İnşaat

Lazer Kaynak Makinası Fiyatları

Lazer kaynak makinası satın almadan önce fiyat araştırma yapanlar için harika bir bilgi hazinesi hazırladık.

Lazer kaynak makinası fiyatları ve özellikleri hakkında detaylar sıklıkla merak ediliyor. Sektörün en iyi lazer kaynak makineleri, özellikleri ve fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için derledik. 2023 yılında artan fiyatlarını baz alarak en güncel fiyat listesini hazırladık. Hemen içeriğimizin devamından güncel fiyat ve detaylarına erişebilirsiniz.

Lazer Kaynak Makinası Fiyatları 2023

Lazer kaynak makinası fiyatları 2023 yılında güncellendi. Güncellenen fiyat detayları kadar yeni nesil lazer kesim kaynak makinalarının özellikleri de merak ediliyor. Kaynak makineleri için sürekli yeni modeller hazırlanıyor. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak çıkarılan son ürün ise lazer kaynak makinesi olarak dikkat çekiyor. Fonksiyonel kullanımı ve profesyonel iş gücü ile dikkat çeken bu makinenin fiyatları ise oldukça değişkenlik gösteriyor. Marka, model, sıfır ya da ikinci el olması ve özellikleri gibi detaylar fiyatlara etki ediyor. Nitekim 2023 güncel fiyatları aktarmak gerekirse de;

  • Lazer Kaynak Makinesi İkinci El Fiyatı 45.000 TL
  • Fiber Lazer Kaynak Makinası Fiyatları 25.000 TL
  • 1000W 1500W 2000W El Fiber Lazer Makinesi Sıfır Fiyatı 545.000 TL

Lazer Kaynak Makinası Nedir?

Lazer kaynak makinası modelleri son dönemde sıkça tercih ediliyor. Son teknoloji olan bu makineler ile kaynak işlemleri artık çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Lazer kaynak makinelerinde lazer kullanılarak termoplastik veyahut da metal parçalar birleştirilebilir. Ergonomik tasarımı ve profesyonel işleyişi ile kaynak süreçlerinde zamandan tasarruf etmenizi ve iş yükünü azalmanızı sağlıyor.

Lazer kaynak makinası fiyatları nedir
Lazer kaynak makinası fiyatları nedir

Lazer Kaynak Makinası Özellikleri

Lazer kaynak makinelerinde marka, model ve özellikler farklılık gösteriyor. Satına alacağınız makinenin özellik detaylarını bilmeniz satın aldıktan sonraki işlevselliği açısından oldukça önemlidir. Genel olarak tüm markalarda ortalama aynı özellikler sunuluyor. Kısaca lazer kaynak makinesi özelliklerini sıralamak gerekirse de;

  • El ile kolayca işlem yapabilmenizi sağlar.
  • Yüksek wattlı lazer gücü sunar.
  • Az yer kaplar be taşıması oldukça kolaydır. Ergonomik bir tasarıma sahiptir.
  • İşletme maliyetlerinin düşmesine yardımcı olur.
  • Kontrol paneli ile istediğiniz ayarı verebilirsiniz.
  • Hızı yükselterek profesyonel kaynak yapabilmenizi sağlar.

Lazer ışın ile çalışan profesyonel lazer kaynak makineleri yukarıda sıraladığımız özellikleri ve daha fazlasını sunuyor. Fiber lazer kaynak makinelerine dair aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını sunduk. Ek olarak lazer kaynak makinası fiyatları hakkında de ayrıntıları sunduk. Eğer aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz. Hep Kredi olarak en kısa süre içerisinde soru ve yorumlarınıza geri bildirimde bulunuyoruz.

SSS:

Lazer Kaynak Makinesi Nedir?

Lazer kaynak makinesi lazer sistemi ile çalışan ergonomik, küçük, işlevsel yeni nesil kaynak makineleridir. Metal ya da termoplastik tüm malzeme çeşitlerinin kolayca birleştirilmesini sağlayan bu fonksiyonel makineler el tipidir. Hızlı kaynak yapabilme özelliğine sahip oldukları için sıkça tercih ediliyor.

En İyi Kaynak Makinası Hangisi?

En iyi kaynak makinası hangisidir sorusu sıkça merak ediliyor. Kaynak makinaları denince artık akla direk profesyonel lazer kaynak makinaları geliyor. Son teknoloji, ergonomik ve pratik bir işleve sahip oldukları için en iyi kaynak makinaları lazer kaynak makinalarıdır.

Lazer Kaynak Nerelerde Kullanılır?

Lazer kaynak makinaları pek çok alanda kullanılıyor. Metal veya termoplastik malzemelerin birleştirilmesinde sıkça tercih ediliyor. Özellikle de hassas işçilik gerektiren tüm sanayi uygulamalarında sıklıkla kullanıldığı görülüyor. Beyaz eşya üretimi, elektik sektörü, otomotiv sektörü ve benzeri pek çok sektörde özel uygulamalar için ve kalıpların onarılması adına lazer kaynak makinaları kullanılıyor.

Lazer Işığı Nasıl Üretilir?

Lazer ışığının üretilebilmesi için oldukça yüksek enerjili elektronlara gereksinim duyurulu. Yüksek enerjili elektronların sayısını direk düşük enerjili elektron sayısından arttırmanız halinde lazer ışığı elde edilir. Bu uygulamaya ise dış enerji de vererek pompalama işlemi yapılır. Lazer ışığı oluşturma koşullarının başında pompalama işlemi yer alıyor.

Lazer Işığı Hangi Dalga?

Lazer ışığı tıpkı sıradan ışık gibi elektromanyetik dalgalardan meydana geliyor. Ancak normal ışıkta farklı elektromanyetik dalga boyları mevcuttur. Lazer ışığında ise tek renkli elektromanyetik dalga boyları yer alıyor. Sırdan ışık türü tamamen yönsüz ve tutarsızken lazer ışığı bunun aksine yönlü ve tutarlı bir dağılıma sahiptir.

Kaynak Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kaynak makinası satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken husus hangi işçilik türünde kullanacağınızdır. İnce işçilik için lazer kaynak makinalarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca makinaları satın almadan evvel özelliklerine, işlevselliğine ve ergonomik bir tasarıma sahip olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Yine kaç watt ile çalıştığı da dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alıyor.

En İyi Kaynak Makinesi Kaç Amper Olmalı?

En iyi kaynak makinalarında elektriğin ark edilebilmesi için gerilim ve şiddet gereklidir. Gerekli olan gerilim ise 25-55 volt arasında olmalıdır. İlgili kaynak makinasının şiddeti ise en fazla 10 ile 600 amper arasında olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan kaynak makinaları en iyi kaynak makinaları olarak sıkça tercih ediliyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu