Fiyatlar

LG TV LED Değişimi Fiyatı

32-85 Inc LG TV'lerin LED değişimi ücretleri listesi bu sayfada.

LG TV LED değişimi fiyatı ve detayları sıklıkla merak ediliyor. LG marka TV led değişimi süreçlerinde maliyetin ne olacağı, nasıl yaptırılacağı ve en ucuz hizmet alınabilecek yerlere ilişkin merak ettiğiniz tüm detayları hazırladık. Led değişim süreçlerinde ihtiyacınız olan tüm bilgilere içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

LG TV Led Değişimi Fiyatı 2022

LG TV led değişimi fiyatı 2022 yılında güncellendi. Artan fiyatlar neticesinde led değişimi yaptırmak isteyen herkes güncellenen fiyat ayrıntılarını merak ediyor. LG marka televizyonlarınızın ledi yandıysa bunu profesyonel bir servisten ya da tamirciden hizmet alarak kolayca gidebilirsiniz. Eğer televizyonunuzun garantisi yoksa led TV değişimi için ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Güncel LG led değişim fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

 • LGTV 32 inç Led Değişimi Fiyatı: 2000 TL
 • LGTV 39 inç Led Değişimi Fiyatı: 3000 TL
 • LG TV 42 inç Led Değişimi Fiyatı: 3500 TL
 • LGTV 43 inç Led Değişimi Fiyatı: 200 TL
 • LGTV 43 inç Led Değişimi Fiyatı: 3800 TL
 • LG TV 48 inç Led Değişimi Fiyatı: 3600 TL
 • LGTV 49 inç Led Değişimi Fiyatı: 4600 TL
 • LGTV 55 inç Led Değişimi Fiyatı: 5300 TL
 • LGTV 58 inç Led Değişimi Fiyatı: 5900 TL
 • LGTV 65 inç Led Değişimi Fiyatı: 6000 TL
 • LG TV 75 inç Led Değişimi Fiyatı: 7000 TL
 • LGTV 85 inç Led Değişimi Fiyatı: 000 TL

LG TV modelleri için led değişim fiyatları yukarıda da listelediğimiz üzere farklılık gösteriyor. İnç, model, marka ve benzeri kriterlere bağlı olarak yukarıda listelediğimiz fiyatlarda değişkenlik görebilirsiniz.

LG TV LED değişimi
LG TV LED değişimi

Led TV Teknolojisi Nedir?

LED TV teknolojisi artık her markanın tercih ettiği yaygın bir teknolojidir. Pek çok TV markasında Led TV özellikli ürün seçenekleri görmeniz mümkündür. Led teknolojili TV seçenekleri diğer TV seçeneklerine göre daha büyük avantajlara sahiptir. LED Tv özelliklerinden bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Daha düşük enerji tüketimine sahiptirler.
 • Daha uzun kullanım ömrü sunar.
 • Ortam şartlarına daha fazla uyum sağlar.
 • Kullanışlı ve ergonomik bir tasarıma sahiptirler.
 • Görüntünün daha kalitesi olmasını sağlar.

LED TV teknolojisine sahip olan televizyonlar yukarıda sıraladığımız ve daha nice olumlu avantajı beraberinde getirir. Ekranın iç kısmında led aydınlatma sistemi kullanılan bu TV’lerde ledler zamanla ya da çeşitli nedenlerden kaynaklı yanabilir. Bu durum doğrudan ekran ve görüntü kalitesine yansır. Bu noktada profesyonel bir LED TV tamircisinden hizmet alarak sorunu kolayca giderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Samsung TV ekran değişimi fiyatı

Kırık TV ekran tamiri fiyatları

LG televizyon LED ekran değişimi
LG televizyon LED ekran değişimi

SSS

TV LED’i Neden Yanar?

TV ledleri çeşitli nedenlerden kaynaklı yanabilir. Genelde plazma ekranın yanması bir görüntünün uzun süre ekranda kalması ile olur. Yani TV ekranınızda uzun süre aynı görüntü yer alırsa fosfor yoğunluğu kaybolur ve sürekli aynı ışık gösterildiği için led yanması ortaya çıkar.

LED TV LED Arızası Nasıl Anlaşılır?

LED televizyonlarda LED arızası olduğunu çeşitli arızaları takip ederek anlayabilirsiniz. Eğer televizyonu açtığınızda ses varsa ancak görüntü yoksa, ekrana ışık yanaştırdığınızda görüntünün yansımasını görüyorsanız bu durumda TV’nizin LED arızası verdiğini anlayabilirsiniz.

LCD TV LED Bar Kaç Volt ile Çalışır?

LCD TV LED bar voltajları oldukça değişkendir. Genel olarak televizyonun markasına, modeline ve inç seviyesine göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 12V-24V arasında değişkenlik gösterir. Kaç volt ile çalıştığını anlamak için TV marka ve modelinizin bağlı olduğu ilgili firmayı arayarak öğrenebilirsiniz.

LED Işıklar Neden Bozulur?

Led ışıkların bozulmasını tetikleyen birden fazla unsur bulunuyor. Bunlar düşük kaliteli ledlerin kullanılması, gerekli testlerin yapılmamış olması, aşırı sıcaklık ya da aşırı soğukluğa maruz kalma gibi nedenler olarak sıralanabilir.

Televizyon Ekran Kararması Neden Olur?

LED TV modellerinde ekran kararması durumu ledlerin yanması neticesinde ortaya çıkar. Genel olarak başlıca nedenleri ise olması gerektiğinden daha fazla voltaj gelmesidir. Eğer TV’niz için yüksek akım korumalı prizler tercih etmiyorsanız ekran kararması durumu yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Televizyonda Ses Var Görüntü Yok Nedeni Ne Olabilir?

Televizyonunuzda eğer ses var ancak hiçbir şekilde görüntü yoksa bu televizyonunuzun ledlerinin yandığını ifade eder. LED TV’lerde aynı görüntünün uzun süre ekranda kalması ile beraber fosfor düşmesi ve ledlerin yanması durumu ortaya çıkar. Bu durumda da televizyonun ekranına hiçbir görüntü yansımaz ve sadece ses duyulur.

SMD LED Kaç Volt ile Çalışır?

SMD LED seçenekleri en dayanıklı ve uzun ömürlü led seçenekleri arasında yer alır. Düşük voltaj ile çalışma özelliği taşırlar. Genel olarak 2,8 – 3,4 volt arasında enerji tüketimine gereksinim duyarlar.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu