Özel Sektör Maaşları

Paket Taxi Maaşları 2022, Nasıl Olunur, Kazançlı Mı?

Bu makalemizde son zamanlarda önemli bir sektör haline gelen Paket Taxi maaşları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca Paket Taxi nedir ve Paket Taxi’nin avantajları nelerdir sorularını da aydınlatmış olacağız. Paket Taxi sektörünün işleyiş biçimini detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Paket Taxi Nedir ve Ne İş yapar?

E-ticaret sitelerinin satış oranlarında gerçekleşen müthiş artış sayesinde Paket Taxi gibi yeni bir sektör oluştu. Paket Taxi büyük, küçük fark etmeksizin birçok işletmeye kuryelik yapan bir şirkettir. Her şeyin internet üzerinden alınmasıyla birlikte birçok işletme paket servis hizmeti vermeye başladı. Böylelikle paket servis hizmeti için yeterli donanıma sahip olmayan çoğu işletme, Paket Taxi’ye yöneldi.

Paket Taxi maaşları
Paket Taxi maaşları

 

Paket Taxi kullanıcılarının günden güne çoğalması, sektörde daha fazla çalışana ihtiyaç duyulmasını sağladı. Bu sayede Paket Taxi, birçok kişi için önemli bir kazanç kapısı haline gelmiştir. Aynı zamanda şirketlerin, lojistik hizmetlerini daha kolay gerçekleştirebilmelerine katkı sağlamıştır. Kurye olmak isteyenler Paket Taxi’ye başvuru yapabilmektedir. Paket Taxi, bünyesinde yer almak isteyen elemanlar için internet üzerinde sürekli iş başvuru ilanları yayımlamaktadır. Moto kurye olmak veya teslimat danışmanı olmak için internette yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Motorlu kurye olarak çalışmak isteyenler için başvuru şartları şu şekildedir:

 • 2/A1 ehliyetine sahip olmak,
 • Esnek çalışma saatlerine uyabilmek,
 • Ekip faaliyetlerine uygun davranmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • Trafik kurallarına uyum sağlayabilmek ve yoğun trafiğe karşı sabredebilmek,
 • Araçlı kurye işinde deneyim sahibi olmak, deneyim olmasa bile iyi araç kullanımı oldukça önemlidir.

Motorlu kurye olabilmek için kendi aracınızın olmasına gerek yoktur. Paket Taxi aylık kazancınızdan cüz’i bir miktar keserek (taksitle) size verdiği motoru, kendi motorunuz haline getiriyor. Paket Taxi çalışma saatleri günlük ortalama 10,5 saattir. Haftada bir gün izin yapılmak suretiyle çalışma saatleri, işletmelerin ihtiyacına göre 10 ila 12 saat aralığına da esneyebilmektedir.

Paket Taxi Avantajları nelerdir?

Bu yazımızda Paket Taxi avantajları nedir sorusuna açıklık getireceğiz. Lojistik hizmet sektöründe önemli yere sahip olan Paket Taxi, çeşitli avantajlar sunmaktadır. Çeşitli sektörlere sağladığı avantajlar sayesinde, sektör müşterilerinin hemen hemen hepsi, siparişlerine daha hızlı kavuşmaya başlamıştır. Paket Taxi faydaları üzerine sizin için yaptığımız tespitleri şu şekilde sıraladık:

 • Eskiden işletmeler kendilerine lojistik hizmet veren motorlu kuryelerin takibini yapamıyordu. Paket Taxi sayesinde kuryelerin gidiş geliş güzergâhları belirlenerek, nerede olduklarının takibi yapılabilir hale gelmiştir. Böylelikle restoranların müşterilerine sipariş ulaştırma hızları artmıştır.
 • Restoranların lojistik hizmetinde çalışan elemanlar, diğer alanlardaki çalışanlara göre daha fazla işten çıkma olanağına sahiplerdir. Bu durumla karşılaşan işletme sahipleri, müşteriye sipariş yetiştirme konusunda sıkıntılar yaşayabiliyorlardı. Paket Taxi sistemine geçiş yapanlar için böyle sorunlar artık söz konusu bile olmamaktadır.
 • Motorlu kuryeler sipariş yetiştirme esnasında kaza yapıp yaralandığında bu durum işçi mahkemeye taşınıyordu. Dolayısıyla işletmeciler, işçi mahkemelerin nezdinde suçlu durumda kalıyordu. Paket taxi, işletmelerin üzerinden bu sorumluluğu almaktadır.
 • Paket Taxi sayesinde şirketler, araç arızaları ve araç çalınmaları gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmamaktadır.

İşletmeler için maddi ve manevi soruna dönüşebilen lojistik hizmetler, Paket Taxi aracılığı ile daha konforlu bir seviyeye ulaştı. Yeni sistem sayesinde birçok sektör büyük yükümlülükler altına girmeden faaliyet gösterebilir hale geldi.

Paket Taxi çalışma şartları
Paket Taxi çalışma şartları

Paket Taxi Maaşları Ne kadardır?

Paket Taxi’ye dair birçok konuyu aydınlattığımıza göre gelelim araçlı kurye maaşları hususuna. Motorlu kuryelerin maaşları çalıştıkları saatlere ve yaptıkları izinlere göre değişiklik gösterir. Paket Taxi kurye maaşları hakkında söyleyeceklerimizi şöyle sıralayabiliriz:

 • 2022 yılı Paket Taxi kurye maaşları ortalama 7.000-8.000 TL’dir.
 • Paket Taxi’nin paket başına verdiği ücret 7-8 TL’dir.
 • Eğer kendinize ait motorla kuryelik yapıyorsanız aldığınız maaş daha fazla olacaktır.
 • Motorunuz yoksa ve firma tarafından size bir motor sağlanıyorsa, motor ücreti maaşınızdan kesilir.
 • 7 saat çalışan bir kuryenin maaşı 7.000-8.000 TL iken 9 saat çalışan kuryenin maaşı 7.500-8.500 TL’dir.
 • 12 saat çalışan kuryeler aylık 9.500-10.000 TL’ye kadar kazanabilirler.

Makalemizde özet olarak Paket Taxi’nin ne olduğundan, çalışma şartlarından, avantajlarından bahsettik. Son olarak Paket Taxi maaşları ne kadardır sorusuna cevap verdik. Bu sektörü merak edenlerin yahut sektörde çalışmak isteyenlerin akıllarında soru işareti yaratabilecek temel meselelere değindik. 2022 yılını temel alarak hazırladığımız güncel makalemizde yer almayan sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Aynı şekilde sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Hoşça Kalın.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Hilal Türk

-Okurum -Yazarım -Değerlendiririm -Yorumlayarak tekrar üretirim. -Kendime ve ülkeme katkı sağlamayı amaçlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu