Fiyatlar

Avustralya Dil Okulu Fiyatları

Bu yazımızda Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyen kişilere özel bilgileri derledik. Avustralya dil okulu fiyatları ücretleri, dil okuluna başvuru nasıl yapılır ve dil okulu vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır sorularının cevaplarını vereceğiz. Makalemizin devamında Avustralya’da dil okulu hizmeti almanın maliyetini hesapladığımız örnek şablona da göz atmanızı öneriyoruz.

Avustralya dil okulu fiyatları
Avustralya dil okulu fiyatları

Avustralya Dil Okulları 2022 Fiyatları

Son yıllarda ülkemizde binlerce kişi Avustralya’ya dil okuluna gitmek istiyor. Bunun için Avustralya öğrenci vizesi almak ve diğer şartları karşılamak yeterli geliyor. Aslında Avustralya’da eğitim ve öğrenci vizesi almak sanıldığı gibi çok da zor değil. Avustralya dil okulunun özellikle son yıllarda Türk öğrencilere de kapılarını açmış olduğunu biliyoruz. Gelin şimdi Avustralya dil okulu fiyat listesine birlikte göz atalım;

  • 2 aylık okul ücreti: 2.560 ile 3.120AU$
  • 3 aylık okul ücreti: 3.840 ile 4.680AU$
  • 6 aylık okul ücreti: 6.960 ile 8.880AU$
  • 9 aylık okul ücreti: 10.260 ile 13.320AU$

2022 yılı itibariyle 1 Avustralya Dolarının 11 Türk Lirasına eşit olduğunu biliyoruz. Kurdaki oynaklıklardan dolayı Avustralya Sydney dil okulları fiyatları listemizi onların para birimi bazında hazırladık. Bu yüzden dil okulu fiyatlarının yukarıdaki rakamların 11 ile çarpılmış hali olduğunu unutmayalım.

Ayrıca Sydney ya da Melbourne dil okuluna gideceklerin konaklama seçeneklerini ve yaşam masraflarını bu tutara eklemeleri gerektiğini unutmayalım. Böylece konaklama fiyatları dâhil eğitim almak için bu rakamların da 2 ile çarpılması ortalama bir değeri karşınıza çıkaracaktır.

Avustralya dil okulu ücreti
Avustralya dil okulu ücreti

ÖRNEK: Avustralya’da 20 saat süreyle 3 aylık dil okulu hizmeti almak için 3840×11: 42.240 TL ödemeliyiz. Bu tutarı 2 ile çarparak konaklama dâhil yurtdışında dil okulu maliyetini bulmuş oluruz. Ancak Avustralya’da eğitim alırken aile yanı konaklama yaparsanız bu tutar sizin için daha uygun olacaktır.

Avustralya’da dil okulunu bitirdikten sonra yüksek lisans da yapabilir ve sonrasında ülkeden çalışma izni alabilirsiniz. Bu durumda Avustralya hükümeti size sağlık sigortası yapmanızı da zorunlu kılıyor. Avustralya dil okulu fiyatları gördüğünüz gibi ortalama değerlerde seyrediyor. Son olarak Avustralya’da dil okuluna gitmek istiyorsanız size yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alarak başvuru gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Daha iyi bir eğitim hayaliniz varsa, Work and Travel başvuru sürecini takip etmenizi öneririz.

Dil Okulu için neden Avustralya?

Biliyoruz ki dil okulu bireyin gelişimi için oldukça önemli. Bu yüzden size dil öğrenmek için dünyanın en yaşanabilir, en gelişmiş ve en güvenli ülkelerinden biri olan Avustralya’yı tercih etmenizi öneriyoruz.

Avustralya'da dil okuluna nasıl gidilir?

Avustralya’da birçok dil okulu olduğunu biliyoruz. Bunun için danışmanlık hizmeti veren firmalar mevcut. Dil okuluna gitmek için bu firmalar aracılığıyla ülkeye başvuru yapmak gerekiyor.

Avustralya dil okulu vizesi açıldı mı?

Avustralya hükümeti geçtiğimiz günlerde dil okulu vizesinin açıldığını açıkladı. Bildiğimiz üzere yaklaşık 2 yıldır pandemi nedeniyle dil okulu vizesi için başvuru yapılamıyordu. 2022 yılı itibariyle Avustralya dil okulu vizesi başvurusu yapabiliyoruz.

Avustralya öğrenci vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Avustralya’dan öğrenci vizesi alabilmeniz için hesabınızda en az 4000 TL bulunmalı. Ayrıca bu tutarın girişi en az 6 ay önceye dayanıyor olmalı.

Avustralya'da hangi diller konuşuluyor?

Avustralya’da kabul edilmiş resmi bir dil yoktur. Ancak ülkenin neredeyse tamamında ve hatta resmi kurumlarda dahi İngilizce konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Avustralya öğrenci vizesi ne kadar?

Avustralya’da öğrenci vizesi için başvuru ücreti AUD 550’dir. Bu da 2022 güncel kuruyla ortalama 6000 TL’ye tekabül etmektedir. Ödemeyi nakit olarak ya da kredi kartıyla yapabiliyoruz.

Avustralya öğrenci vizesi ne kadar sürede çıkar?

Avustralya’da öğrenci vizesine başvuru yapıldığı tarihten itibaren en çok 1 ay içinde sonuçlandığını biliyoruz. Bu süre aslında çok daha kısa olsa da gene de bazı durumlarda 1 ayı bulduğu oluyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu