Teb Bankası

TEB Bakiye Sorgulama SMS ile Nasıl Yapılır

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan TEB bakiye sorgulama SMS servisini aktif olarak müşterilerine sunuyor. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından verilen bankacılık hizmetlerinden yararlananlar ücretsiz olarak bu özellikten yararlanıyor.

TEB müşterilerine sunduğu banka kartları ve kredi kartları ile ilgili bakiye sorgulama servisinden nasıl yararlanabileceğinizi aktarmak istiyoruz.

TEB Bakiye Sorgulama SMS Nasıl Yapılır?

TEB müşterisi olan herkes aşağıdaki yöntemler ile bakiye sorgulama yapabilir. Bunlar;

 • SMS göndererek
 • İnternet bankacılığını kullanarak
 • Mobil bankacılık uygulamasını kullanarak
 • Müşteri hizmetlerini arayarak
 • TEB şubelerine giderek
 • TEB ATM’lerini kullanarak

TEB hesap bakiyesi sorgulamak isteyenler için detaylı adım adım anlatım ise şu şekilde;

TEB Bakiye Sorgulama SMS Göndererek Nasıl Yapılır?

TEB bakiye sorgulama SMS en çok kullanılan ve en hızlı yöntemdir. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan 4766 SMS servisi sizlere anlık bakiyelerinizi aktarmaktadır. TEB SMS ile bakiye sorgulamak tamamen ücretsizdir. Peki, neler yapılmalıdır?

TEB SMS ile bakiye öğrenmek için öncelikle internet bankacılığı şifrenizi almış olmanız gerekiyor. SMS göndermeden önce TEB internet sitesinden bireysel müşteri girişi yapılmalıdır. İster bilgisayar, ister cep telefonunuzdan tarayıcıyı kullanarak giriş yapabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

TEB internet şubesine giriş yaparak sonra ana menüde yer alan talimatlar bölümüne giriş yapmalısınız. Burada SMS ile bakiye öğrenmek için telefon numaranızı tanımlamanız gerekiyor. Bu işlem sadece bir kez yapılıyor. Daha sonra istediğiniz an SMS ile bakiyenizi öğrenebileceksiniz.

İlginiz çekebilir: Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemleri

TEB Bakiye Sorgulama SMS nasıl yapılır
TEB Bakiye Sorgulama SMS nasıl yapılır

Eğer internet şifrenizi bilmiyor iseniz 0850 200 0 666 TEB telefon şubesi üzerinden talep edebilirsiniz.

Bakiye sorgulama işlemlerinde kullanılacak telefonu tanımladıktan sonra;

 • Banka kartınızın bakiyesini öğrenmek için: BAKİYE yazıp 4766’ya mesaj atmalısınız.
 • Kredi kartları bakiyesini öğrenmek için: BAKİYE boşluk KARTIN SON 4 HANESİ yazıp 4766’ya mesaj atmalısınız.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası maaş sorgulama yöntemleri

TEB Bakiye Sorgulama İnternetten Nasıl Yapılır?

TEB internetten bakiye sorgulama adımlarını gerçekleştirerek anlık bakiyelerinize erişebilirsiniz. TEB müşterisi iseniz ve internet bankacılığı şifrenizi biliyorsanız hızlı bir adımdır. Eğer internet bankacılığı bilgilerinizi hatırlamıyorsanız veya yoksa şube veya telefon ile müşteri hizmetlerinden temin edebilirsiniz. İnternet şubesinden bakiye sorgulamak için adımlar;

Banka kartı bakiyesi için;

 • Cep telefonlarından veya bilgisayar üzerinden teb.com.tr adresine girin.
 • Ana menüde yer alan hesaplar sekmesinden ana hesap veya ek hesap seçerek devam edin.
 • Karşınıza gelen ekranda hesaplarınıza ait güncel bakiyeleri öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: banka borcu sorgulama nasıl yapılır

Kredi kartı bakiyesi için;

 • Ana menüde yer alan kartlar sekmesinden asıl kart veya ek kart seçerek devam edin.
 • Gelen ekran içerisinde güncel bakiye bilgileri, dönem içi hareketler ve son ekstreye ait tüm bilgiler tek ekranda yer alıyor.

Ayrıca, SMS ile kredi veren bankalar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

TEB Bakiye Sorgulama Mobil Bankacılıktan Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri mobil bankacılık uygulamasından tüm görüntülemeleri gerçekleştiriyor. Eğer TEB müşterisi iseniz bu uygulamayı Android veya iOS marketlerinden akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Bir kez bilgileriniz ile giriş yapabilir ve sonra otomatik olarak bilgilerinizin kayıt edilmesini ayarlayabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasına girdikten sonra izlemeniz gereken adımlar;

 • Hesap bakiyesi görüntülemek için: Hesaplar > Ana veya Ek Hesap Seçimi
 • Kredi kartı bakiyesi görüntülemek için: Kartlar > Kredi Kartı veya Ek Kart

Bu adımları takip ederek anında bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Aynı ekran içerisinde hesaplarınız ve kredi kartlarınızın diğer bilgileri de yer alıyor.

TEB Bakiye Sorgulama SMS
TEB Bakiye Sorgulama SMS

TEB Bakiye Sorgulama Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Yapılır?

TEB bakiye sorgulamak için telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken bankaya kayıtlı numaranızdan 0850 200 0 666 TEB telefon şubesi hattını aramak. Eğer daha önce ses kaydınızı bıraktı iseniz otomatik olarak sizden bilgi almak istediğiniz konu soruluyor.

Telesekretere “hesap bakiyesi öğrenmek istiyorum “dediğinizde müşteri temsilcisine bağlanmadan bakiyeniz aktarılıyor. Aynı şekilde “kredi kartı bakiyesi öğrenmek istiyorum” direk kredi kartları bakiyesi öğrenebilirsiniz.

TEB Bakiye Sorgulama Şube ve ATM’lerden Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri şube ve ATM’lerden kullandığı ürünler hakkında tüm bilgileri alabilir. Eğer telefon ve internet yolu ile sonuç alamıyor iseniz şube ve ATM’leri ziyaret edebilirsiniz. Şubelerde müşteri temsilcisinden bakiye bilgilerinizi talep etmeniz yeterlidir.

TEB bakiye sorgulama ATM üzerinden iki adımda yapılıyor. Kartınızın şifresi ile giriş yaparak ve daha sonra hesap bakiyesi için hesaplarım, kart bakiyesi için kartlarım bölümüne tıklamanız yeterlidir. Bakiye sorgulama ile birlikte çıktısını da ATM üzerinden alabilirsiniz.

TEB Bakiye Sorgulama İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

TEB müşterisi olan herkes bakiyesini yukarıdaki yöntemler ile anlık olarak öğrenebiliyor. Ancak bazı adımları uygularken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar yer alıyor. Bunlar başlıca;

 • SMS ile bakiye sorgulaması yaparken tanımlanan telefon numarası değiştirilmemektedir. Doğru numarayı girdiğinize emin olmalısınız.
 • TEB internet şubesinden işlem yaparken sadece güvendiğiniz cihazlarda giriş yapmalısınız. Şifre çalınma tehdidine dikkat etmelisiniz.
 • İnternet bankacılığı şifrenizi hesap bakiyesi öğrenmesi için ikinci bir kişi ile kesinlikle paylaşmamalısınız. Aynı zamanda banka çalışanları da bu bilgiyi sizden talep etmiyor.

Türkiye Ekonomi Bankası’nda yer alan hesabınız için bakiye öğrenmek oldukça kolay oldu. SMS ile bakiye sorgulama işlemlerinde sadece birkaç saniye içerisinde hesap ve kredi kartınızda ne kadar para olduğunu öğrendiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu