A101 Fiyat Listesi

A101 Antifriz Fiyatları

A101 antifriz fiyatları çeşitleri ile birlikte aracınız için özel bir koruma elde edebiliyorsunuz. Her araç sahibinin başına gelebilen soğuk havalarda motorun donması sorunu antifriz ile önleniyor. Havalarda soğudukça en büyük risklerin başında motorun donması geldiğinden A101 antifriz çeşitleri ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

A101 Antifriz Fiyatları 2023

Antifriz kullanımı kış mevsiminde sert ve soğuk geçen hava koşullardan aracınızın etkilenmesinin önüne geçer. Radyatör suyuna antifriz eklemek motorun donmasını önleyerek önemli bir avantaj sağlar. Genelde yaz aylarında antifriz tercih edilmemesine rağmen tercihe bağlı olarak yaz aylarında da antifriz kullanılabilir.

Yaz aylarında da motorun daha çabuk soğumasını sağlayarak motorun içinde bulunan suyun hareketinin sirkülasyonunun daha iyi şekilde olmasına yardımcı olur.

Antifriz Neden Kullanılmalıdır?

A101 antifriz fiyatları sayesinde de yaz ve kış aylarında araç sahiplerinin tercih ettikleri özel bir koruma sıvısı olarak öne çıkıyor. Her mevsimde antifrizin temel görevi soğutma suyunun çok daha verimli şekilde işlemesini sağlamaya dönüktür. Başka bir deyişle aracınızı soğuk veya çok yüksek sıcaklarda motor suyunun verimli şekilde çalışmasını istiyorsanız antifriz kullanmanız gerekir.

Araç motorları için özellikleri ile birlikte hayat kurtarıcı özellikler taşıyan antifriz, soğutma suyuna katıldığında kaynama noktasını yükseltir. Bu durum da motor suyunun donma noktasını düşürür. Bu sayede kış aylarında motor için çok riskli olabilecek donmaların da önüne geçer.

Antifriz fiyatı ile avantaj yaratarak her araç sahibinin çok kolay şekilde sahip olabileceği bir üründür. Elde ettiğimiz sonuçlara bakıldığında antifriz özellikle kış aylarında araçların bozulmasını önlüyor. Bu sayede de kış ayları araçlar için daha sorunsuz şekilde geçiyor. Bunun yanında da yaz aylarında motorun soğuk kalmasını sağlayarak yüksek ısılara ulaşmasını önlüyor.

Tüm etkileri ile birlikte antifriz araçlar için yarar gösteriyor ve antifriz almak için doğru yerdesiniz.

A101 antifriz fiyatları
A101 antifriz fiyatları ve özellikleri

Antifriz Ekleme Nasıl Yapılır?

Aracınızı korumak için özellikle kış aylarında antifriz kullanımının önemini daha net anlamış olmalısınız. Antifriz soğutma suyunun içine yüzde 35 oranında eklendiğinde motorun içindeki karışımın donma noktası -19 dereceye inmektedir.

Yüzde 50 oranında eklendiğinde ise -38 dereceye kadar donma noktası oluşmaktadır. Bu bakımdan kış aylarında radyatör suyundan antifrizi ihmal etmemeniz gerekir. Yaz aylarında da motor yüksek sıcaklığa maruz kaldığı için motor suyunun daha aşağıda soğuk olmasını sağlayarak hararet yapma gibi durumların önüne yine antifriz ile geçebilirsiniz.

Antifrizi radyatöre eklemek de oldukça kolaydır. Öncelikle direksiyonun altında yer alan mandalı hareket ettirerek kaputu açınız. İşlem öncesinde motorun soğuk olması gerekmektedir. Sıcak olan motora işlem yapmamalısınız.

Kaputu açtıktan sonra ızgara görünümlü olan radyatörü bulmalısınız. Buraya A101 Plenty radyatör antifrizi ekleyeceksiniz. Radyatörü bulduktan sonra yedek su kapağı ile beraber kapağını da açın.

Radyatörün alt kısmında yer alan tahliye kapağını açtıktan sonra içinde bulunan tüm suyun öncelikle boşaltılması gerekmektedir. Mevcut suya ekleme yapmamaya dikkat ediniz. Boşaltma işlemi sonrasında boşaltma vanasının kapağını da daha sonradan herhangi bir eksiklik olmaması için sıkı şekilde kapatın.

Öncelikle antifrizi içeriye dökebilirsiniz. Dökmüş olduğunuz antifriz üzerine karışım da yapmak için radyatör suyuna saf su katabilirsiniz. Radyatör bölümünü tamamen dolmuş olunca aracınızın motorunu çalıştırın.

Motor çalıştıktan sonra kaputun başına tekrar geçin ve çalışan motor yüzünden radyatörde oluşacak su kayıplarını dengelemek amacıyla su eklemeye devam edin. Suyun normal seviyeye geldiğini fark ettiğiniz anda su ekleme işlemini sonlandırın. Antifriz kapağını daha sonra tekrar kapatın ve iyice sıkın, aracınız için antifriz ekleme işleminiz bitmiştir.

Bu işlemi yapabilmek için tahliye kapağının ve radyatör kapaklarının aracınızda hangi bölümlerde olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu kapaklar araç modeline göre değişmekle birlikte oldukça görünür ve fark edilir durumdadır. Radyatör antifrizler açısından neredeyse tüm araçlarda belirgin görünüme sahiptir.

Benzer incelemeler için Hakan Bey’in kanalına abone olmanızı öneririz.

Antifriz Nasıl Seçilir?

Radyatör antifriz kullanmak isteyenler için antifriz seçimi de önem taşıyor. Farklı markalara ait antifriz bulunduğundan çoğu sürücü antifriz seçenekleri arasından hangisini tercih edeceğinde çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir. Antifriz seçimi yapılacağı zaman için antifrizin rengine göre değil türe göre tercihte bulunulmalıdır. Antifriz çeşitleri organik, inorganik ve hibrit olarak ayrılmaktadır. Dolayısıyla bu çeşitlerin kullanım alanları da birbirinden farklıdır.

Organik antifriz genel olarak daha uzun süreli koruma sunmak için üretilmiştir. Ancak sisteme geç nüfuz ettiği için motor tarafından hemen korumaya yol açmaz. Bu yüzden organik antifriz kullanımında etki süresini göz önünde bulundurmalısınız.

İnorganik antifrizler ise fosfat ve silikat içermektedir. Her ikisi de motor soğutma için oldukça yararlıdır. Ancak inorganik antifriz fazla kullanıldığında çökme yapmaktadır ve koruma özelliği de düşmektedir. Genelde iki yıllık gibi süreler zarfında inorganik antifriz kullanılmışsa değiştirilmesi iyi olacaktır.

Hibrit antifrizler de organik ve inorganik antifrizlerin karışımından yapılır. Özellikle yüksek sertlik oranına sahip olan su kullanımında etkili çözümler sunar.

Antifriz seçimi için renk değil, içeriğinin göz önünde tutulması gerekmektedir. Antifriz renkleri markaya göre değiştiği için bir markadaki aynı antifriz rengi diğer bir markada değişiklik de gösterebilir. Bu yüzden doğru antifrizi seçmek için esas amacının motorun korozyona karşı korumasını tam olarak sağlamasına dönük şekilde karar vermek olmalıdır. A101 antifrizler güçlü içerikleri ve korumaya karşı yüksek özelliğe sahip olmaları ile birlikte aracınız için ideal korumayı sunacaktır.

A101 plenty antifriz
Plenty A101 antifriz fiyatları

Antifriz Nerelerde Kullanılır?

Antifriz temel olarak motorun donmasını veya aşırı ısınmasını engeller. Bunun yanında cam suyu için de kullanılabilir. Radyatör kapağını açarak doldurduğunuz antifriz doğrudan cam suyuna etki etmez. Bunun için de cam suyu haznesine antifriz ekleyebilirsiniz.

Antifriz suyun donmasını önlediği için soğuk mevsimlerde cam suyu haznesinde, hortumlarda ve püskürtme kısmında donma olmaması için cam suyunun içine antifriz ekleyebilirsiniz. Bu sayede camlarınıza su püskürtmek istediğiniz anlarda antifriz sayesinde soğuklardan etkilenmeden su püskürtme işlemi yapabilirsiniz.

Suyun donmasını önleyecek olan antifriz bu sayede silecek suyu olarak da kullanılabilmektedir. Dilerseniz antifrizi doğrudan cam suyu haznesine doldurabilir veya normal su ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Antifrizi saf halde koyma miktarınız arttıkça çok yüksek soğuklara bile antifriz suyun donmasını engelleyecektir.

A101 Antifiriz Fiyatı 2023 Listesi

A101 Antifiriz Fiyatları
ÜrünBirimFiyat
A101 Antifiriz Ücreti3 Lt63,95TL

Tüm ve daha fazla etkisi için A101 antifriz çeşitleri aracınızı korumaya yardımcı oluyor. Soğuk havalardan sıcak havalara kadar her mevsim kullanabileceğiniz antifrizler daha güvenli bir kullanım sunuyor. A101 tarafından müşterilere sunulan antifrizler uygun fiyatlarıyla da öne çıktığı için araç sahipleri antifriz ne zaman gelecek sorusunun yanıtını merak ediyor. Genelde sonbahar ve kış aylarında kolayca bulunabilen antifrizler yaz aylarında da stok durumuna göre A101 mağazalarından temin ediliyor.

Motorunuzun ve camlarınızın donmasını önlemek istiyorsanız antifriz kullanımını ihmal etmemeniz gerekir. Motor suyuna eklediğiniz antifriz kullanım süresi tercih edilen antifriz çeşidine göre farklılık gösterir. Ancak ortalama 1 yılda antifriz değişimi yapılması da yararlıdır.

Kullanılacak antifrizin organik ya da inorganik yapıda olduğuna bağlı olarak 2 yıllık sürede de antifriz değişimi yapabilirsiniz. Antifriz değişimini için en uygun süre aracınızın bulunduğu ve maruz kaldığı bölgedeki ısı derecesidir. Çok soğuk olan bölgelerde yaşıyorsanız antifriz değişimini daha sık yapabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu