İnşaat

Paslanmaz Su Deposu Fiyatları 2022, Kullanım Alanları

Paslanmaz su deposu fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Bu içeriğimizde paslanmaz su deposunun kullanım alanları ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Paslanmaz Su Deposu Nedir? Kullanım Alanları

Paslanmaz su deposu sıvı ve nemli maddelerin depolanması için kullanılır. Su deposu olarak bilinseler de her türlü nemli ve sıvı ürünlerin depolanmasında kullanılır.

Paslanmaz su depoları daha çok insan sağlığını ilgilendiren ve bozulma riski ile karşı karşıya kalınan durumlarda tercih edilir. Her türlü sektöre uzanan geniş ürün yelpazesiyle su süt meyve suyu zeytinyağı sirke pekmez çikolata kimyasal madde asit glikoz vb. maddelerin depolanmasını sağlanır.

paslanmaz su deposu fiyatları
paslanmaz su deposu fiyatları

Genellikle çelik depolar olarak karşımıza çıksalar da aynı zamanda krom paslanmaz depo olarak da üretilebiliyor. Ancak çoğunluğun paslanmaz su depoları üretimi esnasında 1. kalite paslanmaz çelik kullandıklarını söyleyebiliriz. Aynı zamanda polietilen su depoları da uygun şekil ve hacme getirildikten sonra kullanılabiliyor. Tabi bu durum yeni alternatifler bulunana kadar geçerli.

Paslanmaz su depolarının başlıca kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İnsanların suya ulaşmalarının zor olduğu durumlarda içme suyu depolamak için
  • İmalat sektöründe bozulabilecek olan nemli ve sıvı ürünlerin depolanmasında
  • Hayvanların içme suyu olarak kullanacağı suların depolanmasında
  • Küçük çaplı tarımsal faaliyetlerde
  • İnek sütlerinin ve diğer besinlerin bekletilmesinde ve dinlendirilmesinde

Paslanmaz su depoları kullanım amaçlarına göre farklı hacim ve boyutlarda üretiliyor. 500 litreden 100.000 litreye kadar artış gösterebilen paslanmaz su depolarında hacim arttıkça kullanılan malzemenin kalitesi de artıyor. Örneğin Aisi 304 opsiyonel olarak 316 kalite paslanmaz çelik depolar kullanmayı tercih ediyor.

Paslanmaz su depoları hakkında kısaca bilgi verdiğimize göre ürünlerin fiyatları hakkında konuşabiliriz.

Ayrıca, ilginizi çekebilir: güneş enerjisi sıcak su deposu fiyatları

paslanmaz su depolarının ücretleri
paslanmaz su depolarının ücretleri

Paslanmaz Su Deposu Fiyatları 2022

Daha önce de dediğimiz gibi paslanmaz su depoları farklı hacim ve malzemeden üretiliyor. Bu durum paslanmaz su depolarının fiyatlarının da artmasına neden oluyor.

Çelikten yapılma 1 tonluk paslanmayan su deposu fiyatları şu an için ortalama 25 bin TL civarında. Bu rakam deponun hacminin artmasıyla birlikte daha fazla olacaktır.

Yine başka bir örnekle 1 tonluk krom çelik su deposu fiyatları deponun işlevine göre 25-30 bin TL’den satışa sunuluyor.

Uygun alan uygun şekil ve uygun kullanım tipi seçimini yaptıktan sonra kendinize uygun bir paslanmaz su deposu alırken karşınızdaki işletme daha net bir rakam ortaya çıkaracaktır.

Paslanmaz su deposu fiyatları 2022 yılında bu şekildeydi. Bu içeriğimizde çelik ve krom başta olmak üzere paslanmaz su depoları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eğer aklınıza takılan başka bir konu varsa bunu bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu