Fiyatlar

Tavşan Fiyatları 2022, Satılık Türler ve Yavruları

Tavşan fiyatları oldukça farklılık gösteriyor. Farklı türleri bulunan tavşanlar evde beslenebilen ender canlılar arasında yer alıyor. Eğer sizin de tavşan beslemek gibi bir fikriniz varsa ve türlerinin fiyatlarını merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz. Çünkü tüm tavşan türlerine ve güncel fiyatlarına içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

Tavşan ücretleri ve çeşitleri
Tavşan ücretleri ve çeşitleri

Tavşan Çeşitleri Nelerdir?

Tavşan çeşitleri oldukça fazladır. Evcil olan tavşanların yanı sıra tamamen yabani türleri de mevcuttur. Ancak genel evcil tavşan fiyatları merak ediliyor. Evcil tavşanların fiyatları ise cinsine göre farklılık gösteriyor. Tavşan fiyatlarını aktarmadan evvel tavşan türlerini listelemek gerekirse de;

  • Hollanda lop tavşan türü
  • Cüce tavşan türü
  • Aslanbaş tavşan türü
  • Velikan tavşan türü
  • Arap tavşan türü
  • Rex tavşan türü
  • Amigurumi tavşan türü
  • Ahinchilla tavşan türü

Tüm bu tavşan türleri için sunulan fiyat detayları da farklılık gösteriyor. İçeriğimizin devamından tüm tavşan çeşitleri güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Hollanda Lop Tavşanı Fiyatı

Hollanda lop tavşan fiyatı diğer tavşan türlerine oranla biraz daha yüksektir. Düşük kulakları ile dikkat çeken bu tavşan cinsin ev ortamından besleyebilirsiniz. Tamamen evcil olan Hollanda lop tavşanı fiyatı ise 225 TL’den başlamaktadır. Bu minimum fiyatı olup daha da yükseğe çıkabiliyor.

Yavru Tavşan Fiyatları

Tavşan cinslerinin tümünde yavru olarak satışa sunulanlar mevcuttur. Genelde evde beslemek üzere yavru tavşanlar tercih ediliyor. Tüm petshoplardan bulabileceğiniz yavru tavşan fiyatları ise en az 150 TL’den başlamaktadır. Yine bu fiyat aralığı da tavşanın türüne ve net büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor.

Cüce Tavşan Fiyatları

Cüce tavşan seçenekleri adından da anlaşılacağı üzere küçük ve bodur bir yapıya sahiptir. Evde beslenebilen cüce tavşan fiyatları ise 170 TL-200 TL aralığında değişkenlik göstermektedir.

Angora Tavşanı Fiyatları

Angora tavşan türü özel bir türdür. Milli ırk olarak da bilinen Angora tavşanlarının fiyatları diğer cinslere nazaran çok daha yüksektir. Pamuk gibi tüyleri ve tatlılıkları ile dikkat çeken Angora tavşanı fiyatları 6000 TL’den başlıyor.

Aslanbaş Tavşanı Fiyatı

Aslanbaş tavşan türü diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Özellikle de bu tavşan türünü beslemek istiyorsanız soy ağacına bakmanız gerekiyor. Kafes hayvanı olarak biline Aslanbaş tavşan fiyatı yurt dışında 20.000 Dolar ile 125.000 Dolar arasında soy ağacına göre değişiyor.

Velikan Tavşan Fiyat

Velikan cinsi tavşan doğurganlığı ile dikkat çeken yabancı bir tavşan türüdür. Ülkemizde henüz yeni yeni gelişmeye ve tercih edilmeye başlamıştır. Velikan tavşan fiyatları 2000 TL civarındadır. Yetişkin olanlar için bu fiyat aralığı sunulurken küçük olan için ise 300 TL gibi fiyatlar sunuluyor.

Arap Tavşanı Fiyatları

Arap tavşanı en özel tavşan türleri arasında yer alıyor. Körfez ve Arap ülkelerinde satışa sunulan Arap tavşanı fiyatları 40.000 TL-200.000 TL arasında değişiyor. Oldukça pahalı olan bu tavşan cinsi evde bakım için uygun bir cinstir.

Rex Tavşanı Fiyatları

Rex tavşan en çok tercihe dilen ve uygun fiyatlı olan tavşan türleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra doğurgan bir tavşan türüdür. Genel olarak Rex tavşan fiyatları ise 45 TL’den başlıyor.

Amigurumi Tavşan Fiyatları

Amigurumi tavşanlar oyuncak tavşan türüdür. Genelde hediyelik eşya olarak sıkça tercih ediliyor. BU oyuncak tavşanların fiyatları ise oldukça farklılık gösteriyor. Tasarımları tercihe göre yapıldığı için fiyatları da tasarım türüne göre oldukça farklılık gösteriyor.

Chinchilla Tavşan Fiyatları

Chinchilla tavşanı oldukça sevimli bir dosttur. Diğer tavşan türlerine göre daha sevimli olan bu tavşan fiyatları da biraz pahalıdır. Genel olarak fiyatları yavru cins için 60 Euro’dan başlayarak 200 Euro’ya kadar çıkıyor.

Tavşan Kafesi Fiyatları, Tavşan Evi Fiyatları

Tavşan türlerinin yaşam alanı farklılık gösteriyor. Genelde yabani tavşanlar doğada yaşarken evcil hayvanlar evlerin içerisinde kafeslerde yaşıyor. Tavşan kafesi fiyatları ise türüne, rengine, marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor. 100 TL’den başlayan tavşan kafesleri 1000 TL’lere kadar çıkabiliyor.

Tavşan fiyatları
Tavşan fiyatları

Tavşan Tasması Fiyatları

Tavşan tasmaları evcil tavşan türleri için sıklıkla kullanılıyor. Tavşanları dışarıda gezdirirken tehlike altında kalmamaları için tercih edilen bu tasmaların fiyat aralığı oldukça değişkendir. Ancak en düşük tavşan tasması fiyatı TL’den başlıyor.

Tavşan fiyatları ve güncel detaylar hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını sunduk. Yer verdiğimiz bilgilerin dışında aklınıza takılan sorular varsa hemen yorum kısmında bu sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tavşana Neler Alınır?

Eğer evde tavşan bakmayı düşünüyorsanız almanız gereken en temel şeyler tavşan yemi, tavşan tasması, tavşan evi, tavşan kafesi, tavşan kemirme taşları, tavşan yemliği, tavşan taraf ve fırçalarıdır. Bunun yanı sıra sağlığı için de veterinere danışarak bazı tavşan ilaç ve yemlerini almanız gerekebilir.

Tavşan Bakımı Zor Mu?

Tavşanların bakımı diğer evcil hayvan türlerine oranla çok daha kolaydır. Nitekim evde tavşan bakmanın tek zor yanı tuvaletledir. Çünkü tavşanların tuvalet ihtiyacı oldukça fazladır.

Evde Tavşan Nasıl Beslenir Mi?

Tavşanların hem evcil hem de yabani türleri bulunuyor. Ancak pek çok türü evcildir. Bu nedenle evcil tavşan seçeneklerini tercih ederek evde kolayca bakabilirsiniz.

Tavşan Koku Yapar Mı?

Tavşanların normal şartlarda kötü bir kokusu bulunmuyor. Pek çok tavşan sever çok fazla koktuklarını düşündüğü için beslemekten vazgeçiyor. Ancak tavşanlardaki kokular kafeslerinin temiz tutulmaması, yıkanmaması gibi durumlara bağlıdır.

Tavşan Kafesinin Altına Ne Konur?

Tavşanların kafeslerinin içine genelde herkes gazete kâğıdı koymayı tercih ediyor. Ancak bu doğru bir seçim değildir. Bunun yerine kafes tabanından birkaç santim yüksekte kalacak şekilde ızgara demir konulması daha faydalı ve pratiktir.

Tavşanlar Ne Yerse Ölür?

Tavşanların tüketmemesi gereken pek çok yeşil sebze türü bulunuyor. Genel olarak ıspanak, maydanoz, kırmızı yonca, patates ve yeşil yoncayı fazla tüketmemeleri sağlıkları açısından oldukça zararlıdır. Bunların yerine veterinerler tarafından önerilen evcil tavşan yemlerini tercih edebilirsiniz.

Tavşan Kendi Pisliğini Yer Mi?

Tavşanların tümü kendi dışkısını yer. Bu durum onlar için doğal bir beslenme döngüsüdür. Bu nedenle de dışkılarını yemeleri sağlıkları açısından faydalıdır.

Tavşan Nelerden Korkar?

Tavşanlar oldukça korkak hayvanlardır. Besin piramidinin en alt tabakasında yer alan canlılardır. Bu nedenle de yüksek sesten, ani hareketlerden oldukça fazla tedirgin olabilirler.

Tavşanlar İnsanları Isırır Mı?

Tavşanlar bazı durumlarda insanları ısırıp saldırabilir. Genel olarak yavru ve erkek tavşanlarda hormonsal değişimlere bağlı olarak bu davranışlar gözlenebiliyor.

Tavşan Tüyü İnsana Zarar Verir Mi?

Tavşanların tüy bakımı rutin olarak yapılmalıdır. Çünkü tüylerinde parazit, bit ve benzeri istenmeyen durumların oluşması insan sağlığını da doğrudan tehdit eder. Gerekli önlemler alınmazsa tavşan tüylerine yerleşen parazitler insanların da hasta olmasına neden olur.

Tavşan Banyo Yaptırılır Mı?

Tavşanlar en hassas canlılar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra titiz olma özellikleri de oldukça ön plandadır. Gün içerisinde kendi tüylerini yalayarak sıkça temizlerler. Bu nedenle de tavşanların kesinlikle yıkanmaya gereksinimleri yoktur. Eğer tavşanınızı yıkarsanız ölme riski oldukça yüksektir.

Tavşan Hangi Kokuyu Sevmez?

Tavşan türlerinin geneli Ruda. La ruda bitkisinin kokusundan çok fazla rahatsız olurlar. Bu bitki uzun yaşayan bir otsu bitki türüdür.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu