İnşaat

Kilitli Parke Taşı Palet Fiyatları

Kilitli parke taşı palet fiyatları metrekare cinsinden hesaplanır. Dış mekanlarda, bahçelerde sıklıkla kullanılan kilitli parke taşlarının fiyatları sıkça merak ediliyor. Bu noktada 2022 yılında sunulan en güncel kilitli parke taşı fiyatlarını sizler için hazırladık. Fiyat detaylarının tümünü içeriğimizin devamından inceleyebilirsiniz.

Kilitli parke taşı palet fiyatları
Kilitli parke taşı palet fiyatları

Kilitli Parke Taşı Palet Fiyatları

Kilitli parke taşı palet fiyatları her firmada ortalama olarak aynıdır. Bir palette toplam 15,5 metre kare kadar kilit taşı yer alıyor. 1 palet kilitli parke taşı ağırlığı ise yaklaşık 1,5 ton kadardır. Bu paletin güncel fiyatı ise şu şekildedir;

  • 1 Palet (15,5 metrekare) Kilit Taşı Güncel Fiyatı: 300 TL+ KDV ve Nakliye şeklindedir.

Kilitli Parke Taşı Nedir?

Kilitli parke taşı dış mekanların yüzeylerinde kullanılan beton taşlar olarak tanımlanır. Bu beton parke taşlar kolay monte edildiği için sokaklarda, bahçelerde ve benzeri alanlarda sıklıkla kullanılır. Fiyat açısından da oldukça cazip olan kilitli parke taşları için farklı renk ve desen seçenekleri sunuluyor.

Özel mülklerin yüzeylerinde kullanılabildiği gibi belediyeler tarafından yapılan yol çalışmalarında çevre düzenleme kapsamında da sıklıkla kullanılıyor. Renk, desen fark etmeksizin genelde fiyatları benzerlik gösteriyor. Paletler halinde satışa sunulan kilit parke taşların bir paleti KDV ve nakliye ücreti hariç 300 TL olarak yansıyor.

Desenli kilitli parke taşı palet fiyatları
Desenli kilitli parke taşı palet fiyatları

Kilitli Parke Taşı Nasıl Uygulanır?

Kilit taşı uygulamaları oldukça basittir. Kolay monte edilirken aynı zamanda kolay sökülebilir özeliktedir. Kilit taşı montaj hizmeti veren firmalar mevcuttur. Bu firmalar uygulama alanının genel ölçülerini alır. Ölçüler neticesinde uygulamaya yetecek kadar kilit taşı miktarına karar verilir. Ardından taşlar şu adımlar takip edilerek ilgili yüzeye uygulanır;

  • Öncelikle uygulama yapılacak zemin kompaktör ya da silindir ile iyice sıkıştırılır.
  • Eğer uygulama yapılacak yüzeyde engebeler ve bozukluklar varsa bunlar montajı yapacak ustalar tarafından düzeltilir.
  • Ardından kilit taşları sık bir şekilde ilgili yüzeye dizilir.
  • Dizilimden sonra taşların arasında kullanılan harçtaki hava kabarcıkları ilgili ekipmanlarla alınır.

İlginizi çekebilir: defolu fayans ve laminant parke fiyatları ne kadar?

Kilit parke taş döşeme uygulamaları sadece alanında uzman ustular tarafından yapılabilir. Özel mülklerinizin bahçelerinde ya da farklı alanlarda kilit taşı, bordür taşı kullanmayı düşünüyorsanız alanında uzman bir firmadan hizmet almanız gerekiyor. Özellikle özel mülklerde kullanacaksanız kilit taşı modelleri arasında dilediğiniz renk ve desen seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Bir Metrekareye Kaç Kilit Taşı Gider?

Bir metrekarelik alanda ortalama olarak 36 adet kilit taşı harcanır. Kilit taşı satışları metrekare üzerinden hesaplanır. Satış noktalarında her metrekare için toplam 36 adet kilit taş içeren bir palet sunulur. Yani metrekare başına bir palet kilit taşı almanız yeterli olacaktır.

1 Adet Kilit Taşı Kaç Kg?

Kilit parke taşlarının standart ağırlığı ortalama 3,5 kilogramdır. Ancak kilit taş modellerinin ölçüleri ve kiloları farklılık gösterebilir. Örneğin 8 cm yüksekliğe sahip olan bir kilit taşının adet başı kilogramı 5 kg civarında yansır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu