Kripto Borsası

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer

Bu yazımızda Paribu’dan Binance’ye coin transfer nasıl yapılır ve Paribu’dan Binance borsasına coin transferi yapılırken nelere dikkat edilmelidir gibi soruların yanıtlarını arayacağız. Eğer siz de borsalar arası coin transferi veya ödeme yapmak istiyor ancak nasıl yapıldığını bilmiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto paralar birçok kişi tarafından birer yatırım aracı olarak görülse de aslında bu teknolojilerin daha birçok işlevi var. Bu işlevlerden belki de en önemlisi uluslararası para transferi işlemlerinin miktarı fark etmeksizin dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor ve çok düşük komisyon ücretleri verilebiliyor olmasıdır.

Kripto paraların bu özelliklerini keşfeden birçok kişi para gönderme işlemlerinde kripto para teknolojisini kullanmayı istiyor ancak para transferi yapmakta zorlanıyor. Biz de bu yazıda kripto para transfer işlemlerinin örneği olması adına Paribu dan Binance ye coin nasıl gönderilir, gönderilirken nelere dikkat edilmelidir ve işlem masrafları ne kadardır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Aynı zamanda, Binance’ye girecek coinler listesini incelemeniz bu konuda yararınıza olacaktır.

paribudan binanceye coin transfer işlemi
paribudan binanceye coin transfer işlemi

Paribu Borsasından Binance Borsasına Coin Gönderme İşlemi

Paribu ülkemizde en çok kullanılan kripto para borsalarından biriyken Binance ise dünya çapında en çok kullanılan borsalardan biridir. Bu nedenle kripto para birimlerinde transfer işlemi yapmak isteyen birçok kişi bu borsaları tercih ettiğinden coin transfer işlemi örneğini bu iki borsa arasında göstereceğiz. Ancak birazdan vereceğimiz uygulama adımları diğer borsalarda da farklılık göstermeyecektir.

Paribudan Binanceye transfer için gerekli olanlar;

 • Paribu ve Binance borsalarına ait üyelik
 • Transfer edilecek Bitcoin ve altcoin için özel olarak üretilen cüzdan kodu
 • Kimlik, mail ve SMS doğrulama
 • Transfer edilecek coinin her iki borsada da listelenmiş olması (örneğin XTZ gönderimi yapacaksanız XTZ Coin’in hem Paribu hem de Binance borsasında listelenmiş olması gerekiyor)

Eğer bunlara sahipseniz ve kuralları tam olarak yerine getirdiyseniz Binance ye coin transfer edebilirsiniz. Gelin coin transferi nasıl yapılıyor bir göz atalım.

Paribu’dan Binance’ye Coin Transferi Adımları

İki borsa arasında coin transferi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. İlk olarak transfer işlemi yapmak istediğiniz Binance hesabına giriş yapınız. Daha sonra “cüzdanım” bölümüne giderek burada yer alan “yatırma” seçeneğine giriş yapmalısınız. Bu ekranda transfer yapmak istediğiniz coinin ne olduğunu seçmelisiniz. Örneğin BTC gönderecekseniz BTC’yi seçmelisiniz.
 2. Gönderim yapmak istediğiniz coini seçtikten sonra işlemi hangi ağ üzerinden yapmak istediğiniz sorulacaktır. Burada ETH ERC 20 gibi ağ çeşitlerinden birini seçmelisiniz. Daha sonra karşınıza 1 adet QR kodu ve 1 adet cüzdan adresi çıkacaktır. Buradaki cüzdan adresi alanında yazan uzun kod sizin o coine ve transfer ağına ait cüzdan kodunuzdur. QR kod ise bu kodun çevrilmiş halidir. Sizin buradaki cüzdan adresini kopyalamanız gerekmekte.
 3. Buraya kadar Binance borsasında yapmanız gereken adımlar bu kadardı. Şimdi Paribu borsasına giriş yapmalısınız. Paribu borsasına giriş yaptıktan sonra yine “cüzdanım” alanına girmeli ve bu sefer “çekme” seçeneğine giriş yapmalısınız.
 4. Çekme işleminde sizin karşınıza iki farklı kutucuk çıkacaktır. Burada ilk olarak gönderim yapacağınız Binance cüzdan kodunu girmeli ve daha sonra kaç birim coin göndereceğinizi seçmelisiniz. Bu aşamada herhangi bir ağ seçme işlemine gerek yoktur çünkü cüzdan kodu otomatik olarak algılayacaktır.
 5. Bütün bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra Binance hesaptan gelen cüzdan kodunu doğru bir şekilde girdiğinizi kontrol etmeli ve eğer doğru girdiyseniz çek butonuna tıklamalısınız. Bu işlemden sonra Paribu size güvenlik amacıyla doğrulama kodları gönderecektir. Bu kodları girerek kısa süre içerisinde transfer işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bu aşamaların hepsi neredeyse bütün borsalarda aynıdır. Örneğin Binance’den Paribu hesabıma nasıl kripto para gönderebilirim şeklinde bir sorunuz varsa bu adımları en başından uygulamanız ve ilgili borsalara uyarlamanız yeterlidir.

İlginizi çekebilir: BitTorrent coin geleceği

paribudan binanceye coin transfer basit anlatım
Paribudan Binanceye coin transfer basit anlatım

Kripto Para Transferi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilindiği üzere kripto paralar ile yapılacak her türlü işlem bir miktar risk içeriyor. Bu risklerin önemli bir bölümü transfer aşamasında da karşımıza çıkıyor. Bu nedenle kullanıcıların kripto para yatırma esnasında bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor.

Kripto para transferleri esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

 • X borsasından Y borsasına transfer yaparken Y borsasındaki cüzdan kodu kullanılmalıdır.
 • X borsasından Y borsasına transfer yapılırken gönderilecek coinin her iki borsada da olmasına dikkat edilmelidir. (Örneğin USDT transfer edecekseniz her iki borsanın da USDT sattığından emin olmalısınız.)
 • X borsasından Y borsasında transfer yapılırken cüzdan kodu birkaç defa kontrol edilmelidir.

Bu üç öneriye dikkat edildiği takdirde borsaların ilgili coinini transfer edebilirsiniz.

Paribu’dan Binance’ye Para Transferi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kripto para transferi nasıl yapılır sorusundan sonra sıkça yöneltilen sorulardan biri de bu işlemlerin ne kadar sürdüğüdür. Örneğin BTC gönderimi yapmak isteyen bir kişi transferi yapmayı öğrense dahi BTC transferim ne zaman gelir, işlem ne kadar sürer vb. sorular yöneltir.

Ne yazık ki bu soruya net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Yapılan işlemde hangi ağın seçildiğinden tutun da borsaların işlem hızlarına kadar birçok faktör bu transferlerin süresini etkiler. Ancak en kötü durumda bile bir kripto para transferi en faz 30 dakika sürer. Bu süreyi geçmesi durumunda sizlerin mutlaka borsa ekiplerine destek talebinde bulunması gerekir.

İlginizi çekebilir: Chiliz coin geleceği

Paribu’dan Binance’ye Transfer Ücreti Ne Kadar?

Kullanıcıların ilgilendiği bir diğer soru da transfer ücretlerinin ne kadar olduğudur. Paribu Binance transfer ücreti her coin için farklıdır. Her coin kendi cinsinden komisyon kestiği için net bir rakam verilmemekte. Ayrıca bazı kripto paralarda da herhangi bir komisyon vs. kesilmemekte. Eğer yapacağınız para transferinin ne kadara mâl olacağını öğrenmek istiyorsanız ilgili borsanın komisyonlar bölümüne bakmanız gerekiyor.

Paribu Dan Binance Coin Transferi Nasıl Yapılır?

Paribu borsasından Binance borsasına coin transferi yapmak için iki borsada da üyeliğinizin bulunması ve coine ait cüzdan kodunuzun bulunması yeterlidir. Bu cüzdan kodları ile para yatırma ve para çekme seçeneklerinden para transferi yapabilirsiniz.

Paribuda Coin Transferi Nasıl Yapılır?

Paribu borsasında gönderim yapacağınız borsadaki coinin cüzdan kodunu kullanarak gönderim işlemi yapabilirsiniz.

Coin Transferi Nasıl Yapılır?

Coin transferleri iki farklı borsa ve bir coine ait cüzdan kodu yardımıyla yapılabilir.

Binance Komisyon Ücreti Ne Kadar?

Binance borsasında komisyon ücreti her kripto para biriminde farklılık gösterir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu