünün güncellenen fiyatlarını merak edenler için hazırladık. Ton bazlı ya da adet bazlı soma kömürü güncel fiyat detaylarına hemen içeriğimizin devamından ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Soma kömür fiyatları
Soma kömür fiyatları

Soma Kömür Fiyatları

Soma kömür fiyatları 2022 yılının başlarında zamlanarak güncellendi. Yerli kömür olarak bilinen soma kömürünün kendi içerisinde farklı türleri bulunuyor. İç malzemesine, boyutuna göre değişen soma kömürünün güncel fiyatları 2022 yılı için şu şekilde yansıyor;

 • Soma Kalorifer Kömür Fiyatları 1 Ton 1550 TL’dir. (KDV dahil)
 • Soma Kısrakdere Kömür Fiyatları 1 Poşet (25 kg): 95 TL
 • Soma Fındık Kömür Fiyatları 1 Ton 1600 TL’dir. (KDV dahil)
 • Soma Linyit Kömürü Fiyatları 1 Ton 1850 TL’dir. (KDV dahil)
 • Soma Kömür Ton Fiyatı 1550 TL’den Başlıyor.
 • 1 Poşet 25 kg Soma Kömürü Fiyatı: 46,5 TL
Soma Kömürü
Soma Kömürü

İlginizi çekebilir: maden mühendisi maaşı ne kadar?

Soma Kömür Satışı Yapan Yerler

Soma kömür seçeneği sıkça tercih ediliyor. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olduğu için Türkiye’nin her yerinden soma kömürü satın alan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Soma kömürüne talep çok yoğun olduğu için çok sayıda bayisi bulunuyor. Soma kömürünü en uygun fiyata satın alabileceğiniz bazı bayiler şunlardır;

 • Azak Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Karakaya Kömür Bayisi-Soma-Manisa
 • Bakır Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Akmar Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Kaya Ticaret Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Ataylar Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Bezirgan Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Cemil Serbest Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Çetinay Kömür Bayisi- Soma-Manisa
 • Çetinler Kömür Bayisi- Soma-Manisa

Tüm bu kömür satışı yapan bayilere Türkiye’nin her yerinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca bayileri telefon ile arayarak kömür seçeneklerine, fiyatlarına dair detaylı bilgi talebinde de bulunabilirsiniz. Eğer farklı illerde sipariş verecekseniz bayiler adet sipariş kabul etmemektedir. Ancak tonluk alımlarda her ile teslimat gerçekleştiriliyor.

Soma kömür fiyatları 2022 listesini ayrıntılı bir şekilde merak edenler için aktardık. Siz de kömür fiyatları hakkında görüşlerinizi ya da sorularınızı yorum olarak bize iletebilirsiniz. HepKredi olarak yaptığınız tüm yorumları ve soruları dikkate alıyoruz.

Soma Kısrakdere Kömürü Kaç Kalori?

Tüm kömür seçeneklerinin ısıl değerlerine kaloıi/kkal adı veriliyor. Buna göre soma kısrakdere kömürünün alt ısıl değeri 4700’dür.

En Kaliteli Kömür Hangisi?

Kömür seçeneklerinin kalitesi ısıl değerlerine göre belirleniyor. Isıl değeri en yüksek olan kömürler en iyi kömür olarak bilinir. Piyasadaki ısıl değeri en yüksek olan kaliteli kömür ise anstrasit kömürdür.

Soma Fındık Kömürü Kaç Kalori?

Soma fındık kömürü kalite ve ısıl değer açısından en sık tercihe dilen kömür seçeneklerinden biridir. Bu kömürün kilogram başına net ısıl- kkal değeri 4776’dır.

1 Tonda Kaç Torba Kömür?

Genel olarak bir torba kömür toplamda 25 kilo ağırlığındadır. 1 ton da 1000 kilogram yapar. Bu durumda bir ton kömür paket sayısı 40 adettir.

Yeşil Kor Kömür Kaç Kalori?

Yeşil kor kömür tamamen sıfır küllü kömür olarak biliniyor. Bu kömürün teknik anlamda net kalorisi ise 7.500 ile 7.700 arasında değişmektedir.

Soba Kömürü Kaç Kalori Olmalı?

Soba kömürleri yerli ve ithal olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yerli kömürlerin en az 4000 Kcal/kg değerinde olması gerekirken ithal kömürlerin ise 6000 Kcal/kg değerinde olması gerekiyor.

Kömürün Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kömürün kalitesi pek çok detaya göre değerlendirilmelidir. Bunlardan biri kömürün rutubet değeridir. Kaliteli bir kömürde net rutubet değeri en fazla %1 ile %5 oranında olmalıdır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu