BankalarKredi Kartı

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? Nasıl Takip Edilir?

Bankanıza yaptığınız başvurudan sonra kredi kartı kaç günde gelir? Kredi kartı elde edebilmek için ilk önce bankaya veya bankalara kredi kartı başvurusu yapmak gerekir. Yapılan başvurunun onaylanması durumunda ise kullanıcılara kısa mesaj, mail veya arama yoluyla bilgilendirme yapılır.

Kullanıcı aldığı bilgilendirme metninden sonra da kredi kartım kaç günde gelir sorusunun cevabını araştırmaya başlar. Kredi kartı kullanıcıların eline genellikle çabuk ulaşsa da yaşanan ufak tefek sorunlardan dolayı çok uzun süreleri de bulabiliyor.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? Yaklaşık Olarak Ne Kadar Sürer?

Kredi kartı başvurusu onaylanan kişiler kartın ellerine ne zaman geçeceğini merak eder. Bankadan bankaya göre değişiklik gösterebildiği gibi genel olarak tercih edilen kargo şirketlerinin hızına ve performansına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Ortaya çıkan farklar göz önüne alınmadığı takdirde bu soruya verilecek en iyi cevap 10 gün – 15 gün arasında olacağıdır.

Kredi kartının onaylanmasının ardından dosya işlemleri de tamamlanır. İşlemlerin tamamlanması ve kredi kartının banka sistemine kaydedilmesi gibi durumlar yaklaşık olarak 10 gün civarında olmaktadır. Bankalar tarafından kargoya verilecek olan kredi kartı kargo hizmetlerine göre farklılık gösterse de aşağı yukarı başvuru yapıldıktan 15 gün sonra kullanıcın eline ulaşmış olacaktır.

Kredi Kartı Gelmezse Ne Yapılabilir?

Kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanmasına rağmen aradan belirli bir süre geçtikten sonra kart hala daha elinize ulaşmadıysa yeniden bankayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kart onaylandıktan sonra sizin tarafınızdan iptal talebinde bulunulmadıktan sonra herhangi bir şekilde banka kendi isteği doğrultusunda kartınızı iptal etmez, edemez.

Bankayla görüşüldüğünde banka herhangi bir aksi durum belirtmedikçe kart elinize ulaşacaktır.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir
Kredi kartı kaç günde gelir?

Kartın gecikme sebepleri arasında genel olarak kartın basım süresinin uzaması veya gecikmesi görülmektedir. Kart başvurusu onaylandıktan sonra kullanıcıya ulaşma süreci genel olarak 15 gün civarında olmaktadır. Kartın gecikme durumunda ise en sağlıklı durum banka ile yeniden irtibata geçmek olacaktır.

Banka kartın durumu ile ilgili kullanıcıya çok daha detaylı bilgileri verebileceği gibi kargo takip hizmetini de kullanıcılarına aktarmaktadır. Dilerseniz bankanıza kredi kartı kaç günde gelir diye sorabilirsiniz.

Kredi Kartı Temini Nasıl Sağlanır?

Kredi kartları genel olarak banka üzerinden başvuru yapılarak temin edilebilmektedir. Son yıllarda teknolojinin ve dijitalleşmenin artış göstermesi ile birlikte de birçok kişi internet üzerinden veya kısa mesaj yoluyla da kredi kartı talebi oluşturabilmektedir.

Kredi kartı alınmak istenen bankanın müşteri temsilcileri ile iletişime geçilerek de kısa bir süre içerisinde karta sahip olunabilmektedir. Kredi kartı temini ile ilgili detaylı bilgiler ise ağırlıklı olarak bankaların internet siteleri içerisinde aktif bir şekilde yer almaktadır.

Eğer bir kredi kartına ihtiyacınız varsa Anadolubank Kredi Kartı Başvurusu adlı içeriğimizi okumanızı öneriyoruz.

Banka şubelerine direkt olarak gidilerek kredi kartı talebi meydana getirilebilmektedir. Yapılacak olan işlemler ilk olarak banka görevlisi tarafından kontrol edilir. Kişinin kredi kartı almasına dair herhangi bir engel bulunmuyor ise işlemler hemen yürürlüğe girer. Kredi kartının temin aşaması ise belirli bir süre beklemekle doğru orantılıdır.

Banka görevlisi tarafından da belirtileceği gibi kredi kartı kişinin sistemlerde kayıtlı olan ev veya iş adresine gönderilir. Herhangi bir kargo masrafı kişiye yansıtılmamaktadır. Bekleme süresinin ardından elde edilen kart ile hemen işlem yapılmaya başlanabilmektedir.

Kart ile ilgili yaşanan her türlü sorunda ise kişiler dilerse banka şubeleri ile görüşebilir dilerse de ilgili bankanın müşteri hizmetleri aracılığı ile sorunlarına çözüm arayışı içerisine giriş yapabilir.

Banka şubeleri üzerinden işlem yapmak genel olarak çok daha sağlıklı ve kısa süre içerisinde sonuç verirken kullanıcıların kullanım aşamasına geçmesi de bir o kadar hızlı olabilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu