İnşaat

2. El Prefabrik Tavuk Kümesi Fiyatları

2. el prefabrik tavuk kümesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda tavuk besleyicileri için ikinci el tavuk kümesi hakkında bilgiler verdik.

2. El Prefabrik Tavuk Kümesi Nedir?

Tavuk besleyiciliği ülkemizde oldukça yaygınlaşmıştır. Daha önceleri küçük çaplı arazilerde yapılan tavuk besleyiciliği şimdilerde binlerce dönüm üzerine kurulu yumurta tavuk üretim tesislerine dönüşmüştür.

ikinci el prefabrik tavuk kümesi ücreti
ikinci el prefabrik tavuk kümesi ücreti

Tavuk besleyiciliğinin bu denli popüler hale gelmesi nedeniyle tavuk kümeslerine olan ihtiyaç da artmıştır. Bu noktada işletme sahipleri ve hatta küçük ölçekli tavuk besleyicileri prefabrik tavuk kümesi satın almayı tercih ediyor.

Hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımı konularında avantaj sağlayan prefabrik tavuk kümesi fiyatları ucuz olduğu için de tercih ediliyor. Ancak 0 satın alındığında çok yüksek maliyetlere neden olabildiğinden tavuk besleyicileri ikinci el prefabrik tavuk kümesi satın almayı tercih ediyor.

Eğer siz de prefabrik tavuk kümesi satın almak istiyorsanız ve bunu ikinci el olarak temin etmek istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunlardan ilki ikinci el tavuk kümesi ve ekipmanlarının hastalık içerip içermediğini öğrenmek. Eğer satıcı kümesini hastalık nedeniyle bozduysa ve siz bunu bilmeden satın alıp ilaçlatmadan kullandıysanız tavuklarınız telef olabilir.

Böyle bir durum ile karşılaşmamak için ikinci el kümesin hastalık içermediğinden emin olun ya da satın aldıktan sonra birkaç gün havalandırın ve ilaçlama yapıp o şekilde tavuklarınızı ekleyin.

Aynı zamanda prefabrik tavuk kümesinin hasar almamış olmasına da dikkat edin. Bu yapılar her ne kadar sağlam olsa da hasar aldıklarında fonksiyonlarını yitirebiliyorlar. Bu da ısı değişimlerine neden olarak tavuklarınızın sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

Ayrıca, lohman ve sussex tavuk fiyatları da ilginizi çekebilir.

2. el prefabrik tavuk kümesi fiyatları
2. el prefabrik tavuk kümesi fiyatları

2. El Prefabrik Tavuk Kümesi Fiyatları 2023

İkinci el prefabrik tavuk kümesi fiyatları belirlenirken kümesin boyutu göz önünde bulunduruluyor. Kümesin boyutlarına göre satılık 2. el tavuk kümesi fiyatları şu şekildedir;

  • 200 metrekarelik prefabrik tavuk kümesleri 50 ila 60 bin TL
  • 300 metrekarelik prefabrik tavuk kümesleri 70 ila 80 bin TL
  • 400 metrekarelik prefabrik tavuk kümesleri 100 ila 110 bin TL
  • 500 metrekarelik prefabrik tavuk kümesleri 120 ila 130 bin TL
  • 1000 metrekarelik prefabrik tavuk kümesleri 240 ila 250 bin TL aralığında satışa sunuluyor.

Bunlar sadece prefabrik tavuk kümeslerinin fiyatları. Aynı zamanda ısıtıcı, tünek, yemlik, suluk vb. ekipmanlar alırsanız daha fazla maliyet ortaya çıkabilir.

2. el prefabrik tavuk kümesi fiyatları 2023 yılında bu şekildeydi. Sizlere önerimiz parça parça tavuk kümesi kurulumu yaptırmanız yönünde olacaktır. Bu şekilde olası bir hastalık durumunda diğer tavuklarınız etkilenmez.

Son olarak, Bim ve A101 tavuk fiyatları sayfalarımızı da incelemenizi öneriyoruz.

10 tavuk için kaç m2 kümes?

10 tavuk için 3 metrekarelik bir kümes yeterli olacaktır.

100 adet tavuk için kaç m2 kümes?

100 adet tavuk için 30 metrekarelik bir kümes kurulumu gerekir.

Gezen tavuk için kaç m2?

Gezen tavuk kümesi kurulumunda her 6 tavuk için 1 metrekarelik alan gerekir.

500 tavuk için ne kadar yer lazım?

500 tavuk için 175 metrekarelik bir alan gerekir.

Tavukçuluk kârlı bir iş midir?

Tavukçuluk doğru yapıldığı takdirde kârlı bir iştir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu