Özel Sektör Maaşları

Vigo Kurye Maaşları 2022, Nasıl Başvurulur, Kazançlı Mı?

2022 Vigo kurye maaşları ne kadar? Motorlu Vigo kurye olmak için neler gerekli? Günümüzde Vigo hususunda en çok merak edilen bu iki soruyu temel alarak size bir makale hazırladık. Yazımızda yer alan diğer içerikler de, Vigo’nun ne olduğu hakkında detaylı bilgilenmenizi sağlayacaktır. Vigo kuryenin çalışma sistemini ve hayatımızdaki etkisini anlamak istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Vigo Kurye Nedir ve Nasıl Çalışır?

Tüm dünyada etkin role sahip olan Covid-19 salgınıyla birlikte insanlar online alışverişe yöneldi. Online alışveriş oranındaki bu inanılmaz artış, kuryelik alanında daha başarılı faaliyetlere imza atan yeni kuryelik sistemlerini ortaya çıkardı. İşletmelerin sattıkları ürünleri müşterilerine ulaştırabilmelerinin sıkıntılı bir süreç olması da kurye sektörüne can veren etkenlerdendir. Türkiye’de en büyük satış platformlarından biri olan Trendyol, kurye hizmeti olarak Trendyol Go sistemini kurmuştur. Vigo da Trendyol Go gibi, işletmelerin lojistik hizmetlerini kolaylaştıran önemli kuryelik sistemlerinden bir tanesidir.

Vigo kurye maaşları
Vigo kurye maaşları

Vigo, pazarlama sektöründe yer alan marka ve işletmelerin, siparişlerini ulaştırabilmelerindeki en hızlı teslimat seçeneklerindendir. Vigo siparişlerin müşterilere anında ulaşabilmesi için ”hemen teslimat” prensibiyle çalışan bir kurye kuruluşudur. Vigo kuryelik avantajlarından yararlanan birçok firma vardır. E-ticaret siteleri, marketler, mağazalar ve restoranlar Vigo kuryelik hizmetinden yararlanmaktadır.

İlk olarak 2019 yılında faaliyet gösteren Vigo, işsiz vatandaşların çoğu için bir kazanç kapısı olmuştur. Motorlu kurye olarak çalışmak isteyen vatandaşlarımız, resmi sitesinde bulunan Vigo iş başvuru formunu doldurabilirler. Diğer web sitelere de iş ilanı veren bu firma, bünyesinde çalıştırılmak üzere birçok Vigo motorlu kurye aramaktadır. Günümüzde maaşı iyi olan bir işe sahip olmak isteyenler, Vigo araçlı kurye işine alaka göstermektedir.

Vigo kuryelik şartları aşağıdaki listedeki gibidir;

 • En az ilkokul mezunu,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilen
 • Ekip faaliyetlerine uyumlu,
 • Daha önce kuryelik işi yapmış veya motor kullanımına hâkim,
 • Trafikte hareket ederken sabırlı olan kişiler bu iş için uygun görülmektedir.
 • Motorlu kurye başvurusu yapacaklar kesinlikle A1-A2 motor ehliyetine sahip olmalıdır.
 • Kuryeliği kendi motoruyla yapmak isteyenlerin araçları, en az 2012 model ve 110 CC olmalıdır.

Başvuran adayların adli sicil kaydı, tecrübeleri ve yaşları da aranan şartları sağladığı takdirde işe alınmaktadırlar. Vigo başvuru şartları hususunu sağlayan herkes kolaylıkla iş sahibi olabilmektedir. Vigo kurye olabilmek için motora sahip olma gibi bir şart yoktur. Kuryeler kendi aracı olmadan, firmanın verdiği motoru kullanabilirler. Bunun için aylık maaşlarından kullandıkları aracın taksiti kesilir. Vigo kurye çalışma saatleri 10, 12 ve 13 saat aralığında değişir. Kendi motoru olan kuryeler için çalışma saatleri daha da farklıdır. Haftada bir gün tatil yapma hakları vardır.

Vigo Kurye Avantajları Nelerdir?

Bu yazımızda Vigo kurye avantajları nelerdir konusuna değineceğiz. Dijital pazarlamadan yararlanan herkes için siparişin müşteriye yetiştirilme hızı son derece önem taşımaktadır. Hatta çoğu zaman müşteriler tercihlerini, kargoyu hızlı ulaştıran e-ticaret sitelerinden yana kullanmaktadır. Vigo kuryecilik de marka ve işletmelerin müşteri ihtiyaçlarına ”anında teslimat” özelliğiyle cevap vermektedir. Vigo avantajları hakkında şöyle bir sıralama yapabiliriz:

 • 7/24 teslimat imkânı sayesinde sipariş ulaştırmada zaman satın almak isteyenlere fırsat sunar. İşletmelerin ve markaların müşterileri hızlı teslimat sayesinde yaptıkları alışverişten daha mutlu ayrılırlar. Bu da Vigo’yu kullanan firmaların tercih edilebilirliğini daha da artırır.
 • Motorlu kurye takip imkânı sayesinde teslimat işleyişi daha güvenli hale gelir. Kargo takibi sayesinde kuryenin işine daha da ihtimam göstermesi sağlanır.
 • Moto kurye hizmeti diğerlerine göre daha ucuz Küçük işletmeler için uygun fiyatlı lojistik hizmeti sunar.
 • Vigo kurye güvencesi altında siparişler zarar görmeden yerine ulaştırılır. Çünkü siparişler, özel teslimat çantalarında başka yüklerin altında ezilmeden taşınmaktadır. Moto kurye hizmeti, son derece güvenilir olan ve teslimatta kolaylık sağlayan bir faaliyettir.

Vigo kurye hizmeti vesilesi ile işletmeler, lojistik donanımlara gerek kalmadan taşımacılık ihtiyacını karşılar. Hatta taşımacılık sırasında oluşabilecek sorunlarla meşgul olmalarına gerek bile kalmaz. Taşıma esnasında yaşanabilecek her türlü problemin yükümlülüğü kurye şirketlerine aittir. Sırf bu sebepten bile pazarlama sektöründe yer alan işletmelerin çoğu, kurye şirketlerine ihtiyaç duyar.

Vigo kurye başvurusu
Vigo kurye başvurusu

Vigo Kurye Maaşları Ne kadar?

Vigo’ya dair hemen hemen her konuda bilgi sahibi olduğunuza göre araçlı kurye maaşları ne kadar sorusuna cevap verebiliriz. Vigo kurye maaşları günümüzde yüksek gelirli iş arayanlar için önemli bir fırsattır. Çünkü diğer iş imkânlarına göre daha fazla kazandırmaktadır. Tek sorun yoğun çalışma temposu olabilir. Konuyla alakalı olarak Vigo kurye çalışanlarının yorumları genellikle çalışma yoğunluğunun fazlalığı ile ilgili olmuştur.

Araçlı kurye maaşları çalışma saatine, motorun kuryeye ait olup olmamasına göre değişir. Vigo motorlu kurye maaşlarına dair ayrıntıları sizin için şu şekilde sıraladık:

 • Moto kurye maaşları kendi motoruyla çalışanlar için aylık ortalama miktarı en az 260 TL‘dir.
 • Vigo, paket başına 8 TL
 • Kuryeler saatlik 35 TL kazanır, 35 liranın 5 lirası ise uyum primidir.
 • Şirketin verdiği motoru kullanıyorsanız maaşınız daha az olacaktır.
 • Günlük 50 dakikalık mola süreleri dâhil 13 saat çalışan bir kurye, ayda 26 gün 30 sipariş için çalışarak 18.070 TL kazanmaktadır.

Özetleyecek olursak; bu içeriğimizde Vigo kurye maaşları, özellikleri ve avantajları gibi detaylardan bahsettik. Trendyol Go ve Paket Taxi gibi kurye sistemleri de dâhil olmak üzere en fazla maaş Vigo çalışanlarına verilmektedir. Kuryelik sektörünü merak edenlere ya da bu sektörde çalışmak isteyenlere yönelik makalemizde çeşitli bilgilendirmeler yaptık. 2022 yılına göre verdiğimiz bilgilerle alakalı sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa sitemizin yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Bize ulaşmak için web sitemizdeki iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Hilal Türk

-Okurum -Yazarım -Değerlendiririm -Yorumlayarak tekrar üretirim. -Kendime ve ülkeme katkı sağlamayı amaçlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu