Maddi YardımKredi

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvurusu

Küresel çapta gerçekleşen ve tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan Pandemi sürecinin yavaş yavaş normalleşmesi ve bu sürecin sonlandırılması için yapılan aşı çalışmalarında da ilerleme kat edilmesi ile sosyal hayatın normale dönmesi çalışmaları da yapılmaya başlanıyor.

Bunlardan biri de Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın yeni kredi paketleri birlikte gerçekleştirmiş oldukları kredi çalışması. Sosyal hayatı destek kredisi başvurusu için de bazı şartları gerçekleştirmek gerekiyor. Sosyal hayatın canlanması ve yerli üretime destek için sizler de başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Her kredi türünde olduğu gibi, sosyal hayatı destekleme kredisinde de müşteriden yapması talep edilen bazı şartlar bulunmaktadır. Bu kredi türünde kullanıcıya tam destek sağlamak ana hedeflerden biri olduğu için, diğer kredi türlerinde istenen katı ve kapsamlı şartlar bu kredide istenmemektedir.

Bu kredi türünde iki tip kredi kullanma imkânı bulunmaktadır. Bunlar, firma paylı tüketici kredisi ve faturalı tüketici kredisi olarak ayrılmaktadır. sosyal hayat destek kredisi başvurusu, seçilen kredi türüne göre kendi içinde farklılık göstermektedir. Sosyal hayata destek olan bu kredi ürünü, insanların ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi için hayati önem taşıyor.

2023 yılının ilk aylarında yeni kredi paketleri hayata geçirildi. Sosyal hayatı destek kredileri, 60 ay vade aylık uygun ödeme koşulları ile hizmetinizde. Bu sayede tüm vatandaşlarımız finansman ihtiyacının ihtiyaçlarının uygun şartlarda giderilmesi için imkan bulmuş oldu.

Yakın gelecekte ayrıca, anlaşmalı firmalardan finansman imkanı sunulacaktır. Özellikle yerli üretim yapan firmaların covid sonrası istihdam sürecine geçiş ve sosyal hayatın iyileştirilmesi için katkı sağlamalarına olanak tanınmış oldu.

Sosyal hayatı destek kredisi
Sosyal hayatı destek kredisi

Firma Katkı Paylı Tüketici Kredisi Nedir?

Sosyal hayatı destekleme kredisi veren bankaların anlaşma yapmış olduğu yerli üretim yapan pek çok sektördeki mağazalardan yapılan harcamaları taksitlendirme imkânı sunan bu kredi türü ile tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri hedefleniyor. Firma katkı paylı tüketici kredisi şu sektörlerde kullanılabiliyor:

 • Mobilya,
 • Elektronik,
 • Beyaz eşya,
 • Bisiklet,
 • Çeyiz,
 • Ev tekstili,
 • Ev boya, kapı, seramik ve pencere sistemleri.

YouTube video

Bu kredi türünden faydalanmak isteyen müşterilerin, satın aldıkları ürüne ait proforma ya da kesin fatura ile birlikte alışveriş yapılan mağazadan temin edilecek ödemeye ilişkin olan taahhütname ile kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Firma katkı paylı tüketici kredisinden yararlanan müşterilerin kredileri, krediyi kullandıkları firmanın ya da işletmenin hesabına aktarılacaktır.

İlginizi çekebilir: Devlet bankaları girişimi kredisi nedir, nasıl alınır?

Bu kredi türünden yararlanmak isteyen kişiler, 3 bin lira ile 30 bin lira arasında kredi kullanarak bu krediyi 36 vadede ödeyebilmektedirler. Krediye uygulanan faiz oranı %1,44 olarak belirlenmiştir. Ayrıca bankaların talep ettikleri kredi tahsis ücretleri, kullanılan kredinin %0,5’i kadar olmaktadır.

Kredi tahsis ücretinin üzerinden ise %5 tutarında Banka Sigorta ve Muamele Vergisi kesintisi yapılmaktadır.

Faturalı Tüketici Kredisi Nedir?

Sosyal hayatı destekleme kredisi, sadece anlaşmalı olunan firmaları da kapsamamaktadır. Bu kredi türünde de anlaşmalı olunmayan yerli üretim yapan firmaların müşterileri düşünülerek avantajlar sunulmuştur. Faturalı Tüketici Kredisi kapsamına alınan ürünler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Mobilya,
 • Kahverengi küçük ev aletleri,
 • Ev kapı, pencere, seramik ve boyama sistemleri,
 • Ev tekstili,
 • Çeyiz,
Sosyal hayatı destek kredisi
Sosyal hayatı destek kredisi

Bu krediden faydalanmak isteyen müşterilerin, satın aldıkları ürüne ait olan proforma veya kesin fatura ile birlikte kredi başvurunda bulunmaları gerekmektedir. Faturalı tüketici kredisinden yararlanmak isteyen müşterilerin kredileri, alışveriş yapmış oldukları mağazanın hesabına yatırılacaktır.

Bu krediden yararlanmak isteyen müşteriler en az 3 bin lira, en fazla is 30 bin lira kredi kullanabilirler. Sosyal hayata destek kredisi veren bankalar, bu kredi üzerinden kredi tahsis ücreti de talep etmektedirler. Bankaların müşterilerinden talep ettikleri kredi tahsis ücreti ise kullanılacak kredi miktarının %0,5’i olarak belirlenmektedir.

Bu kredi için banka tarafından uygulanan faiz oranı ise 1,74 olarak belirlenmiştir. Ayrıca banka tarafından alınan kredi tahsis ücretinin %5’i kadar da Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmaktadır. Bu kredi kapsamında bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi elektronik cihazların ödemesi karşılanmamaktadır.

Ayrıca kredi üzerinden uygulanacak olan sigorta primi miktarı da müşteri cinsiyeti, müşteri yaşı ve ödeme vadesi gibi faktörler göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.

Sosyal Hayatı destek kredisi kimlere verilir?

Devlet bankaları tarafından kredi alma konusunda tüm kriterleri yerine getiren herkes sosyal hayatı destek kredisi alabilir.

Halkbank sosyal hayatı destek kredisine nasıl başvurulur?

Halkbank sosyal hayatı destek kredisi başvurusu yapmak için size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubede destek kredisi almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Sosyal Destek Kredisi ne zamana kadar geçerli?

Sosyal hayatı destek kredisi 2023 Aralık sonuna kadar geçerli olacak. Eğer bu süre uzarsa sizleri bilgilendireceğiz.

Vakıfbank Sosyal Destek Kredisi Başvuru nasıl yapılır?

Vakıfbank’ta maalesef ki internet üzerinden sosyal hayatı destek kredisi başvurusu yapamazsınız. bunun için en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu