Market

Dana Kaburga Fiyat

Severek tükettiğimiz dana kaburgalar ile ilgili dana kaburga fiyat bilgisi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hep Kredi olarak dana kaburga fiyatlarını araştırdık ve beraberinde birçok bilgiyi bu yazıda sizlerle paylaştık.

Dana Kaburga Fiyatı Bu Yıl Çok Hızlı Artış Gösterdi

Tüketilebilir et türlerinde çok fazla çeşit olduğu için insanların da damak zevkleri farklılık gösteriyor. Kimi kıyma tüketmeyi severken başka bir kişi pirzola tüketmeyi sevebiliyor. Ancak bu farklılara rağmen et tüketmeyi seven kişileri ortak payda birleştiren bir et türü vardır ki o da dana kaburgadır.

dana kaburga fiyat
dana kaburga fiyat

Sosyal medya platformlarında gezerken ünlü şeflerin hünerlerini gösterdiği ya da gurmelerin yemek tattığı videoları izlerken birçoğumuz fark etmişizdir. Bu masalarda genellikle en az 1 çeşit dana kaburga yemeği bulunur. Bu videoları gördükten sonra da canımız çekip dana kaburga yemeği yapmaya karar veririz ancak aklımızda iki adet soru işareti olur.

Bunlardan biri dana kaburga fiyatı diğeri ise bu dana kaburgaları aldıktan sonra ne yapılacağıdır. Bu yazıda işte bu iki soru işaretini de ortadan kaldıracağız. Ancak öncesinde gelin bu dana kaburganın ne olduğunu ve nereden çıkarıldığını bir öğrenelim.

İlginizi çekebilir: Bim kurbanlık fiyatları ne kadar?

Dana kaburga çıkarılması ustalık gereken bölümlerden biridir. Danalarda 13 adet kaburga kemiği bulunur. Bu kaburga kemiklerini saydığımızda 3. ve 10. kaburga kemikleri arasında antrkot bulunur ve bu bölgenin üstü yedi kemikten oluşan dikdörtgen dana kaburgayı temsil eder. Daha çok lüks restoranlar ile tanıdığımız bu dana kaburgalar iyi bir şekilde çıkarıldığında ve güzel bir şekilde servis edildiğinde unutulmayacak bir lezzet ortaya çıkarır.

İlginizi çekebilir: Bim kıyma fiyatı ne kadar?

dana kaburga fiyat ne kadar
dana kaburga fiyat ne kadar

İlginizi çekebilir: A101 kıyma fiyatı ne kadar?

Dana Kaburga 2023 Fiyatı Ne Kadar?

Dana kaburga fiyatları şehirden şehre fark ediyor olsa da ortalama bir fiyat vermek mümkündür. Eylül 2023 tarihi itibariyle dana kaburgaların kilogram fiyatı 140 TL ila 190 TL arasında değişiklik göstermekte. Bu fiyat aralığı kasapların belirlemiş olduğu fiyat politikalarından kaynaklanmakta fakat genellikle 110 TL gibi bir rakama dana kaburga alabilmek mümkündür.

Dana Kaburga İle Ne Yapılabilir?

Bu başlığı özellikle ev hanımları için atıyoruz. Dana kaburgayı alıp eve geldikten sonra birçok kişi dana kaburgası ile ne yapabileceği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor ve en son dayanamayıp klasik haşlama yöntemiyle pişiriyor ve o şekilde tüketiyor. Ancak eminiz ki bu başlığı okuduktan sonra birçok kişi evlerindeki dana kaburgalar ile şahaneler yaratabilecek. Dana kaburga ile yapılabilecek yemekler şu şekilde sıralanabilir;

  1. Firik pilav üstü dana kaburga
  2. Baklalı & dana kaburgalı yaprak sarma
  3. Dana kaburgalı güveç
  4. Dana kaburgalı kuru fasulye/nohut
  5. Diyarbakır usulü dolma
  6. Fırında patatesli dana kaburga
  7. Dana kaburgalı yaprak satma
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu