Teknoloji

Google Smart Lock ile Kaydedilen Instagram Hesap Silme

Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesap silme aşamalarını yazımızın devamında paylaştık. İçeriğimizin devamında ilk etapta Google Smart Lock kayıtlı şifreleri silmeyi daha sonra da buraya kayıtlı olan hesapların nasıl kalıcı olarak silineceğini anlattık. Ancak öncesinde gelin Google Smart Lock neymiş onu öğrenelim.

Google Smart Lock Nedir?

İnternet aracılığı ile üye olduğumuz onlarca platformun kullanıcı adı ve şifresini takip etmek zaman zaman zor olabiliyor. Bazı kişiler bu platformlara aynı kullanıcı adı ve şifre ile kaydolurken bazıları güvenlik endişesi nedeniyle farklı şifreler ile kayıt olmayı tercih edebiliyor. Bu da zaman içerisinde kullanıcı adı ve şifrelerin birbirine karışmasına ve platformlara giriş sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.

Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesap silme
Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesap silme

Ancak Google tarafından başlatılan Smart Lock kayıtları sayesinde bu platformlara otomatik olarak giriş yapabilmek artık mümkün. Google’ın son yeniliklerinden biri olan Smart Lock sayesinde bir platforma bir kere kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapmanız yeterli. Daha sonra Google aracılığı ile kullanıcı adı ve şifre verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Kullanıcılar bunu daha çok Instagram aracılığı ile kullanıyor. Ancak bu da yeni bir sorunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesabını silme aşamasında kullanıcılar zorluk yaşayabiliyor.

Gelin Hep Kredi farkıyla en kolay şekilde Google Smart Lock kayıtlı Instagram hesabını silme işlemi nasıl yapılıyor bir öğrenelim 😊

Google Smart Lock İle Kaydedilen Instagram Hesap Silme Adımları

Eğer Google Smart Lock ile kaydettiğiniz Instagram hesaplarını silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır.

Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesabı nasıl silinir
Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesabı nasıl silinir
  • Instagram hesaplarını silmeden önce Smart Lock ile kaydettiğiniz Instagram şifre verilerini silmeniz gerekiyor. Bunun için bir cihaz aracılığı ile “Google hesabı” bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Google hesaplar bölümüne geldikten sonra arama butonunu kullanarak “şifre yöneticisi” yazmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan alanda daha önceden kaydettiğiniz kullanıcı adı ve şifre verileri sıralanacaktır. Bu alanda Instagram platformuna ait kullanıcı adı ve şifreleri silmeniz gerek.
  • O hesabı sildikten sonra bir sonraki aşama olan “Instagram hesap silme” aşamasına geçmeniz gerek. Bunun için Instagram web sitesine bilgisayar üzerinden giriş yapmalısınız. Çünkü telefon ve tablet aracılığı ile “Instagram hesabı silme” işlemi yapılamıyor.
  • Instagram sitesine giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz hesaba giriş yapın. Daha sonra tarayıcı çubuğunda .com yazan yerin devamına “/accounts/remove/request/permanent” bu kelimeleri sırasına uygun bir şekilde yerleştirin. Oluşan yeni link sizi “Instagram hesap silme linkine” gönderecektir.
  • Bu son aşamada varsa Instagram hesabı silme nedeninizi girin ve daha sonra Instagram şifrenizi girerek hesap silme işlemini başlatın.

Bu aşamada şifreyi girip onay verdikten sonra geri dönüşü olmayacak şekilde Instagram hesabınız silinecektir. Bu nedenle varsa önemli fotoğraf, mesaj vb. verilerinizi bir yere kaydetmenizi öneriyoruz. Bunun için Instagram’ın sunduğu veri indirme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesap silme adımları kısaca bu şekildeydi. Eğer hesap silme aşamasında sorun yaşarsanız Instagram teknik destek ekibine sorununuzu çözmeleri için bir ileti gönderebilirsiniz.

Smart Lock nasıl kapatılır Instagram?

Smart Lock kapatma işlemi için bir cihazdan Google hesaplar bölümüne girebilir ve burada Instagram’a ait şifreleri silebilirsiniz.

Kaydedilen Instagram hesabı nasıl kaldırılır?

Kaydedilen Instagram şifrelerini sildikten sonra Instagram web sitesinden silme işlemini yapabilirsiniz.

Instagram beni hatırla nasıl silinir?

Tarayıcı geçmişi bölümünden beni hatırla kısmını silebilirsiniz.

Instagram giriş geçmişi nasıl silinir?

Instagram giriş geçmişini mobil uygulamadaki ayarlar bölümünden kolayca silebilirsiniz.

Instagram şifremi kaydetti nasıl silebilirim?

Kayıtlı Instagram şifrelerinizi Google hesaplar bölümünden silebilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu