Yapı Kredi

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma

Yapı Kredi internet bankacılığına hangi işlemler için girilir, Yapı Kredi internet bankacılığı açma işlemi nasıl yapılır? Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi edinmek için hangi aşamaları izlemeli? Yapı Kredi internet şubesinin sağladığı ayrıcalıklar neler? Aklınıza gelen bütün soruların cevapları yazımızda.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma ve Giriş Yöntemleri

Yapı Kredi İnternet şubesine girebilmek için öncelikle internet bankacılığı hesabınızı açtırmanız gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası banka şubelerini ziyaret etmeden internet vasıtasıyla işlemlerin yapılabilmesi için internet bankacılığı uygulamasını tüketicilerine sunmaktadır.

Yapı Kredi internet bankacılığı açtırmak için bankanın şubelerini ziyaret etmek şarttır. Yapı Kredi’den hesap açtıran müşteriler söz konusu işlemler sırasında internet bankacılığı açtırmayı da isteyebilirler.

İnternet Bankacılığı İçin Nasıl Şifre Alınabilir?

Yapı Kredi Bankası internet şifresi edinebilmek için banka şubeleri ziyaret edilebilir. Fakat internet üstünden de şifre edinme işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür. Bankanın internet adresinde Bireyse İnternet Şubesi sayfası mevcuttur. Bu sayfada bulunan şifre al linkine tıklayıp, TC kimlik numaranızı, cep telefonu bilgilerinizi girerek basit bir şekilde internet bankacılığı şifresi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma
Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Gerçekleştirilebilir?

Yapı Kredi internet bankacılığı aracılığıyla yapılacak işlemlerden bir tanesi de para transferleridir. Yapı Kredi, internet bankacılığı vasıtasıyla 500’e yakın bankacılık faaliyetinin yapılabilmesine imkan tanır. Bu bahsettiğimiz işlemlerden biri de EFT, havale gibi para transferleridir.

Üstelik internet bankacılığı üzerinden yapılan para transferlerinde banka kendi müşterilerinden daha az işlem ücreti talep ediyor. Bunların yanı sıra internet bankacılığı üzerinden hesapların kontrol edilebilmesi imkanı da söz konusudur. Hesaplar arası faaliyetlerin yanında yeni hesap açımlarında internet bankacılığı ile basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yapı Kredi internet bankacılığı ile yürütülebilecek bütün işlemler bankanın internet adresinde bulunur. Bu bahsettiğimiz işlemlerden birkaçı şu şekildedir:

  • Kredi başvuruları,
  • Şifre işlemleri,
  • Döviz alım satımı,
  • Kredi kartı fatura ödemesi.

Ayrıca, Yapı Kredi Bankası’nda temassız ödeme açma adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığına Nereden Girilir?

Yapı Kredi internet bankacılığına giriş yapılacak yerler internetin bulunduğu her yerdir. İnternetin bulunduğu herhangi bir yerde internet bankacılığını kullanmak mümkündür. Yapılması gereken tek şey Yapı Kredi’nin internet adresine girmek ve sağ üst köşede bulunan internet şubesi linkine basmaktır.

Bu linke tıklayan müşteriler karşılarına gelen ekrana TC kimlik numaralarını ve internet şubesi şifresini girerek internet bankacılığına giriş yapabilirler. Bu uygulama ile hem kurumsal, hem de bireysel internet bankacılığının açılması mümkündür.

yapı kredi internet bankacılığı açma sms
yapı kredi internet bankacılığı açma sms

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Açma İle Ne Zaman İşlem Yapılabilir?

Yapı Kredi internet bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerin saati ise günün her saatidir diyebiliriz. Yapı Kredi Bankası birçok bankacılık faaliyetlerini internet vasıtasıyla haftanın her günü 24 saat boyunca yapılabilmesine imkan sağlar. Örnek verecek olursak hesap açmak veya hesap kapatmak isteyen müşteriler bu işlemi istedikleri zaman yapabilmektedirler.

Yine internet şubesi ile ihtiyaç kredisi başvurusu da haftanın her günü 24 saat yapılabilmektedir. Bunların yanında havale işlemleri de günün her saati yapılabilmektedir. Fakat EFT yapan müşterilerin paraları, parayı gönderdikleri kişinin hesabına mesai saatleri içerisinde geçirilir.

Yapı Kredi Bankası müşterileri internet bankacılığı üzerinden diledikleri vakit EFT talimatı verebilmektedirler. Eğer işlem zaman geçmiş ise para bir sonraki mesai saatleri içerisinde, parayı gönderdikleri kişinin hesabına geçirilir.

yapı kredi internet bankacılığı şubeye gitmeden kredi
yapı kredi internet bankacılığı şubeye gitmeden kredi

Yapı Kredi Bankacılığının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Yapı Kredi internet şubesinin sağlamış olduğu avantajlar içerisinde avantajlı faiz imkanları sunması da söz konusudur. Yapı Kredi internet bankacılığını kullanmakta olan tüketicilerine bir takım ayrıcalıklar sağlar.

Örnek verecek olursak vadeli hesap açtırmayı düşünen kişiler, söz konusu hesaplarını internet şubesi üzerinden açarlarsa çok daha yüksek oranda faiz olanaklarından faydalanabiliyorlar. Bunların yanında para transferlerinde de ATM’ye veya şubeye kıyasla internet bankacılığından çok daha az oranda işlem ücreti kesilir.

Aynı zamanda Yapı Kredi internet bankacılığını kullanan müşteriler banka şubelerini ziyaret etmeden işlerini halledebilirler. Pek çok bankacılık faaliyetleri de internet bankacılığı üzerinden haftanın her günü ve her saati yapılabilmektedir.

Peki siz ziyaretçilerimiz arasından Yapı Kredi Bankası’nın internet şubesini kullananlar var mıdır? Eğer varsa yorum kısmından tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu