A101 Fiyat Listesi

A101 Sodexo Geçiyor Mu? Nasıl Ödeme Yapılır?

Sodexo kart ile bir çok markette ödeme yapılabilir. Peki A101 marketlerde satın aldığınız ürünler için ödeme seçenekleri nelerdir? A101 marketlerde Sodexo geçerli midir? Cevaplar aşağıda...

Yemek ve market alışverişlerinde sıklıkla kullanılan kartın, A101 Sodexo geçiyor mu sorusunu cevaplayarak bilgilendirme sağlayacağız. Birçok firma çalışanlarına öğle yemeği masraflarını karşılayan bir yemek kartı vererek onlara avantaj sağlamaktadır. Yemek kartınız için ödediğiniz tutarın tamamını gelir vergisinden düşmektedir.

Ayrıca şirketlerin çalışan personele ödediği yemek; SGK zammı ve damga vergisi gibi ödemelerden muaftır. Bu durum birçok firma için çok uygun bir seçim olacaktır. Çalışanlar istediklerini ve daha iyisini yediklerinde çalışma performansları artar ve motive eder. Sodexo kart, her iki taraf için de iyi ve daha rahat olacaktır.

Sodexo şirketlerinin çalışanlarına sunduğu yemek kartlarıdır. Bu yemek kartı ile aylık yemek giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Aylık olarak güncellenen limitler işe göre farklı tutarlar yüklendikten sonra kullanılır. Sodexo kart 81 ilimizde de kullanılıyor ve yemek dışında bazı alışverişlerde de kullanılabilen bir karttır.

Sodexo, özellikle son yıllarda iş yerlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Çalışıyorsanız çalışanlarınızın yemeklerini Sodexo kart ile ödeyebilirsiniz. Her gün yemek masrafıyla uğraşmak yerine bu kartı kullanarak yemek işlerinden kurtulabilirsiniz. Birçok markette geçen kartın A101 Sodexo geçiyor mu soruşu oldukça merak edilmektedir. Gelin, birlikte cevabını öğrenelim.

Sodexo Kullanılan Yerler

Şirketlere değerli hizmetler, teşvikler, yan haklar ve çalışanlara sağlanan faydalar açısından ekonomik çözümler sunan Sodexo’nun çeşitli sektörlerde kullanım alanları bulunmaktadır.

  • Restoranlar, kafeler, büfeler ve şarküteriler için Sodexo restoran kartı,
  • Market ve giyim alışverişlerinde kullanılabilecek Sodexo hediye kartları,
  • Misafir ağırlarken kullanılabilecek bir Sodexo Business Pass (Sodexo Business Pass, bir şirketin misafirleri veya onların adına müşterilerini ağırlarken ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir hizmet kartıdır.),
  • Personel faydaları için kullanılabilecek dijital kart Sodexo Flexo Gift,
  • Akaryakıt ihtiyacınız varsa, tüm Opet marka benzin istasyonlarında geçerli olan Sodexo Fuel Pass ile kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Tüm Sodexo kartları Türkiye genelinde 80.000 anlaşmalı kurumda geçerlidir.

Ayrıca, ilginizi çekebilir: Migros’ta Sodexo geçiyor mu

A101 Sodexo Geçiyor mu
A101 Sodexo Geçiyor mu

Sodexo A101’de Geçiyor Mu?

Çalışanlarının öğle yemeği problemlerini en hızlı ve pratik şekilde çözmek, firmalar için en değerli hizmettir. Sodexo, gününün çoğunu işte geçirenler için kurtarıcı bir karttır.

Sodexo A101’de geçiyor mu sorusunun cevabı A101’de Sodexo geçmiyordur. Sodexo, çipli bir menü kartıdır. Her ay sabit bir miktar tahsil edilir. Sodexo kullanımı şehirlere göre değişkenlik gösterebilir. Sodexo kartının çeşitleri mevcuttur. Bunlar; Restaurant pass, Business pass, Fuel pass, Gift pass şeklindedir.

Sodexo kart hem işverenler hem de çalışanlar için uygun bir karttır. Sodexo kartları ile online işlemler de yapılabilmektedir. Bu işlemler için bu kartın online uygulamasını indirebilirsiniz. Nakit paranız olmasa bile yemek ve alışveriş yapmak için de bu kartı kullanabilirsiniz. Sodexo kartın bir diğer avantajı da vergilerdir. Vergi avantajları ile her yerde yiyebilirsiniz. Öğünleriniz için faiz veya vergi ödemeniz gerekmez.

Sodexo, ülkemizin tüm il ve ilçelerinde kullanılan bir karttır. Sodexo kartı kullanmak için kartın kısıtlamaları olmalıdır. İşvereniniz size aylık bir limit belirleyecektir ve bu limit dahilinde harcama yapabilirsiniz. Bu parayı ihtiyacınıza göre bir gün veya her gün ayrı ayrı harcayabilirsiniz. Bu durum akıllara A101 Sodexo geçiyor mu sorusunu getirmektedir.

Sodexo kartınızda para varsa restoran ve kafelerde ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Bu para, seçtiğiniz herhangi bir restoranda kullanılabilir. Her ay sonunda limit güncellenmektedir. Tüm restoran ve kafeler dışında bazı mağaza ve marketler de Sodexo ödemesini kabul etmektedir. Ancak bu durumda Sodexo kartın kurumsal bir kart olması gerekmektedir. Turuncu Sodexo kart, yemek dışındaki alışverişlerde kullanılabilen kurumsal bir karttır. Menü kartları sadece restoran ve kafelerde kullanılabilir.

Bunu oku: Setcard geçen marketler, Multinet kart nerelerde geçerli

A101 Sodexo Geçiyor mu
A101 Sodexo Geçiyor mu

Sodexo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir, İstanbul, Ankara vb. yerlerde iş yerinde çalışanlara yemek için verilen kart olarak bilinir. Bu kartlar belirli noktalarda harici olarak düzenlenebilmektedir. Ancak, tüm marketler ve restoranların kullanımı güvenli değildir. Kararlaştırılan adreste kullanılır.

Söz konusu kart, neredeyse bir banka kartı gibi davranır. Nakit çekme imkânı yoktur, ancak birçok alanda olduğu gibi iş yerinde yemek zorunda değilsiniz. Öte yandan, market alışverişi gibi alanlarda önceden market bakiyesi yüklenmiş kartlar kullanılabiliyor. A101 Sodexo geçiyor mu sorusunu zincir marketlerde bu kartı kullanmak isteyenler sıklıkla sormaktadır.

Sodexo, market gibi alanların yanı sıra online alışveriş imkânı da sunduğu için kolaylık getiriyor. Uygulamayı indirdikten sonra karta özel uygulama ile birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İkram alanı faiz veya vergi ödemez, bu nedenle aylık limitiniz sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Son zamanlarda sadece bazı illerde değil, ülke genelinde 81 il ve birçok ilçede kullanılmakta ve en çok tercih edilen yemek kartı yöntemi olarak yaygınlaşmaya başlamış ve en ufak bir soru işareti olmadan banka veya kredi kartı ile ödeme hakkına sahiptir.

Sodexo’nun geçtiği konumların bir listesi şirketin resmî web sitesinde bulunabilir. Genel olarak, Sodexo’nun geçtiği yerler şehirden şehre değişir. Sodexo kartınızla yemeğe çıktığınızda büyük firmaların bu kartla işlem yaptığını söyleyebilirsiniz.

Diğer yerlerde, girişte Sodexo logosunun bulunması halinde, bu işyerlerinde yemek ücretini ödemek için kartlar kullanılabilir. İki tür Sodexo kartı vardır. Turuncu Sodexo kartlar yemek, mavi Sodexo kartlar ise restoran kartlarıdır. Daha fazla bilgi için resmî web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu içeriğimizde A101 Sodexo geçiyor mu sorusunu detaylı bir şekilde cevapladık.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu