A101 Fiyat Listesi

A101 Süt Fiyatı

Benim gibi süt severler A101 süt fiyatı hakkında bilgi almak istiyorduk muhakkak. Hem A101 meyveli süt fiyatı, hem de A101’de satılan markalı süt fiyatlarını epey merak ediyorsunuzdur. Bazı gıda maddelerinin insan yaşamında önemli bir yeri bulunuyor.

Bu gıda maddeleri arasındaki en önemli besinlerden birinin süt olduğu bir gerçek var. Süt gerek besleyici ve zengin içeriği nedeniyle gerek ne ile tüketilirse tüketilsin lezzetli olması nedeniyle en önemli gıda maddelerinden biri.

A101 Süt Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Öyle ki insan bedeninin büyümesi ve gelişmesi için süte büyük ihtiyaç bulunuyor. Ancak yaşam standartlarının değişmesiyle birlikte önemli bir besin olan sütün temin edilmesinde zorluk yaşanmakta.

Bunların da başında köy hayatının yerine şehir hayatına bırakması ve bu nedenle taze sütlerin temininde yaşanan problemler yer alıyor. Bu noktada büyük marketler insanların önemli bir besin olan süte ulaşabilmeleri için birkaç yıldan beri süt satışı yapıyor.

Günümüzde neredeyse bütün zincir marketler süt satışı yapıyor. Ancak bu marketler sütü olduğu gibi değil de pastörize edildikten sonra konulan kutular içerisinde satıyor. Bu noktada çoğu kişi hangi sütü hangi marketten almaları gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor.

Ancak ülkemizin en çok tercih edilen marketlerinden biri olan A101 müşterileri için en sağlıklı ve en uygun fiyatlı kutu sütleri temin ediyor. Bu yazımızda A101 süt fiyatı ve hangi marka sütlerin satıldığı konusunda bilgi vereceğiz.

A101 süt fiyatları
A101 süt fiyatları

A101 Marketlerde Hangi Marka Sütler Satılıyor?

Süt özenli bir şekilde seçilmesi gereken bir gıda maddesi olduğu için müşteriler bilindik markaların sattığı sütleri almayı tercih ediyor. Bu nedenle de A101 diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi satışını yaptığı sütlerde de en kaliteli ve en sağlıklı sütleri satmaya özen gösteriyor.

Bu doğrultuda A101 hem kendi süt markası olan Birşah markasının hem de Pınar, İçim, Danone ve Torku gibi büyük markalarının sütlerini satıyor.

A101 müşteri memnuniyetini sağlamak için kaliteli ürün ve uygun fiyat güvencesi veriyor. Bundan dolayı süt reyonlarında her zaman kalite standartlarının üzerinde süt üreten markalar ile anlaşmakta ve süt fiyatlarını diğer zincir marketlerden daha aşağıda tutmakta.

A101 Süt Fiyatları Listesi 2023

A101 marketlerde satılan sütler ile ilgili en çok meral edilenlerden biri de bu sütlerin fiyatlarıdır. Çünkü müşteriler satın alacakları sütlerin hem sağlıklı ve lezzetli olmasını hem de uygun fiyatlı olmasını istiyor. Bu nedenle de A101 market etiketlerinde her zaman uygun fiyatları yazmaya özen gösteriyor. A101 marketlerde satılan sütlerin litre ve fiyat bilgisi şu şekildedir;

A101 Birşah süt fiyatı 200 ml için 2,50 ₺, 1 litre yarım yağlı süt için 5,90 ₺, 1 litre yağlı süt için 6,25 ₺ olarak belirlenmiştir. Birşah A101 meyveli süt fiyatı ise 200 ml için 1 ₺’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta.

A101 Pınar süt fiyatı 200 ml için 3,65 ₺, 1 litre yarım yağlı süt için 7 ₺, 1 litre yağlı süt için 9,45 ₺ olarak belirlenmiştir. Pınar aromalı sütler ise 2,45 ₺’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta.

A101 Torku süt fiyatı 200 ml için 3,75 ₺, 1 litre yarım yağlı süt için 7 ₺, 1 litre yağlı süt için 7,75 ₺ olarak belirlenmiştir. Torku meyveli sütler ise 1,75 ₺’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta.

Bu süt fiyatları güncel fiyatlar baz alınarak belirlenmiştir. En güncel A101 süt fiyatlarını takip etmek için A101 market kataloglarını ya da A101resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

A101 Meyveli Süt Fiyatı 2023

A101 meyveli süt fiyatları aşağıdaki gibidir;

A101 Meyveli Süt Fiyatı
ÜrünBirimFiyat
Milkten Çilekli, Kakaolu, Muzlu Süt200 Ml3,25TL
Pınar Kido Çilekli, Kakaolu, Muzlu Süt200 Ml4,65TL
Danone Çilekli, Muzlu, Kakaolu Süt200 Ml5,35TL

A101 Süt çeşitleri Torku, Birşah ve Pınar
A101 Süt çeşitleri Torku, Birşah ve Pınar

 

Ayrıca, alışveriş listeniz için hazırladığımız Bim süt fiyatları listesini incelemenizi tavsiye ederiz.

A101 Markette Satılan Sütlerin Ortalama Besin Değerleri

Süt insan sağlığı için önemli bir besin olduğundan kendisi ya da çocukları için A101 marketlerden süt satın alacak kişiler bu sütlerin besin içeriğini merak etmekte. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki A101 market müşterileri için her zaman kaliteli ve sağlıklı gıda maddelerini reyonlarına bulundurmaya dikkat etmekte. Bu politika aynı zamanda satılan bütün sütler için de geçerlidir.

A101 ülkenin önde gelen süt markalarının üretimini, pastörizasyonunu ve depolanmasını üstlendiği bu sağlıklı sütleri müşterilerine en uygun fiyatlarla ulaştırıyor. Yani A101 markette satılan bütün sütler sağlıklı ve besin değeri zengin sütlerdir. A101 markette satılan sütlerin 250 ml’si için ortalama besin değerleri şu şekildedir;

A101 Yarım Yağlı Süt Besin Değerleri;

 • Kalori: 114 kcal
 • Yağ: 4,3 gram
 • Doymuş Yağ: 2,8 gram
 • Karbonhidrat: 11,8 gram
 • Protein: 7 gram

A101 Tam Yağlı Süt Besin Değerleri;

 • Kalori: 58 kcal
 • Yağ: 3,1 gram
 • Doymuş Yağ: 2,1 gram
 • Karbonhidrat: 4,7 gram
 • Protein: 2,9 gram

A101 Aromalı Süt Besin Değerleri;

 • Kalori: 60 kcal
 • Yağ: 1,5 gram
 • Doymuş Yağ: 1 gram
 • Karbonhidrat: 10,8 gram
 • Protein: 2,9 gram

Yukarıda verilen besin değerleri tek bir markaya ait sütün besin değerleri değildir. Her süt markasının besin değeri birbirinden farklılık gösterse de ortalama rakamlar bu şekildedir. İki süt markası arasındaki besin içeriğinin farklılığı en fazla %5 artış ya da azalış gösterir.

Yukarıda verilen besin değeri bilgileri 250 ml için hesaplanan besin değerleri için geçerlidir. A101 market reyonlarındaki sütler genel olarak 1 litre olduğu için bu değerleri 4 ile çarpmak bir kutu sütün besin içeriğini hesaplamak için yeterli olacaktır. Ancak bir su bardağı ile süt tüketiyorsanız bu değerler tam olarak 1 su bardağı sütün değerlerini yansıtacaktır.

A101 Süt Fiyatı Uygun Ama Güvenilir Mi?

Süt önemli bir gıda malzemesi olduğundan ve satışında suiistimale açık olduğundan pek çok kişi A101 marketlerdeki satılan sütlerin güvenilir olup olmadığı konusunda endişe duymakta.

Ayrıca A101 marketlerde satılan sütler diğer marketler göz önünde bulundurulduğunda daha uygun fiyatlı olduğu için bu endişe daha fazla olmakta. Ancak gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki A101 marketlerde satılan diğer bütün gıda malzemelerinde olduğu gibi sütler de oldukça sağlıklı ve güvenilirdir.

Özel çiftliklerde yetiştirilen ineklerin hijyenik koşullarda sağılması sonucu elde edilen sütler pastörizasyon makinelerinde bütün hastalık yapıcı etmenlerden uzaklaştırıldıktan sonra kutulara dolduruluyor ve hızlı bir şekilde reyonlardaki yerini alıyor.

Bu sütler son kullanma tarihi dolmadan önce tüketildiği takdirde herhangi bir problem ortaya çıkmamakta. A101 süt fiyatı elbette çok uygundur ama bir o kadar da güvenilirdir.

A101 Markette Satılan Sütler Nelerde Kullanılır, Nelerde Kullanılmaz?

A101 marketlerde satılan sütler hakkında merak edilen önemli şeylerden biri de bu sütlerin nelerde kullanılıp nelerde kullanılmayacağıdır. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu sütleri her alanda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Pasta yapımından çocuklara mama hazırlamaya, sade bir şekilde içmeden yoğurt yapımında kullanmaya kadar A101 reyonlarında satılan bütün sütleri güven içinde kullanabilirsiniz. Bu aşamada tek dikkat etmeniz gereken şey süte karşı alerjinin olup olmadığı ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmasıdır.

Son kullanma tarihine bakmadan asla süt vb. ürünleri satın almayınız. Önemli bir uyarıdır. Sağlığınız için süt için 🙂

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu