KrediOperatörler

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Sorgulama, Çekme

Vodafone faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır? Faturalı hatta kredi çekmek için gerekli şartlar nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve Vodafone faturalı hatta kredi ile ilgili diğer detayları sizler için araştırdık.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hatta kredi kullanmak isteyenler başvuru şartlarını sağladıktan sonra en yakın Vodafone bayisine başvuru yapabilir. Başvurunun değerlendirilmesi sonucunda ilgili kişiye 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi verilir.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi
Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Bilindiği gibi insanlar acil nakit ihtiyaçları için genellikle bankaları tercih ediyor. Bankalardan alınan krediler ile nakit ihtiyaçları karşılanıyor ve farklı ihtiyaçlar bu şekilde gideriliyor. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanan insanlar maddi olarak yaşadıkları zorlukları aşabiliyor. Ancak bankalar, kredi vermeden önce başvuru sahibinden kredi notu ve gelir belgesi gibi belgeleri isteyebiliyor. Kredi notu düşük olanlar veya gelir belgesi sunamayan kişilerin talepleri kabul edilmiyor. İşte tam bu noktada Vodafone faturalı hatta kredi imkanı devreye giriyor.

Faturalı hattın üzerine çekilen kredi için sağlanması gereken şartlar bulunuyor. Bunlar şu şekildedir;

  • En az 6 aydır Vodafone faturalı hat sahibi olma
  • Faturalı düzenli olarak ödeme
  • Fatura hattın kredi başvurusu yapacak kişinin üzerine olması

Bu şartları sağlayan herkes kredi için başvuru yapabilir. Başvuru yapıldıktan sonra değerlendirme ilgili kişinin fatura puanına göre yapılıyor. Fatura puanı yeterli olanlardan kefil veya daha farklı bir şart talep edilmiyor. Direkt olarak başvuru sahiplerine kredileri veriliyor.

Vodafone faturalı hatta kredi başvurusu, müşteri hizmetlerinden veya en yakın Vodafone bayisinden yapılabiliyor. Gerekli şartları sağlayan faturalı hat sahipleri bayilere giderek başvuru yapabilir ve ilgili evrakları imzaladıktan sonra kredilerini kullanabilir.

Burada sunulan imkan özellikle acil nakit ihtiyaçları olan kişiler için adeta bir kurtarıcı. Bankaların krediler için farklı şartlar talep etmesi ve kredi sürecinin uzun sürmesi faturalı hatlara kredi seçeneğini öne çıkarıyor. Başvurunuz kabul edildiğinde acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve nakit konusundaki sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Vodafone Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Vodafone kredi hesaplama, başvuru sahiplerinin durumlarına ve isteklerine göre değişebiliyor. Bazı kullanıcılara 500 TL, bazılarına ise 10.000 TL seviyesinde kredi çıkabiliyor. Vodafone hat üzerine kredi miktarı hakkında net rakam vermek doğru olmaz.

Vodafone faturalı hatta kredi, klasik anlamdaki banka kredilerinden farklıdır. Bankadan alınan ihtiyaç kredileri başvuru sahibinin hesabına aktarılır. Yani bir anlamda nakit olarak ödeme yapılır. Ancak bankadan konut kredisi kullandığınızda krediyi nakit olarak alamazsınız. Konut krediniz, alacağınız konutun ödemesi için konut sahibinin hesabına aktarılır. İşte Vodafone kredi de benzer şekildedir. Buradan aldığınız kredi ile sadece Vodafone cihaz kampanyalarından aldığını cep telefonlarının ödemesini yapabilirsiniz.

Vodafone faturalı hatta kredi kullanarak kampanya dahilinde olan istediğiniz cep telefonunu alabilirsiniz. Almak istediğiniz cep telefonunun fiyatına göre size farklı miktarlarda kredi sağlanır. Daha sonra ise tercih ettiğiniz vade seçeneğine göre kullandığınız kredinin taksitleri faturanıza yansıtılır. 12, 24 veya 48 ay boyunca faturanızla birlikte kullandığınız kredinin taksitlerini de ödersiniz.

Geçmişte cep telefonu almanız en etkili yöntemi kredi kartlarından taksitli işlem yapmaktı. Ancak yakın zamandaki bir düzenleme ile cep telefonu alışverişleri için kredi kartına taksit imkanı kaldırıldı. İlgili düzenleme gereğince kredi kartı kullanarak cep telefonları sadece peşin ödeme ile alınabilir. İşte hem bu düzenleme hem de telefon fiyatlarındaki ciddi yükseliş Vodafone kredi seçeneğinin öne çıkmasına neden oldu.

Faturalı hatta sahip olan kişiler, Vodafone tarafından sunulan imkandan yararlanabiliyor ve cep telefonlarını kredi ile alabiliyor. Bu imkandan yararlanmak için tek yapmanız gereken en yakın Vodafone bayisine gitmektir. Size sunulan seçenekler arasından uygun olan telefonu seçerek kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

Vodafone tarafından sunulan kredi imkanı farklı bir yol ile nakde çevrilebilir. Bunun için izlenmesi gereken yol genel hatları ile şu şekildedir;

  • En yakın Vodafone bayisine giderek kredi kullanıp kullanamayacağınızı sorun.
  • Uzun zamandır faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı düzenli olarak ödüyorsanız kredi kullanma hakkınız olduğunu göreceksiniz.
  • Hattınızın üzerine çektiğiniz kredi ile kampanya dahilindeki telefonlardan birisini alın.
  • Aldığınız telefonun kutusuna dahi açmadan farklı bir telefoncuya satın.

İşte burada bahsedilen adımları takip ederek size sunulan kredi imkanını nakde çevirebilirsiniz. Bu sayede acil nakit ihtiyacı için çözüm üretebilirsiniz. Yüksek model telefonları tercih ederek 10.000 TL üzerinde nakit elde etmeniz dahi mümkün olabilir.

Burada size genel hatları ile bahsedilen yöntem acil nakit ihtiyaçlarının olduğu durumlarda tercih edilebilir. Ancak bu yöntemin finansal olarak maliyetli olduğunu unutmayın. 10.000 TL’lik bir nakit için belki de 16.000 TL üzerinde ödeme yapmanız gerekebilir. Dolayısıyla bu kredinin maliyeti %60’dan fazla olabilir.

Bu yöntemi direkt olarak uygulayan aracı firmalar da var. Bu firmalar ile iletişime geçerek kullanacağınız kredinin bir bölümünü hesabınıza geçirebilirsiniz. Ancak ilgili firmaların tamamının güvenilir olduğunu söylemek zor. Acil nakit ihtiyacınızı karşılamak isterken dolandırılabilir ve maddi olarak daha zor duruma düşebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Başvurusu, Sorgulama ve Çekme İşlemleri
Vodafone Faturalı Hatta Kredi Başvurusu, Sorgulama ve Çekme İşlemleri

Vodafone Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Vodafone faturalı hat kredi sorgulama, Vodafone’un uygulaması üzerinden veya müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Bu sorgulamayı yapmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek faturama ek telefon almak istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Bu talebinizi ilettiğinizde sistem üzerinden alabileceğiniz telefonların listesi kontrol edilecektir. Sorgulama sonucu size kısa bir süre içerisinde iletilecektir.

Sorgulama yaptığınızda size kredi miktarı bildirilmez. Bunun yerine alabileceğiniz telefonların marka ve modelleri bildirilir. O telefonların marka ve modellerinin fiyatlarına göre sağlanan kredi farklılık gösterebilir.

Vodafone uygulaması üzerinden de benzer sorgulamayı yapabilirsiniz. Sorgulama için uygulama içerisindeki asistana faturama ek telefon yazmanız yeterlidir. Bu sorgulama sonucunda yine alabileceğiniz telefonların listesine ulaşacaksınız.

Sorgulama sonucu faturaları düzenli ödeme durumunuza göre farklılık gösterebiliyor. Eğer yüksek fiyatlı bir tarifeyi kullanıyor ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız size sunulan seçenekler fazla olur. Ancak düşük fiyatlı bir tarifedeyseniz ve buna rağmen faturalarını düzenli ödemiyorsanız muhtemelen size seçenek sunulmaz.

İlginizi çekebilir: Vodafone numara taşıma kampanyaları

Vodafone faturalı hat kredi sorgulama yaparken bilinmesi gereken önemli bir husus da hali hazırda faturanıza ek bir telefon ödemesi yapma durumunuzdur. Eğer daha önce faturanıza ek olarak aldığınız telefonun ödemesi devam ediyorsa sistem tarafından size kredi verilmez. Öncelikle mevcut borcunuzu bitirmeniz beklenir.

Burada sağlanan kredilerin faiz oranını veya vade farkını Vodafone şirketi belirliyor. Klasik anlamdaki banka kredilerinden daha farklı bir uygulama olduğundan dolayı faiz oranı veya vade farkı size yüksek gelebilir. Ancak Telekom şirketlerinin genel uygulamalarının bu şekilde olduğu unutulmamalıdır.

YouTube video

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Vodafone faturalı hatta kredi almak isteyenlerin en yakın Vodafone bayisine gitmesi yeterlidir. Fatura puanı yeterli olanlar yapacakları başvuru ile faturalarına ek mobil cihaz alabilir. Bu cihazın ödemesi için müşterilere kredi verilir. Bu kredi direkt olarak ilgili cihazın ücreti için aktarılır. Kullanıcılara nakit ödeme yapılmaz.

Geçmişte kredi kartından taksitle yapılan telefon ödemeleri günümüzde burada bahsedilen şekilde yapılıyor. Alınan cihazlar daha sonra peşin olarak satılarak kredinin nakde dönüştürülmesi yapılabiliyor. Bu işlemi yapan firmalar dahi var. Ancak bunların tamamının güvenilir olduğunu söylemek zordur. Bu tür firmalardan işlem yapmadan önce güvenirliklerini kontrol edin ve araştırma yapın. Şüpheli firmalardan uzak durun.

Vodafone Kredi Veriyor Mu?

Vodafone kredi veriyor. Ancak bu krediyi nakit olarak sizlere vermiyor. Bunun yerine sunmuş olduğu cihaz kampanyalarından yararlanarak telefon almanız için kullandırıyor.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Veriyor Mu?

Vodafone faturalı hatta kredi veriyor. Verilen kredi ile Vodafone tarafından satışa sunulan cihazlardan istediğinizi alabilirsiniz. Bu kredi, sadece cihaz alımı için veriliyor. Size herhangi bir nakit ödeme yapılmıyor.

Vodafone Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Vodafone kredi başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlanır. Fatura puanı yüksek olanların başvuruları kabul ediliyor. Fatura puanı yetersiz olanlar ise kredi imkanında yararlanamıyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu