Kredi

Senetle Kredi Nasıl Alınır

Senetle kredi nasıl alınır sorusuna bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Ancak acele olarak paraya ihtiyacınız var ve bankalardan da kredi çekemiyorsanız senet ile para alabilirsiniz. Fakat bu uygulamanın bir takım olumsuz tarafları vardır. İşte senetle kredi çekmenin olumsuz tarafları.

Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Senetle kredi çekmek isteyen tüketiciler için başvurdukları tefeciler, her taksit sonunda bir senet verirler. Ancak söz konusu senetleri her ödeme yaptığınızda size verirler. Tefecilerden aldığınız paranın geri ödeme zamanı da oldukça kısadır ve borç para aldığınızda zorda kalmanızı amaçlarlar.

senetle kredi nasıl alınır
senetle kredi nasıl alınır, bu şekilde ilanlara asla inanmayın!

Bankalara olan mevcut kredi borcunuzu ödeyemez hale geldiğinizde borç yapılandırma başlığı altında kredinizi tekrar yapılandırabilirsiniz. Fakat tefecilerde bu durum mümkün değildir. Aynı zamanda herhangi bir olumsuzluk olduğu takdirde de üzerinizde kayıtlı mallara el koyarlar.

Tefecilerden senetle para alan tüketiciler bu yönteme bankalardan kredi alamadıkları için başvurmaktadırlar. Halbuki bankaların neden kredi vermediğini araştırıp, ardından bu sonuca göre adım atılsa çok daha sağlıklı bir yol izlenmiş olacaktır.

Tefecilerden senetle para almayı düşünen müşteriler bu işi en ince detayına kadar düşünmeliler. İlk olarak söz konusu borç karşısında senede imza attığınız için borçlu duruma düşeceksiniz. Para vererek ihtiyacınızı o an gideren tefeci, eğer ödemelerinizi yapmazsanız icra yoluna gider.

Bu duruma da itiraz hakkınız söz konusu değildir. Hukuki açıdan suçlu konumda olan kişi siz olursunuz ve bu borcu vaktinde ödemeyen kişi olarak görülürsünüz. Tefecilere vaktinde ödenmeyen borç sizi oldukça sıkıntılı bir pozisyona düşürecektir.

Bu sebeple Hepkredi sitesi olarak sizler için uyarı amacıyla senetle kredi almak konusunu derledik. Eğer tefeciden para almayı düşünüyorsanız bu uyarılarımızı dikkate almanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde oldukça kötü yaptırımlara maruz kalabilirsiniz.

senetle kredi almak
senetle kredi nasıl alınır

Acil Olarak Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

  • Bankanız aracılığıyla otomatik ödeme talimatları verin.
  • İnternet bankacılığınızı aktif bir şekilde kullanın.
  • Alışverişlerinizde ödemelerinizi banka kartı ya da kredi kartınızla yapın.
  • E-vadeli, döviz hesabı vb. ürünleri oldukça aktif kullanmaya çalışın.
  • Hesabınızda devamlı olarak para bulunsun.
  • Düşük oranda kredi başvurularında bulunun. Örnek verecek olursak. 1000 TL 12 ay vadeli bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemesini 4 ay boyunca düzenli bir şekilde ödedikten sonra 5. ay tamamını ödemeye çalışın ve bu krediyi kapatın.
  • Yapacağınız ödemeleri mutlaka günü gelmeden ödemeye gayret gösterin. Mutlaka ödeme tarihlerini geçirmeyin.
  • Düşük kredi başvurunuza da onay gelmiyorsa blokeli kredi çekmeyi deneyin.

Senetle Kredi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Senetle kredi almak yerine bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Fakat kredi başvurunuza onay gelmezse kredi notunuzu yükseltmek için çabalayabilirsiniz. Üstelik bazı yöntemler ile oldukça kısa bir zamanda kredi notunuzu artırabilirsiniz ve kredi alabilirsiniz.

Senetle kredi nasıl alınır sorusunu soranlar için bu yazımızı paylaştık. Sözcü Gazetesi’nin haberine göre artık senet ile daha güvenilir yollardan alışveriş yapılabilecek. Eğer kısa bir süre içerisinde para ihtiyacınız varsa yine bahsettiğimiz gibi banka sicilinizi ve kredi notunuzu yükseltecek uygulamalarda bulunmalısınız ve hemen ardından banka kredilerini talep etmelisiniz.

Acele olarak paraya ihtiyaç duyduklarında insanlar bankalardan kredi almaktadırlar. Fakat birçok durumda bankalar kredi isteklerine bir takım sebeplerden ötürü onay vermemektedir. Bunlardan en bilinen neden ise kredi notunun düşük olması durumudur.

Bu sorunu ise en hızlı şekilde çözecek olan yöntem ise kredi notu yükseltme adımlarını izlemektir. Senetle kredi nasıl alınır sorusunun cevabını merak edenler için yazımızda belirttiğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, faturalı hatta kredi almanız için gerekli bilgileri linkteki sayfadan alabilirsiniz.

2021 senesinde bankalardan kredi isteğiniz reddedildiği takdirde yapabileceğiniz bazı uygulamalar söz konusudur. Bilhassa bunların başında geleni ise senetle para almaktır. Bir çek-senet karşılığında bu işle ilgilenen kişilerden para talep edebilirsiniz.

Fakat bu uygulama yasal değildir. Çağımızda tefeciler bankaların kredi onayı vermedikleri tüketicilere borç para vermektedirler. Fakat yine tefeciden borç para almayı düşünüyorsanız bankaların en az beş katı faizi tefecilere ödemeniz gerektiğini bilmeniz iyi olacaktır. Bu faiz sizi herhangi bir olumsuz durumda maddi olarak büyük sıkıntıya sokar.

Size aşağıda örnek bir video gösteriyoruz. Bu gibi videolara asla güvenmeyin.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu