Özel Sektör Maaşları

Cedi Osman Maaşı 2022, Geliri, Hangi Takımda?

Cedi Osman maaş ne kadar, Cedi Osman kimdir, Cedi Osman’ın piyasa değeri ne kadar? Cedi Osman ve kariyeri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Cedi Osman Kimdir?

Cedi Osman 1995 yılında Makedonya’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarında basketbol ile tanışan Cedi Osman henüz 6 yaşındayken KK Bosna kulübüne kayıt olmuştur.

Basketbolcu Cedi Osman geliri
Basketbolcu Cedi Osman geliri

Okuldan geriye kalan vakitlerinde zamanını basketbol ile değerlendiren Cedi Osman bir gün şans eseri Anadolu Efes takımının scoutları tarafından keşfedildi ve ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi.

Cedi Osman’ın hayatının dönüm noktalarından biri bu transferdir. Henüz 13 yaşındayken Anadolu Efes tarafından beğenilen ve kadroya alınan Cedi Osman kısa süre içerisinde adeta bir yıldız gibi parladı ve kariyer merdivenlerini adım adım çıktı.

Gelin Cedi Osman’ın kariyerine yakından bir göz atalım.

Cedi Osman Kariyeri

Cedi Osman’ın bugüne kadar oynadığı takımlar şu şekildedir;

  • Pertevniyel
  • Anadolu Efes
  • Cleveland Cavaliers

Cedi Osman ilk profesyonel maçına 2011 yılında Anadolu Efes takımıyla çıkmıştır. Henüz yeterli tecrübeye sahip olmayan Cedi Osman, Anadolu Efes takımının 2. ligdeki takımı olan Pertevniyel ile maçlara çıkmaya başladı.

Bir süre Pertevniyel takımında forma giyen Cedi Osman daha sonra Anadolu Efes takımında as oyuncu olarak oynamaya başladı. Milli oyuncularımızdan biri haline gelen Cedi Osman en çok Anadolu Efes takımında oynarken adından söz ettirdi.

Cedi Osman Anadolu Efes takımında oynarken dünyanın en köklü kulüpleri tarafından izlenmeye başlamıştı. Çeşitli başarılara imza atan Cedi Osman bu emeğinin karşılığını 2017 yılında aldı.

2017 yılında NBA ligi takımlarından olan Cleveland Cavaliers Cedi Osman’ı transfer etti. 2017 yılından bu yana NBA liginde forma giyen Cedi Osman zaman zaman kırdığı rekorlar ile gündeme düşüyor.

Yeni NBA sezonuna başlayan Cedi geçen sezon 76 maçta 13.0 sayı 5.7 ribaund ve 2.6 asist ortalama tutturmuştu.

Cedi Osman maaşı
Cedi Osman maaşı

Cedi Osman Maaş 2022 Nedir?

Cedi Osman en son kontrat imzalandığında haberlerde “gelecek yaz kontratının bitmesiyle devreye girecek bu sözleşmeyle birlikte Cedi yılda 7.7 milyon dolar kazanacak” şeklinde manşetler atılmıştı. O zamanki kontratla birlikte 4 sene içerisinde 31 milyon dolara yakın gelir elde edecekti.

NBA’in önemli oyuncularından biri haline gelen Cedi Osman aynı zamanda reklamlardan da gelir elde edebiliyor. Bu şekilde yıllık yaklaşık 10 milyon dolar kazanıyor. Bu rakam ilerleyen dönemlerde Cedi Osman’ın başarısının artmasıyla birlikte daha da artabilir.

Cedi Osman maaş 2022 yılında bu şekildeydi. Yeni imzalanan kontratın bitmesiyle birlikte alacağı maaşlarda değişiklik yaşanabilir.

Aynı zamanda, sporcu maaşları kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

Cedi Osman hangi takımı tutuyor?

Cedi Osman’ın hangi takımı tuttuğu bilinmiyor. Ancak yıldız oyuncu geçtiğimiz dönemlerde en son maçını Fenerbahçe veya Anadolu Efes ile yapmak istediğini söylemişti.

Cedi Osman hangi okul mezunu?

Cedi Osman Doğa Koleji mezunudur.

Alperen Şengün hangi takımda?

Alperen Şengün Houston Rockets takımında oynuyor.

Cedi neden oynamıyor?

Cedi Osman sol kalçasında meydana gelen sakatlık nedeniyle oynamıyor.

Dünyanın en uzun basketbolcusu kimdir?

Dünyanın en uzun basketbolcusu 2 metre 34 santimetre ile Paul Sturgess’tir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu