Özel Sektör Maaşları

Voleybolcu Maaşları 2022, Milli, Kadın, Erkek

Bu yazımızda voleybolcu olmak için ne yapılır, voleybolcular nereden para kazanır ve voleybolcu maaşları ne kadar sorularının cevaplarını vereceğiz. Eğer siz de voleybolcular ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Nasıl Voleybolcu Olunur?

Voleybolcu olmak için öncelikle bölgesel ya da yerel bir takımın altyapısına girmek gerekiyor. Bu altyapı takımlarında lisans çıkartıldıktan sonra yasal olarak en üst liglere kadar yükselmek mümkündür. Ancak işin içine girdiğimizde duru biraz daha farklıdır.

Profesyonel bir voleybolcu olmak için kişinin herhangi bir takımın altyapısında bir süre oynaması ve burada yeteneklerini göstermesi gerekir. Alt liglerde bir süre top oynayan voleybolcu eğer oynadığı altyapının as takımı tarafından ilgi görürse kısa sür içerisinde transfer edilir ve profesyonel bir şekilde voleybol oynamaya başlar.

En üst düzey liglerde oynayabilmek içinse Fenerbahçe, Vakıfbank, Galatasaray vb. takımların teknik heyeti tarafından izlenmeye alınmanız ve daha sonra transfer edilmeniz gerekiyor.

Eğer bir amatör voleybolcu buraya kadar yükseliş gösterebilirse ilerleyen süreçte “Sultanlar Ligi” olarak da tanıdığımız en üst düzey kadınlar voleybol ligine ya da “Efeler Ligi” olarak bildiğimiz en üst düzey erkekler voleybol ligine yükselebilir. Eğer voleybolcu bu ligde iyi bir başarı gösterirse milli takımda da forma şansı yakalayabilir.

voleybolcu maaşları ne kadar
voleybolcu maaşları ne kadar

Voleybolcular Nereden Para Kazanır?

Voleybolcuların gelir elde edebilmesini sağlayan birçok olanak var. Bunlardan ilki sizin de tahmin edebileceğiniz üzere takım tarafından verilen maaşlardır. Her yıl voleybol takımı tarafından sabit olarak bir maaş ödemesi yapılır. Bu maaş ödemelerine ek olarak da başarı sağlanan durumlarda prim ödenir.

Son yıllarda voleybolcular aynı zamanda reklamcılık ve influencerlik yaparak da para kazanabiliyor. Sosyal medya hesaplarında fazla miktarda takipçi sayısına ulaşan voleybolcular ekstra olarak buradan da gelir sağlayabiliyor.

İlginizi çekebilir: Diagne maaşı

İlginizi çekebilir: Müge Anlı ne kadar kazanıyor

milli, kadın ve erkek voleybolcu maaşları
milli, kadın ve erkek voleybolcu maaşları

Voleybolcu Maaşları 2022 Ne Kadar?

Voleybolcu maaşları oynanan lige, ülkeye, takıma ve pozisyona göre değişiklik gösterir. Ayrıca bazı durumlarda oyuncunun başarısına ve popülerliğine göre de maaş belirleme söz konusudur.

Ülkemizde amatör olarak voleybol oynayan kişiler ortalama 5 bin ila 15 bin TL arasında maaş alır. Bu rakam lig atladıkça ve profesyonelleştikçe daha da artar.

Ülkemizde profesyonel liglerde forma giyen voleybolcular ortalama 300 bin ila 500 bin Euro aralığında maaş almakta. Bu rakam Avrupa liglerinde ise 1,5 milyon euro kadar. Bazı voleybolcular geçmişinin iyi olması nedeniyle ve iyi bir başarı ortaya koyması nedeniyle daha fazla maaş alabiliyor. Genellikle kadın voleybolcu maaşları ile erkek voleybolcu maaşları birbirine yakın diyebiliriz.

Filenin sultanları ne kadar kazanıyor merak ediyor olabilirsiniz. Bu takımda oynayan kadın voleybolcular takımlarından ve milli takımdan elde ettikleri gelirlerle birlikte senede 750 bin ila 1,5 milyon euro kazanç sağladığı öne sürülüyor.

Voleybolda boy ne kadar olmalı?

Voleybolda boyun herhangi bir önemi yoktur. Kadınlarda 1.70 cm erkeklerde ise 1.80 cm ortalama boy olarak gösteriliyor.

Voleybol antrenörü ne kadar maaş alır?

Voleybol antrenörlerinin maaşları hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir.

Voleybol kaç yaşına kadar oynanır?

Voleybol oyunu için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

Filenin Sultanları kimlerdir?

Kadın Milli Voleybol Takımı oyuncularına Filenin Sultanları adı veriliyor.

Voleybolcu maaşları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamış olduk. Milli voleybolcular, kadın ve erkek voleybol oyuncularının ne kadar kazandığı ile ilgili görüşleriniz var mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 11 Anlık Puan: 3.3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu